Šta je novo?

Samsung Galaxy S10 Lite

Bolja opcija od S10. Veliki ravan ekran, bolji procesor, promenjen sistem kamera, osetno bolja baterija. Jedino što je plastičan. Nekome je to plus, nekome minus..
 
Meni je sve plus + posebno što ima i duos opciju uz snapdragon. Da ima malo manje dimenzije i 256gb menjao bih note 10 u roku od odma...tačno uvek ono malo fali da telefon bude savršen [emoji849][emoji17]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ipak skoro godinu dana razlike. Tako nekako ispada da mozda i jeste bolji. Kad se pogleda Posni je sad i skuplji od Neobrane verzije, tako da bi i trebalo onda da bude.
 
Poslednja izmena:
kao nekom kome ne odgovara ikako/značajno povećanje dimenzije (uz činjenicu da čuči kao daljinac u ruci), lajt varijanta nikad neće biti bolja.
ja sam ionako zadovoljan autonomijom s10. a svakako se ne bi odrekao audio džeka, stereo zvuka i flegšip osećaja u ruci.
ja nemam dilema...
 
To su isto vrlo validni argumenti u korist non-Lite verzije.
 
Poslednja izmena:
E da, taj deo da nema stereo sam prevideo...bezobrazno je postalo kako namerno sakate uređaje

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
S10 Plus ima bolji kvalitet izrade, bolji FP senzor, ima 3.5 mm jack, ima stereo zvučnike, ima wireless punjenje, ima reverzibilno bežicno punjenje, ima iP68 sertifikat. Ja satvarno ne znam u cemu bi Lite verzija bila bolja kupovina u ovom trenutku kada je cena skoro koliko i S10 Plus (oglasi). Kada cena S10 Lite padne i bude osetna razlika u odnosu na S10 Plus onda se može reći da je S10 Lite odlična kupovina.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
 
U tome i jeste fora, jer ce na crnom trzistu on kostati vrvt nize od s10e, ako nista drugo kostace isto. Time ce svakako ugroziti celu S 2019 seriju i lepo pripremiti teren za S20.
 
Iliti u prevodu svi imaju svoje argumente, na sta Samsung i cilja i sta su im i bili planovi od samog starta. No sada ih i nama predocise. Tako da opet imaju dovoljnu prodaju svih modela.
 
S10 Plus ima bolji kvalitet izrade, bolji FP senzor, ima 3.5 mm jack, ima stereo zvučnike, ima wireless punjenje, ima reverzibilno bežicno punjenje, ima iP68 sertifikat. Ja satvarno ne znam u cemu bi Lite verzija bila bolja kupovina u ovom trenutku kada je cena skoro koliko i S10 Plus (oglasi). Kada cena S10 Lite padne i bude osetna razlika u odnosu na S10 Plus onda se može reći da je S10 Lite odlična kupovina.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk

Bolja kupovina zbog procesora i autonomije, plus mala rupa na sredini ekrana (za razliku od beskorisne pilule na S10+), drugi senzor kamere (konačno neka promena), ravan ekran (meni lično veliki plus, nikad ne bih kupio telefon sa zakrivljenim ekranom). Nekome mogu da budu plus i plastična leđa (jeftinija popravka, teže pucaju).
Glavna prednost S10 plus stereo zvuk, iP68, 3,5mm i bolja izrada. Za fp čisto sumnjam da je bolji jer ovaj na S10 nije nešto posebno dobar i precizan.
 
Bolja kupovina zbog procesora i autonomije, plus mala rupa na sredini ekrana (za razliku od beskorisne pilule na S10+), drugi senzor kamere (konačno neka promena), ravan ekran (meni lično veliki plus, nikad ne bih kupio telefon sa zakrivljenim ekranom). Nekome mogu da budu plus i plastična leđa (jeftinija popravka, teže pucaju).
Glavna prednost S10 plus stereo zvuk, iP68, 3,5mm i bolja izrada. Za fp čisto sumnjam da je bolji jer ovaj na S10 nije nešto posebno dobar i precizan.

Pa nije procesor u S10 Plus loš pa je prednost S10 Lite procesorska snaga. Punch hole na S10 Plus je bukvalno neprimetan kada se navikneš. Ako ti smeta pilulasti punch hole na S10 Plus smetaće ti i punch hole na S10 Lite, ako ti ne smeta "rupa" na S10 Lite neće ti nikakv problem praviti ni "pilula" na S10 Plus. Zakrivljen ekran je isključivo stvar ukusa, neko voli jedno neko drugo. Kao što ti navodiš da nikada ne bi kupio zakrivljen ekran, tako neko nikad ne bi kupio ravan ekran. Plastična leđa nikako nisu plus, ništa lakša popravka njih neće biti u odnosu na poleđinsko staklo na S10 Plus (eventualno može biti samo jeftinija zamena). Zaboravljaš prednost kod S10 Plus bežično punjenje, ja recimo isključivo na taj način punim telefon. S10 Plus nisam do sada nikada punio preko kabla, uvek preko wireless punjača.
Genralno S10 Plus je kompletno bolji uređaj što je logično jer je Lite oslabljena verzija S10 Plus modela.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
 
Pa nije procesor u S10 Plus loš pa je prednost S10 Lite procesorska snaga. Punch hole na S10 Plus je bukvalno neprimetan kada se naviknes.
Jeste, los je chipset, greje se i pri standardnom koriscenju i u igrama vrlo brzo krene da pada fps.

Pilula je odvratna svakako, pogotovo kada se uzme u obzir da je drugi kamera senzor za ukras (beskorisni depth senzor).

Svakako dosta bolji fon od S10 lite, nema tu mesta za diskusiju, S10 Lite je midrange telefon sa flagship chipsetom.
Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I skoro flagship cenom.

Tapatalk pro using S10e
 
Vec se pojavio na oglasima za 550e sa validnom garancijom iz T sto i nije lose, bice cena jos i niza kada pocnu da pristizu iz ostala dva jefrinija operatera :D
 
S10L vs N10+ (veličina)

.

29d0bfd0e2c9f0fbb845b87fd3ed8b25.jpg


Послато са SM-G770F помоћу Тапатока
 
^ po meni je N10+ najlepsi telefon na trzistu u dizajnu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja se kao nesto razmisljam, mada nikako da odlucim jer mi Xperia xz2 radi i dalje kako treba. Jedino sto jos nema u beloj boji u Telenoru. IP68 nisam ni na Sony-ju nesto imao prilike da koristim ali sam se navikao na stereo zvucnike. Do sada nisam imao telefon sa amoled ekranom pa mi je najvise zbog toga palo na pamet da mozda pazarim.
 
Ja se kao nesto razmisljam, mada nikako da odlucim jer mi Xperia xz2 radi i dalje kako treba. Jedino sto jos nema u beloj boji u Telenoru. IP68 nisam ni na Sony-ju nesto imao prilike da koristim ali sam se navikao na stereo zvucnike. Do sada nisam imao telefon sa amoled ekranom pa mi je najvise zbog toga palo na pamet da mozda pazarim.

Imao sam i ja na Sony XZP i IP68 i stereo pa mi nista nije falilo kada sam presao na Poco F1. Ovaj telefon po meni vredi kupiti, cena mu je 550e na oglasima a bice i jos niza.
 
Razmislim jos, svakako odem da ga vidim uzivo negde. Zena je uzela jos ranije A70, dopao mi se telefon skroz. Ovde jos jedino sto me malo odbija je onaj photo compare tool sa gsm arene, jer nekako deluje da je kamera losija od xz2 bar kad su detalji u pitanju.
Sad vidim da sam gledao s10 ne s10lite na photo compare
 
Poslednja izmena:
Mislim da je kamera odlicna, imas ovde od jednog forumasa slike i zaista su dobre. Mogu reci da su me prijatno izenadile.
Cim malo padne cena ja planiram da ga uzmem, ako do tada ne pazarim Mi 10 :D
 
Razmislim jos, svakako odem da ga vidim uzivo negde. Zena je uzela jos ranije A70, dopao mi se telefon skroz. Ovde jos jedino sto me malo odbija je onaj photo compare tool sa gsm arene, jer nekako deluje da je kamera losija od xz2 bar kad su detalji u pitanju.
Sad vidim da sam gledao s10 ne s10lite na photo compare

Svaki dan imam priliku da koristim S10 (koji sam i preporucio vlasniku) i ne vidim razlog zasto bih presao sa XZ2 na taj telefon. Najvece prednosti Samsunga su dodatna ultra-wide/''telephoto'' kamere (mada ovu drugu retko ko koristi) i jedan od 2-3 najbolja displeja na trzistu (koliko god da je dobar XZ2 IPS najbolji super amoled je svakako superiorinijeg prikaza). Ali sve to nije dovoljno da bih doplatio trocifren iznos u evrima i trpeo niz mana koje mi smetaju na Samsungu. Zato cu preci na 2020 flagship sony.

Inace, kamera na Samsungu je sigurno bolja za P&S low light fotografisanje, jer ima OIS i veci otvor blende, tu nema sta da se polemise. Na dnevnom svetlu XZ2 snima malo detaljnije fotografije sa prirodnijim bojama, nije drasticna razlika ali je tako. Kamkorder odlican na oba.

Ti razmisljas o S10 lite koji ima odlican SD855 i cak 4500 mAh bateriju, tako da je i to dovoljno za prelazak ali mislim da je razlika u cenama i dalje nerealno visoka (polovan xz2 vs nov s10l), verovatno bi morao da doplatis minimum 300-350 evra (prema trenutnim cenama na KP) sto i nije bas ok. Sacekaj jos malo a do tada pokusaj da probas negde S10l, da vidis kako ti ''lezi''.

Imao sam i ja na Sony XZP i IP68 i stereo pa mi nista nije falilo kada sam presao na Poco F1.

To je kranje subjektivno, ja Poco ne bih ni pogledao pored XZ2 (cak ni pored XZP), iako sam preporucio bar 3-4 takva Saomija, plus ko zna koliko jos Mi9t/pro. Nemaju svi korisnici iste zahteve, prioritete itd.
 
Poslednja izmena:
Poco F1 je za te pare tada najbolje nudio. Jedino st bih ti preporucio pored ovog i Mi 10 je OP7 koji kosta slucno.
S10 lite vredi uzeti, meni nije bitan toliko da li je dobar led ili amoled, koliko da je dobar CPU i baterija. Da ima stereo bio bi savrsen.
 
Nazad
Vrh Dno