Šta je novo?

Samsung Galaxy S10 Lite

Jel kamera ima vrzi fokus po vecernjem svetlu? Jedino time nisam zadovoljan, mnogo mu treba da opali fotku.
 
^ Smart switch, Google backup, samsung cloud. Google ti sve vraća podešavanje, imenik, poruke, aplikacije.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Zar smart switch nije samo za kopiranje sa telefona na telefon?

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
^ može i na komp pa onda opet vratiš na telefon

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Mislim da je dovoljno odraditi brisanje cache particije pa ako sve radi kako treba, nema potrebe za hard resetom. Inace najbrzi backup je povezivanje sa PC-em i Smart Switch aplikacija.
 
^ brisanjem cache može da prođe sa malim update kao kad je security patch. Dok kod ovako velikog update bolje je uraditi factory reset.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ipak sam i ja na kraju uradio factory reset. Rekao bih da je pozeljno uraditi ga. Sad smaranje sa podesavanjima....
 
^ to je sad i miran si sigurno 6 meseci i više, posle ovog sigurno neće biti tako velikih update do A12.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
razmisljam se o kupovini S10 lite modela pa me najvise zanima kako mu radi zvucnik ?!?
...... da li moze da se pojaca prilikom gledanja Youtube-a , Spotify-a npr i kako se cuje prilikom razgovora (handsfree)
.......momentalno sam na mi 9t i zvucnik razvaljuje , F2 poco i uz malo doplate Mi 10 mi se takodje motaju po glavi medjutim "kilaza"
i MIUI koji mi je pomalo dosadio (nemam problem sa MIUI) me dovoljno odbijaju da sam poceo da gledam dalje i naidjoh na S10 lite..............
......vise bih voleo stereo zvucnike naravno ali svi dostupni modeli su sa exynos.................
 
Poslednja izmena:
Ako mogu ja da ti repliciram, ima ga moj cale, ima isti zvucnik i kao moj note 10 lite, zvucnik nije los, fin je skroz. Ali ja sam takodje imao mi 9t pre toga i mislim da je na mi 9t blago bolji zvucnik.

Ako te zanima s10 lite polovan sa godinu ipo garancijom javi se u pm

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Imam S10lite, brat Mi9t, sad smo probali obojica zvucnike... Kvalitet podjednak (nista posebno), a jacina zvuka za nijansu jaca na 9t, ponavljam nijansu. Zvucnik je na S10lite najslabija tacka...
 
^Ne primetim razliku izmedju 11 i 10 sti se tice fluidnosti, a i brzine, sve radi glatko kao pre. :) Bagove takodje nisam primetio. Cak je ispravljen jedan bag sto se tice "always on display", pre nekad kad je bio sat na ugasenom ekranu, nije radio fingerprint, nego sam morao pre da stisnem power dugme, sad vise nema tog baga.
 
Da li postoji neka app koja ce raditi umesto not light? Svidja mi se kad na kemeri predjes sa zadnje na prednju pa onako zasija u krug oko kamere. Jel moze to neka app da podesi da sija tako oko kamere za svaku not?
 
Probaj da instaliras aodnotify for samsung aplikaciju, mislim da ona to moze...
 
Samo vodi računa o drain-u jer ume da bude baš veliki sa aodnotify, barem kod mene na N10+ jeste.
 
Sad cu da probam pa javljam. Vidim da mi AOD takodje vuce jak drain, a nemam nikavu potrebu da gledam u sat, samo mi not treba.
 
na a70 i ne primećujem aod notify u potrošnji baterije...
 
Stigao i kod mene A11, večeras ide factory reset pa ćemo videti jel nešto bolje nego na A10. Za prvi utisak estetika ali mi se sviđa double tap za zaključavanje ekrana.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Upravo skidam i kod mene. Telefon kupljen u Telenoru.
Ja za sad planiram samo brisanje cashe particije jer nemam puno aplikacija pa ako bude nekih problema, backup sa Smart Switch i hard reset.

Ono sto se meni svidja kod A11 (ako izuzmemo estetiku), je upravo taj double tap to sleep jer sam za to koristio poseban app i to da u battery sekciji napokon sad pokazuju SOT od zadnjeg punjenja pa ne moras vise da sabiras po danima.
 
Poslednja izmena:
^ to sam malo pre video, to mi je mnogo bolje nego sabiranje što je bilo totalna glupost.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Tako je bilo ranije i standardno je recimo na cistim Android One (A10) uredjajima (recimo moj prosli Nokia 6.1). Kad sam dobio Samsung od firme (i ranije video na zeninom A50) to mi je bila totalna glupost pogotovo ako si punio u sred dana onda odatle moras da sabiras pa sve do narednog punjenja koje opet moze biti u sred dana i onda ne smes da racunas ono sto ti pise za ceo dan...glupost...

Druga stvar sto se tice baterije i pracenje potrosnje i to mislim da nisu vratili je da iz nekog rzloga uopste ne pokazuju potrosnju sistemskih aplikacija (Android System, Android OS, ...) niti hardverskih delova (Display, WiFi, Bluetooth i sl). To je ranije postojalo mislim na OneUI 1.0 ali iz nekog razloga su izbacili (tj iz jasnih razloga jer na Samsung uredjajima uvek imas veliku potrosnju u recimo Android System procesu).

Ostalo mislim da je samo estetika, par sitnjijih stvarno novih stvari (recimo taj double tap to sleep) i konfuzija u nekim settings opcijama (Power modovi i sl). Ono sto meni treba realno A11 i OneUi 3. donosi samo double tap to sleep, battery sekcija i to sve zacinjeno sa nekim vizualnim promenama.
 
Trenutno od svih aplikacija jedino mi ne radi Nice lock, to jest ne rade neki moduli dok sve ostale aplikacije rade bez problema.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Nove verzije tih modula kopatibilni sa A11 bi trebali pocetkom godine da izadju.
 
to sa potrošnjom baterije samo za 24h je još jedan glupavi trend...mislim da i xiaomi sada prikazuje samo takvu 24h potrošnju...
 
Jeste, ali sam citao dok se razvijao OneUI ljudi su masovno trazili od Samsunga da bar nesto vrati iz stare battery sekcije i eto bar su vratili normalni prikaz SOT-a.
 
Ja ne uspevam da udjem u recovery mode ili nesto pogresno radim (koliko se secam ovako sam ranije ulazio):
1- uasim telefon
2- drzim Volume UP + Power dugme
3- kad se pojavi Samsung logo (powered by Knox) otpustim Power dugme ali drzim Volume UP

Medjutim meni se nakon ovog samo pojavi reglaran Samsung logo i nastavi se bootovanje.

EDIT: Evo treba ovako:

Plug the phone into a pc with USB -c cacble whilst the phone is on and you inside of windows, in other word you need to be logged into windows 10.

Power off the phone (keep cable plugged in and pc on at all times)

Hold Volume Up + Power Button until you get into recovery mode.


U principu mora biti povezan na komp da bi usao u recovery mode...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno