Šta je novo?

Samsung Galaxy A71

Najavljena cena 471e u evropi za startni model, ako sam dobro video. Puno ako mene pitate.
 
Hajte sada lepo ponovo, ali normalno i sa lepsim recnikom ili ne prastam nikom... hvala
 
Bice ovo zanimljiv telefon ako mu cena brzo padne na ~350e na oglasima. Ko ne igra igrice, SD730 je sasvim dovoljan, ekran verovatno dobar, a kamera steta sto nema OIS, mada i ovako je veoma blizu kameri S10 lite.
 
Meni isto zanimljiv jako , al kad mu padne cena dobro dole , tek je izasao normalno je da je trenutna cena velika , pa ko voli nek izvoli , cekam neku nasu recenziju da vidim ..
 
Super AMOLED Plus

Zanimljivi su navodi i to zvanični Samsung, da telefon koristi Super AMOLED Plus displej. To bi značilo da koristi FHD+ RGB stripe a ne pentile matricu. Ozbiljna razlika u odnosu na A70 ako se to ispostavi tačnim obzirom da je ranije uvek važilo da su svi Samsung AMOLED ekrani koji su nosili plus u oznaci bili full RGB stripe.
 
^Videcemo na prvoj ozbiljnoj recenziji. Na KP je vec 400e, bas me zanima kad ce pasti na 350... Ima 3.5mm, nazalost nema stereo zvuk da bude skoro pa kompletan telefon. Polako dolazi vreme da flagship nije potreban da bismo imali dobar tel.
 
Isto to su zaključili i iz Samsunga, nisu džaba rešili da se spuste u narod sa dobro "napunjenom" A serijom. Krenulo je da im klizi lagano dole tržišno učešće. Google odavno omogućio komoditizaciju tržišta a Kinezi pritisnuli. A serija ih je mnogo ojačala u bitki očuvanja pozicije brenda ali uz prihvatanje manjih profitnih margina.
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv telefon. Ali meni primamljiviji a51.
 
Eno vec 100e manje na KP od pocetne preporucene cene. Valjda ce brzo na 350e i nize kad se pojave kod mobilnih operatora.
 
Treba za dan dva da bude komplet recenzija na yt kod onog Tonija , ako mu baterija bude kao na A70 i kad se stabilizuje cena na kp bice dobro ...
Meni se ovaj video cini skroz ok za ono sto meni treba , a vidim i da je stabilizacija odlicna (bas ono sto mi fali na 8x) , e sad ne znam koja mu je ovo kamera i u kojoj rezoluciji je sniman ovaj video ..
https://youtu.be/F1Wbc9L8qPw
 
Ko ne igra previse zahtevne igrice A serija je dovoljna ima sve bolju kameru kvalitetan displej brzinu dobru bateriju. Ja imam mate 20 pro a koristim ga isto kao kad sam imao A5 i A8 samsung. Youtube drustvene mreze viber vacap fb. Igrice ne igram samo sam novac potrosio na skup flagship
 
Sad je trenutna cena 375e na KP,jos ce cena padati,plus sto ovaj sd730 gura i zahtevnihe igre,i na tom polju se pokazao dobar..Bice to ok kupovina za neko vreme..Ali opet ima veci spektar dobrih fonova za manje novca u familiji Xiaomi,sa istim i boljim procesorom a imaju Amolede..Ko sta voli,za svakog kupca ima roba..[emoji16]
 
Nije isti Amoled na Samsungu i ostalim telefonima. Imao i Mi 9T Pro i P30 Pro.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Ja oduvek na kp i uzimam telefone sa 2 god garancije operatera , brzo ce ovaj tel na 350 e na kp , a i na 300 , i tad ce biti odlicna kupovina , neko ko je prosto navikao da koristi samsung nece ga se tako lako odreci , ko nece da daje dosta para za flegsip telefon ima ovu varijantu sa A71 , odlican Svetao Amoled velik ekran , odlicnu bateriju , procesor koji nema problem da pokrene najzahtevnije igre , skroz ok kameru , fluidnost u radu , i koliko vidim sad je i na A71 video lepo stabilizovan , ne znam za ostale al meni je ovo za moje potrebe odlicno .. a realno kad pogledas A 51 i A71 su preslikana Nova S serija po izgledu ..
 
Kad bih znao kad ce pasti cena, vec bih narucio Spigen iz inostranstva da stigne na vreme. Ne daju mi se vise pare za flagship, a ovom samo fali stereo zvuk i OIS. Ip68 nisam nikad ni iskoristio, a verujem da bi i ovaj izdrzao slucajnu kišu i to dok je u dzepu.
 
Za one koji ne bi da menjaju Samsung i navikli su na njega , Izbacio je Samsung za svakog po nesto A51, A71, S10 lite , i sad ce jos malo nova S serija pa ko sta voli nek izvoli svako ima drugacije potrebe , za moje ce A71 biti i vise nego dovoljan , ima prosto ljudi koji vole da daju pare za novi flagship i da imaju najnoviji telefon opet ako to njima odgovara ok , ja nisam jedan od tih i ne razmisljam tako .. sad je srednja klasa dostigla taj nivo da zadovoljava verujem 80 % ljudi .. ima tu dosta drugih modela i Huawei i Honor i Xiaomi mozda i boljih za trenutnu cenu al opet kazem neko ko je navikao na Samsong nece ga lako menjati , ja sam sa samsonga presao na Honor , ok je to sve meni skroz al mi fali ta njegov Amoled ekran i njegova svetlina , pa mi sad ovo sve trenutnu bledo i nije dovoljno svetlo , igrice slabo igram pa mi nije mnogo bitno da li su procesor i iznutrice na nekom Xiaomi telefonu za zeru brzi , za to u mom radu necu ni osetiti , al sto kaze kolega gore imao sam prilike da vidim i koristim i Amoled drugih proizvodjaca , al nije to to kao kod Samsonga , to je bar neko moje misljenje
 
Ekran mu je odlican, bolji nego na A51, verovatno najbolji ekran u ovoj cenovnoj kategoriji, a ne vidim neku razliku u odnosu na flagship. Nema opcija "hide hole", ali pretpostavljam da postoje aplikacije za to. Prednja kamera dobra, ali kao da postoji neki blagi "bjuti" mod za lice. :d Dlake na glavi se vide lepo i ostro. Zadnja dobra u dobrom osvetljenju, autofokus za nijansu sporiji nego kod S9 i S10.
 
"hide hole" nije problem to se u principu lako resava

r6fodqzu3bk21.jpg


:D
 
Poslednja izmena:
A70 je izasao negde u Aprilu 2019 , kad je izasao  bila je jaka cena , tamo u Novembru - Decembru ako se ne varam je bio ispod 300 e , tako bi trebalo da bude i sa A71 koji je evo izasao jos ranije  u Februaru , sad je jaca cena , al za par meseci ce on na 300 e .. usput  vidim da za manje od godinu dana od kad je A70 izasao , na KP i na oglasima moze da se nadje nov sa garancijom operatera za 250 e ..
 
Poslednja izmena:
Stigao kod sva 3 operatera,uskoro cekamo i pad cena na KP,kao i po koji oglas sa 24 meseca garancije..
 
Baterija ce da kida uz ovaj odlican ekran i SD730. Uskoro ce review kod Bugara. S10lite ima odlicnu bateriju po njima, ovaj ce jos za nijansu bolju.
 
Uzeo juce u Telenoru.
Za sada dva problemcica.

Prvi, nigde ne postoji opcija da se ukljuci haptic/vibracija za tastaturu. Da li je to moguce?
Drugi, kada pozovem broj, na delu ekrana tj. "traci" gde se nalaze notifikacije neki piksel kao da treperi. Ako u toku poziva, poziv prebacim na spiker problem nestane. Inace ne pojavljuje se nigke drugo i nikada sem u opisanoj situaciji. Sad nisam siguran da li je problem hardverske rpirode tj. da li nesto nije u redu sa telefinom ili je neki softverski bug koji ce biti otklonjen nekim od sledecih update-ova?

Pozz
 
^ to treperenje ti je senzor koji gasi ekran kad ga stavis na uvo i upali ekran kad ga pomeris od uveta. Nemoj da te to brine, svi modeli od S10 i N10 serije to imaju a i novi A71 posto mu je ekran kao kod N verzije.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^ to treperenje ti je senzor koji gasi ekran kad ga stavis na uvo i upali ekran kad ga pomeris od uveta. Nemoj da te to brine, svi modeli od S10 i N10 serije to imaju a i novi A71 posto mu je ekran kao kod N verzije.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Da. U pravu si.
Hvala :)

Sad sam upravo proverio i sa koleginicom ista stvar i na NOTE 10+ kako si rekao
 
Koju tastaturu koristiš, Samsung ili neku drugu? Probaj u Settings tastature, Swipe, touch and feedback, touch feedback i tu upali Vibration ako nije. Naravno, mora u glavnim podešavanjima da ti bude upaljena vibracija. Sound and vibration pa Vibration intensity, Touch interaction.
 
Poslednja izmena:
Koju tastaturu koristiš, Samsung ili neku drugu? Probaj u Settings tastature, Swipe, touch and feedback, touch feedback i tu upali Vibration ako nije. Naravno, mora u glavnim podešavanjima da ti bude upaljena vibracija. Sound and vibration pa Vibration intensity, Touch interaction.

Koristim Samsung tastaturu. Sistem je Android 10. Sve sam prevrnuo sto puta u podesavanjima i prosto nema te opcije.
Svracao sam i u Samsung u Uscu i oni su gledali i isto konstatovali da opcija nigde ne postoji u podesavanjima.

E sad da li to tako treba i zasto je nema niko ne zna....
 
Nazad
Vrh Dno