Šta je novo?

XFX RX580 8GB vs PowerColor RX590

pshnd

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poruke
2,643
Poena
335
XFX RX 580 GTS XXX Edition 8GB
vs PowerColor Red Dragon RX 590 8GB

Do dileme dolazi jer iako je XFX samo za 1000 din jeftiniji, sa njima imam odlična iskustva (imao dve karte plus oko mene su ih ljudi koristili dosta), a sa PowerColor nisam nikada imao kontakta. [emoji16]

Mora jedna od ove dve pošto moram karticom na rate bez kamate i to mi je limit sa parama. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Ja sam zaobišao RD zbog manjka konektora koji mi trebaju. 590-ice se znatno više greju i troše struje od 580-ice. Inače ja sam uzo FatBoy XFX 590-icu. Za sad je testiram dobra je osim bučnijih ventilatora i grejanja....

U svakom slučaju 590-ica je ok kupovina ako baš moraš neku od tih da uzmeš.
 
@S.K.Y.R.A. Auuuuu.... Možda naručim onda Fatboy. Nisam ga video uopšte, a nešto je malo skuplji od Red Dragon. [emoji16]

Znao sam da će neko naći i treću opciju... [emoji1787] Sad je još komplikovanije. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@S.K.Y.R.A. Auuuuu.... Možda naručim onda Fatboy. Nisam ga video uopšte, a nešto je malo skuplji od Red Dragon. [emoji16]

Znao sam da će neko naći i treću opciju... [emoji1787] Sad je još komplikovanije. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

A sad izvini :D mada mislim da su sve 590-ice iz tog "nižeg" segmenta unutar klase iste generalno manje više iste. Zato negde kapiram da je prednost više izlaza. To je makar meni važno pošto koristim 3 monitora za Eyefinity i jedan tv od 32". Sve je povezano na karticu :) pa mi se ne mili da se rastajem sa tim setup-om :) Ko jednom iskusi multimonitor sistem teeeško se vraća na jedan ili dva monitora :D
 
@S.K.Y.R.A. Ma pomogao si mi dosta jer sada se ipak izbor promenio na dve RX590-ke što je već dobar napredak. :D
Što se izlaza tiče dobro bi mi došla dva HDMI, ali to sam viđao samo na nekim Sapphirim i još po kojim skupljim kartama. Kačim monitor + TV, a pošto nemam DP ulaz na monitoru moraće DVI i HDMI da rade opet. :d
Jurim onda dalje poređenja za te dve pa do ponedeljka da se odlučim. :D
 
@S.K.Y.R.A. Ma pomogao si mi dosta jer sada se ipak izbor promenio na dve RX590-ke što je već dobar napredak. :D
Što se izlaza tiče dobro bi mi došla dva HDMI, ali to sam viđao samo na nekim Sapphirim i još po kojim skupljim kartama. Kačim monitor + TV, a pošto nemam DP ulaz na monitoru moraće DVI i HDMI da rade opet. :d
Jurim onda dalje poređenja za te dve pa do ponedeljka da se odlučim. :D

Debeljko ima 3xDP, 1xHDMI i 1xDVI...monitore povezuješ sa DP-HDMI adapterom od 400 dinara.
 
Debeljko ima 3xDP, 1xHDMI i 1xDVI...monitore povezuješ sa DP-HDMI adapterom od 400 dinara.
Moraćeš mi baciti link za neki proveren da znam da 100% radi. pa da uzmem. :D

Evo gledam već skoro sat vremena po Googlu i ne nalazim ni jedan jedini review za Red Dragon već samo za Red Devil. Za Fatboy ima svega, ali za Red Dragon apsolutno ništa. :(
 
Poslednja izmena:
Moraćeš mi baciti link za neki proveren da znam da 100% radi. pa da uzmem. :D

Evo gledam već skoro sat vremena po Googlu i ne nalazim ni jedan jedini review za Red Dragon već samo za Red Devil. Za Fatboy ima svega, ali za Red Dragon apsolutno ništa. :(

Slobodno gledaj KP...ima dosta njih koji prodaju nove. Ili ako ti nije frka da čekaš sa Alija možeš naručiti za sitne parice.
 
Smanji napon na fatboy rx590,radice ti dosta bolje.
Koliko se realno gubi na perfomansama tada? Videh da to preporučuju ako su prevelike temp. [emoji846]

@S.K.Y.R.A. Ok. Hvala. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
@ S.K.Y.R.A.
Na koliko "throtluje" xfx rx590 fatboy tokom igranja?

Nisam je još terao do te granice, drži max 74 stepena na ultra podešavanjima u igrama. FPS nikad ne pada ispod 70 a ide do 121, mada to i nije neki reper pošto ja uglavnom igram on line pa je sve to relativno. Svaki momenat koji može grafika iskoristi da obori takt i ohladi se...učitavanje pre početka borbe ili u meniju igre. Od 70 stepeni na nekih 45 skine temperaturu za nekih 20-30 sekundi.
 
Poručen upravo Bucko, pa kako mi bude. [emoji16] Do kraja nedelje bi trebalo da stigne. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
@hsv.stoned Hvala na linku! [emoji16] Bookmark-ovano, pa da se igram kada stigne kartica. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Stigla! [emoji16]
Imao sam malo cimanja da je uguram na matičnu i malko mi je nagnječen sada jedan SATA kabl, ali šta'š... [emoji1787]

Nisam još radio undervolt, samo sam prebacio BIOS switch na performance mode pa ću videti kako će raditi. [emoji4]
40415f0572ad8b45a49dae8fd706511f.jpg


Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
E sad... Nije se moglo puno birati, ali sledeće definitivno obraćam pažnju i na to. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Juče moja vraćena na reklamaciju...previše se greje, počela je da puca nakon 10 minuta u online igrama. Sjajna kartica ali ima dosta propusta. Nisam hteo da se igram sa undervolt-ovanjem tako da sam je odneo na servis pa ili nova ili povraćaj novca i kupovina druge.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Evo ja sam prezadovoljan! [emoji16] Ništa nisam čačkao oko podešavanja, samo prebacio BIOS switch na performance i kartica šljaka odlično. [emoji846]

Baš sam pratio nekoliko dana za redom da budem siguran kako radi uz više sati igranja Steep (1080p Ultra) i Assassin's Creed Odyssey (1080p Ultra/Very High).
Full load, klok na 1580 MHz, ventovi vrte i 2500+ RPM, ali temperatura ni u jednom trenutku nije prešla 70 stepeni. [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno