Šta je novo?

Samsung Galaxy S10 Lite

Trajanje baterije na S10 Lite (AOD, GPS, Društvene mreže, Pozivi, Fotografisanje ... bez štednje) .



8c90c13cfc344c14e47e862cc5807e65.jpg
e7ff57ce811f19563d698432db1132b6.jpg


Послато са SM-G770F помоћу Тапатока
 
Očekivao sam više, ovo je ok ali nije sjajno. Mada, u poredjenju sa Exynosima..
 
Nadam se da su sve mobilni podaci, ovo bi bilo katastrofa na WiFi.
 
Očekivao sam više, ovo je ok ali nije sjajno. Mada, u poredjenju sa Exynosima..

Šališ se? Vidiš grafikon, prvi dan 4 sata i 53 minuta, drugi dan 4 sata i 4 minuta = 2 dana i skoro 9 sati + sve u full popaljeno bez uštede. Kakav mrtvi Exynos ovo da izgura i to na 2 dana.
 
Meni je ovo ok skroz,zavisi i kolka je osvetljenost ekrana. Da li se koristi dark mod ili white mod.
Ja sam na svakom telefonu do sada izvlacio 4-5 sati. Cak i na rn7 gde svi pisu po 8-9sot ja izvlacio 5.
 
Nisam odavno imao Samsunga, nisam skontao da deli vreme po danima.Mislio sam da su ovo dva odvojena dana po 100%. Ovo je sjajno onda... Prvi zanimljiv Samsung posle dužeg vremena. Sad sam gledao, nema ih još na KP, valjda će uskoro.
 
4g/wifi?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa prednost SD u odnosu na Exynos je baš potrošnja baterije.
 
Ne vjerujem bas, ali ajde. Nije lose

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Svaki test koji sam gledao do sad pokazuje bas tako, preko 11h na wifi. Ja isto lagano toliko izvlačim sa P30 Pro na 100% wifi, tako da nije nerealno uopšte. Znači da neće ići ispod 6h ni u najgorem slučaju korišćenja napolju, što je super.
 
Neka su ubacili SD, jos da se opciono prodaje s20, ali nece, to bi bilo super.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
^ meni je cudno dve stvari, prva sto samsung u premijum klasu S10+ i N10+ ubaci exy dok u nizu kao S10 lite SD. Ali najludje je druga sto S10 lite ima SD855 dok N10 lite ima exynos 9810 iz N9.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
I meni je ova druga stvar fascinantna. Taj exy iz s9 je i dalje jak proc ali vec 2 godine star.
 
Verovatno lager. A između ova dva modela jasno je da računaju na veći prodaju S10 Lite
 
Zašto ona ne bi kupili Note 9 nego Note 10 Lite?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
^ to si u pravu ali N9 nema vise nov u prodaji jedino da naletis negde gde ima lager. Razlika je sto ce S10 lite dobiti android android R dok N9 nece.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Niko neće stariji model + kamere (valjda su bolje?), baterija, veličina ekrana, ravan ekran...
 
S10 lite je nov seat 2020 godište dok je Note 9 nov BMW model iz salona 2016 godište...



Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Odlican potez Samsunga sa ovim modelom, za razliku od ostatka S i Note serije za EU trziste.
N10+ SD verzija je najkompletniji/najbolji mob prosle godine. Doduse i dalje je, makar do pojave S20U ali i nakon toga ce biti jer je Note ipak prica za sebe. Ako nista drugo onda zbog olovcice ce uvek imati prednost u odnosu na bilo koji drugi model na trzistu.
Da se vratimo na S10L i N10L. Oba modela odlicna, Note ima prednost zbog olovke kao i obicno, ali bih konacnu prednost ipak dao S10L, najvise zbog SD855 i novih kamera.
Ne verujem da ce pojava ovih modela na trzistu ugroziti prodaju ostalih modela iz serije jer i oni imaju dosta prednosti, bez obzira na pricu Exynos vs SD.
Ono sto ce najvise uticati na sudbinu novih modela je svakako cena, s obzirom na to za koliko se vec moze naci S10+ sa garancijom operatera na KP, a ipak je bolji/kompletniji mob. A cene ce dodatno ici na dole po izlasku nove S20 serije.
Znaju oni odlicno sta rade, i ne samo oni nego i vecina aktuelnih top Android proizvodjaca koji izbacuju po 10 razlicitih modela jedne te iste serije. Ne prave sami sebi konkurenciju, vec se trude da za svakoga ima po nesto. U tu pricu polako ulazi i Apple, sa znatno manje modela doduse, ali ka tome se ide ocigledno. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
^ +1 slazem se sa tobom u potpunosti. Odlicno si objasnio razlike.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Joxy , Lemaja , milkobgd , Alukard , Ludak , slažem se da je Samsung napravio potpuno zbunjujući potez sa ova dva modela (S10 Lite i N10 Lite ) , velika prednost S10 L je Snap 855 i izvanredna kamera . Plus 6,7" ravan ekran izuzetne svetline , stvarno izuzetna fluidnost u radu i egal kamera sa S10/N10 . Naravno morali su da ga negde "osakate" (nema bežino punjenje ,nema stereo zvučnike , ekran je FHD+ ... ) da bi bio jeftiniji . Ne verujem da će biti u oglasima više od 450-500 evra (zvanična prodajna cena je 650) ... i naravno sad ide matematika novi S10+ je oko 600-650 , N10+ 700-750 .... Faktički od A51 , A71 pa do N10+ od modela do modela je razlika između 100 , 150 i 200 evra . Pitanje je samo kome šta treba , ko koliko može da plati i šta mu je bitno kod novog telefona.
 
E mmcuim. Mislim, najavljeno je toliko ako kad sam pročitao za Indiju...
To regularna cena ili oglasi?
A, vidim sad koja radnja. Čekamo dalje.
 
^ preko kp na pocetku ce biti oko 550€, kasnije ce padati cena kao i svim modelima. Samo sto S10 i plus model ce jos dobiti pad cene zbog S10 lite.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
E mmcuim. Mislim, najavljeno je toliko ako kad sam pročitao za Indiju...
To regularna cena ili oglasi?
A, vidim sad koja radnja. Čekamo dalje.

Indija i Kina su posebna trzista, tamo je cena uvek mnogo niza.
Nasa radnja, imaju sve skoro modele u ponudi ali nemaju validnu garanciju :D
 
Biće i sa "validnom" garancijom ali sa +20% PDV [emoji4] ....


Evo i potrošnje baterije kako se u nekom redovnom korišćenju ponaša , drugi dan podne baterija na 65% (bukvalno sve koristim).
1d33edccde0b89b8cc8c1c5b8412aa9f.jpg
c6c132074e50da90cbcb09819553df96.jpg


Послато са SM-G770F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno