Šta je novo?

Samsung Galaxy S10 Lite

Bas cudno, nemam pojma sta bi moglo biti, jesi li pre uninstall radio clear data & cache? Dug pritisak na Viber ikonu, pa App info/storage pa one dole dve ikone "clear data" i "clear cache"? Probaj to da uradis, pa uninstall pa install, ako vec nisi... Drugu ideju nemam...
 
Bas cudno, nemam pojma sta bi moglo biti, jesi li pre uninstall radio clear data & cache? Dug pritisak na Viber ikonu, pa App info/storage pa one dole dve ikone "clear data" i "clear cache"? Probaj to da uradis, pa uninstall pa install, ako vec nisi... Drugu ideju nemam...
E ovako. Sad sam upalio voice recorder i upalio snimanje i kad sam zvao sebe sa drugog telefona nije se notification sound aktivirao. Samo normalan viber ringtone.
A kad je telefon u lock screen rezimu ili normalno upaljen/otvoren i dalje se ono desava... Cackao sam sve i svasta pokusavajuci da to nece rijesti problem al' kakvi.
Ovo je neki sistemski bug koji aktivira gresku na viber mislim da ovo sa viberom nema veze i ako se manifestuje na njemu ...

Ne vidim nidje clear data i clear cache opciju ?

Android 11
One UI 3.1
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    54 KB · Pregleda: 13
  • 2.jpg
    2.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:
Izaberi Memory i tu se nalaze te dve opcije.
Izaberi Storage i tu se nalaze te dve opcije. 😉

P.S. i ja sam na A11 i OneUI 3.1 pa nemam taj problem. A mozda neka aplikacija poput kal rekordera pravi problem, ko zna... Probaj jos ovo sa clear data&cache pa opet uninstall, pa javi rezultat. Recimo ja sam imao povremen problem sa zvukom na slusalicama, problem je pravila neka bass booster aplikacija, izbrisao je i vec nedelju dana nemam problem. Tako i tebi mozda neka app pravi problem.
 
Izaberi Memory i tu se nalaze te dve opcije.

Izaberi Storage i tu se nalaze te dve opcije. 😉

P.S. i ja sam na A11 i OneUI 3.1 pa nemam taj problem. A mozda neka aplikacija poput kal rekordera pravi problem, ko zna... Probaj jos ovo sa clear data&cache pa opet uninstall, pa javi rezultat. Recimo ja sam imao povremen problem sa zvukom na slusalicama, problem je pravila neka bass booster aplikacija, izbrisao je i vec nedelju dana nemam problem. Tako i tebi mozda neka app pravi problem.
Eo probao i dalje isto ... :(
Nemam call recorder nego sam upalio obicnu Samsung Voice Recorder app i upalio snimanje i zvao sebe na viber i nije bilo toga baga...
Sistemski kroz podesavanja makar sto se tice vibera i notifikacija skoro sve sam probao ...

Da ga vratim na fabricka ne pada mi na pamet ( zbog dosta app koje bih morao da install opet ) pa da znam da ce to rijesti problem ... A sanse su 50/50

Ne znam sto da radim :/
 
Apsolutno ni jedan problem sa ovim telefonom. Mozda je zvuk na zvucniku mogao da bude bolji, ali onda ne bi bio lite telefon ;) Podesio sam mu max rezoluciju ekrana, probao najzahtevnije igrice, telefon nije normalan koliko je dobar :D
 
Apsolutno ni jedan problem sa ovim telefonom. Mozda je zvuk na zvucniku mogao da bude bolji, ali onda ne bi bio lite telefon ;) Podesio sam mu max rezoluciju ekrana, probao najzahtevnije igrice, telefon nije normalan koliko je dobar :D
Ma telefon je strasan nego mene ovaj bug sa viberom ubi ... Neki dan cu hard reset nema mi druge

Edit: Nemam screen resolution opciju u Display tab. U search u settings kucam screen resolution nema mi te opcije ... ?

Imam problem i sa Spotfiy Premium ( krakovani ) probao nekoliko verzija i strasno baguje...
Na Huawei nisam imao tih problem dok se nisam preselio na ovaj tel.

Uradio preko recovery mode-a wipe svega i opet isti problem sa Viberom. Nema sto nisam probao kroz podesavanja i dalje isto ...
Sto se tiche Spotify-a necu znati prije sjutra dok ga na bluetooth ne zakacim jer tada najvise budali :/

Spotify ( 8.6.0.830 premium ) makar ova verzija vise ne pravi problem ( prije reseta je pravila ) ali Viber i dalje isto nakon fabrickog reseta ...

Jedno pitanje. Posto sigurno nisam nisam 9 godina ( jos od Note 2 ) radio ista sto se tice rutovanja, stavljanja drugih room-ova itd interesuje me kako da fleshujem fabricki softwer ( vjerovatno preko Odina ide koliko me sjecanje sluzi ) da sve izbrisem i da nanovo install fabricki A11 OneUi 3.1 (poslednji) ... Znaci necu da ga rutujem zbog garancije samo reinstall da se tako izrazim.

Posto sam vec probao wipe data i clear cache preko recovery mode-a ostaje mi samo jos ovo ...
A i baterija mi se cudno ponasa kad ga napunim na 100% strasno brzo dodje na 98% ( nekih 15 min standby ) a posle normalno gubi "tecnost" da se tako izrazim s toga trebalo bi mozda da je kalibriram ? Vidio sam nesto da rade i sa *#0288# za kalibraciju baterije ?

Evo uradio *#0288# i startovao i sa 98% se popela na 99%
Jer moram to opet posle napunjene baterije ako primijetim idle drain ili ju je ovaj nacin kalibrirao ako se ovaj posupak moze nazvati kalibracijom ?

Ispravka, *#0228# je kod..
 

Prilozi

  • Viber bug.mp3
    274.6 KB
Poslednja izmena:
Ima li neko ideju kako da vidim ,telefon mi non stop izbacuje neku grešku,kao kada se zaustavlja neki proces ili neka aplikacija ruši,svakih par minuta,ali nikako da vidim šta piše.Ne izbacuje me nikada ni iz bilo kakve aplikacije u kojoj sam trenutno,samo iskoči na pola sekunde i nestane.
 
Evo ova gcam je jos bolja :

 
Skinuo sam ovu poslednju, jel ima neki config za nju?
 
Primetio sam da mi kasne notifikacije ako se telefon ne koristi. Cesto stignu tek kad ga otkljucam (viber, gmail). Jel ima neko ideju sta da podesim da notifikacije stizu kako treba?
Pretpostavljam da je neki battery saver ukljucen?
 
Screenshot_20220114-162204_Software update.png
Evo ga One UI 4.0 i Android 12 na ovde pomalo zaboravljeni S10 lite telefon. Telefon kupljen u Telenoru.
 
Skida se i kod mene... Napiši utiske, jel vredi instalirati?
 
Instalirao malopre, sve proslo ok, malo drugaciji UI, nesto drugacije animacije i za sada to je to.
 
Instalirao i ja, ne vidim neku veliku razliku. Valjda nisu nesto pokvarili 😀
 
Kakav tačno problem?
Ja sam isključio brzo punjenje, pošto punim telefon noću.
 
Kakav tačno problem?
Ja sam isključio brzo punjenje, pošto punim telefon noću.
I meni bilo isključeno brzo pa ga uključio i ono neće, usb c radi samo na jednu stranu , a slusalice ne prepoznaje. Vratio na fabrički i neće, i na Android 12 neće ni slusalice ni brzo punjenje..
 
Sad sam probao slušalice, rade bez problema kao i pre.
 
I meni bilo isključeno brzo pa ga uključio i ono neće, usb c radi samo na jednu stranu , a slusalice ne prepoznaje. Vratio na fabrički i neće, i na Android 12 neće ni slusalice ni brzo punjenje..
Ako ne rade ni slusalice, moguce da ti je USB port ostecen. Brzo punjenje nece da radi sa svim kablovima ali kako kod tebe dve stvari ne rade, moguce da je port ostecen ili su osteceni i kabal i slisalice a to mozes da proveris na nekom drugom telefonu.
 
Da li postoji opcija na telefonu da prikaze kad se koristi internet preko operatera. Prije mi je prikazivalo gore 4g, 3g sto mi je bilo super jer sam mogao vidjeti i kad mi je konekcija losa. Sad nakon novog update kao da to vise ne prikazuje
 
Prikazuje sve isto.
 
Vredi li sada uzeti polovan S10 Lite za 230 eura? Izgura li mu baterija 6h sota?
 
Zavisi koliko je star i u kakvom je stanju... Sto se tice autonomije, to mu je jedna od najvecih vrlina. SOT ne volim da komentarisem posto je to veoma individualno merilo, ali 6+ sati ce sigurno trajati...
P.S. Obori cenu bar na 200e...
 
Ja mislim da vredi, telefon je sasvim dobar. Meni baterija sa 2-3h sota bude na 50% uvece.. Al ja nisam nesto zahtevan korisnik
 
Meni je S10 lite imao ubedljivo najbolji Sot od svih Samsunga. Dva dana sa 8-10h Sota. E sada što kažu kolege koliko je star i u kakvom je stanju će zavisiti i samo trajanje baterije.
 
Ja uspem da izvucem i po 7 sati na tri dana ali to je 95% wifi tj posao i kuca, 4G je samo put od/do posla i po gradu kad nesto zavrsavam.
 
Nazad
Vrh Dno