Šta je novo?

Samsung Galaxy S10 Lite

Nema tu sta da se razmislja,s10lite ako ti odgovara velicina.

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
S10 Lite.

Послато са SM-G980F уз помоћ Тапатока
 
Ako može samo jedna preporuka. Prodao sam xiaomi MI 9T poslije godinu dana, odličan telefon, ali vrijeme je za malo promjene. Šta mislite, koji je bolji telefon Samsung s10 lite ili xiaomi mi note 10 pro? Tu su negdje sa cijenompa me interesuju vaše preporuke.

Samsung ima bolji procesor, i nije zakrivljen ekran inače iako po specifikaciji ne izgleda mnogo veće od Xiaomija kad uzmeš u ruku i nije baš tako dosta igleda veće(bar meni)
Kamera na S10 lite je onaj na Xiaomiju je bolja. Prodao sam juče S10 lite i uzeo Mi9
 
Zašto si menjao s10l za mi9? Dimenzije ili nešto drugo?

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Nisam telefon za telefon :)
Tek kad sam uzeo Mi9 video sam da mi dosta više odgovara ta veličina.
Iskreno sa S10 lite nisam bio nešto oduševljen kamerom,i nekako nisam navikao na samsung softver. Što se fluidnosti rada tiče to je sve top.
 
Nisam telefon za telefon :)
Tek kad sam uzeo Mi9 video sam da mi dosta više odgovara ta veličina.
Iskreno sa S10 lite nisam bio nešto oduševljen kamerom,i nekako nisam navikao na samsung softver. Što se fluidnosti rada tiče to je sve top.
Ja se nešto premisljam da menjam ovaj z2 force, pa su mi mi9 i s10lite nekako najlogičniji izbor. Po tebi je kamera na mi9 bolja? Šta bi joj dao kao prednost?

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Sto se tice glavne kamere, imaju isti senzor, a S10lite ima i OIS. Najveca razlika je u bateriji, naravno u korist S10 lite.
 
Ja se nešto premisljam da menjam ovaj z2 force, pa su mi mi9 i s10lite nekako najlogičniji izbor. Po tebi je kamera na mi9 bolja? Šta bi joj dao kao prednost?

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
Meni su nekako bolje boje na Mi9, jasnija slika
 
Interesuju me iskustva vas koji ste imali i Note 10+ i S10 Lite koji je brzi i fluidniji u radu i da li je vidljiva razlika u ekranu?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nisam imao Note, ali sam ga cackao x puta... Fluidnost je podjednaka (razlika je u autonomiji i ako igras zahtevne igrice, u korist S10lite), ekran nesto bolji na Note naravno, zavisi od osvetljenja da li se vidi razlika. Na primer na S10 lite pri odredjenom niskom osvetljenju siva vuce na zelenkastu, to kod Note nisam video. Na suncu su oba dobro vidljivi.
 
Da li ce ovaj telefon dobiti 3 nadogradnje ili je ova 10.0 uracunata pa onda idu samo 2 velike nadogradnje?

Izgleda da ce biti 3 nadogradnje:
NEW SOFTWARE UPDATE POLICY: Samsung confirms three major OS updates for the Galaxy Note 10/20 and Galaxy S10/S20 series (flagship device launched with Android 9 or later).
 
Drugari veceras treba da uzmem s10 lite i interesuje me da li su svi sim free, konkretno ovaj sto bih uzeo je iz telenora?
 
Jesu, sim free su.

Послато са Redmi Note 9S уз помоћ Тапатока
 
Koristio sam sport tracker za vožnju bicikla i poslije 3 sata korištenja, ucrtali su mi se brojevi od brzine, cadence, prosečne brzine,... u ekran. Poslije par sati su se brojevi nestali i ne vide se više. Poslije dva dana opet sam vozio bajs, i opet isto. Telefon je star 5 dana, nemoguće da izgori ekran, kakav je Vaš savet? Inače baterija je nenormalna, 9 sati screen on
 
^^Jedino što može da se uradi je da ručno podesiš osvetljenje da ne ide na maksimum.
 
Koristio sam sport tracker za vožnju bicikla i poslije 3 sata korištenja, ucrtali su mi se brojevi od brzine, cadence, prosečne brzine,... u ekran. Poslije par sati su se brojevi nestali i ne vide se više. Poslije dva dana opet sam vozio bajs, i opet isto. Telefon je star 5 dana, nemoguće da izgori ekran, kakav je Vaš savet? Inače baterija je nenormalna, 9 sati screen on
Amoled je čini mi se i najosetljivi u prvih godinu dana, zapravo što je stariji manji je rizik od burnina
 
Promijeni aplikaciju jer ta nije za AMOLED.
Ili u njoj imaš podešavanja za AMOLED ekran (vidi u settings).

Ako nema i baš oćeš tu app, odradi nakon nekog vremena roriranja telefona iz uspravnog u položeno ili obratno, kako vise refreshovali pikseli.

Nije mi jasno da smo 10 godina od komercijalnih Amoleda i da još postoje app koje ga uništavaju...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Uzeo sam caletu pre nekih nedelju dana ovaj tel,zalimse da vec 2 puta mora da radi hard reset jer mu prestaje sa radom i wifi i mobilni net. Ima prijem ali nema protok, pomaze samo hard reset. Imao neko slicni problem?
 
Nemam takav problem, mozda mu neka aplikacija pravi problem? Pogledaj sta ima instalirano...
 
Ne zivimo u istom gradu pa nemam mogucnost da pogledam.
 
Uzeo sam caletu pre nekih nedelju dana ovaj tel,zalimse da vec 2 puta mora da radi hard reset jer mu prestaje sa radom i wifi i mobilni net. Ima prijem ali nema protok, pomaze samo hard reset. Imao neko slicni problem?

Ako koristi recimo wifi, da li mu telefon prijavi da nema internet konekciju a konektovan je na wifi? Moji roditelji imaju neki MTS-ov box paket i onaj njihov wifi ruter je katastrofa, Nokia 6.1, Samsung a50 i moj s10 lite, malo, malo pa prijave da nema internet konekcije iako je wifi signal odlican. Cudno je sto nema inteneta preko mobilne mreze ali sto se tice wifi skoro uvek je ruter problem.

Drugi problem moze biti neka aplikacija koja regulise intenet saobracaj (firewall, opcije u telefonu gde se ogranicava internet u pozadini koje aplikacije mogu da koriste i sl).
 
kakav je note 10 lite u odnosu na ovaj ( koliko vidim nema svoju temu a slični su veoma)...? ok, jasno mi je olovka i exy procesor kao glavne razlike, ali šta bi bila bolja/pametnija kupovina...

note 10 lite ima 3.5 jack, i čak mi se sviđa što ima "staru" 12mp kameru, ravnodušan sam prema ovim 285mp kamerama...da li je exy ipak ključna mana u odnosu na s10 lite?
 
Da, definitivno je exy najveca mana. Meni cak su i bolje kamere na note 10 lite
 
Pa malo li je?! Ja sam sa redovnog n10 (bez lite) prešao na 10 lite pa evo i dalje funkcionišem [emoji6][emoji2772]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Prednost note 10 lite je sto ima i telephoto i ultrawide kameru, dok s10 ima prilicno losu macro kameru.
Svakako za te pare ima mnogo izbora. S10 lite, note 10 lite, Poco f2 pro
 
poco me ne zanima, ali ova dva su zanimljiva...za xiaomi plafon 200 evra i to kao rezervni telefon :)

te kamere od 12 i 16mp su bile odlične, ovo sadašnje gađanje sa mp mi se baš i ne sviđa previše...šteta za taj exy na 10 lite, nekako mi se čak i više sviđa...još jedna prednost s10 lite je što za sitnu razliku u ceni ide sa 8/128 dok je note lite 6/128...
 
Prednost note 10 lite je sto ima i telephoto i ultrawide kameru, dok s10 ima prilicno losu macro kameru.
Svakako za te pare ima mnogo izbora. S10 lite, note 10 lite, Poco f2 pro
S10 lite ima prilično loše sve kamere, ne samo tu macro [emoji6]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
@Proday

eto, ko što rekoh :) te od 12mp su mila majka i dan danas, zato me i smorio taj exy kod note 10 lite...trenutno nosim a70 i ako je to taj nivo kvaliteta daleko mu lepa kuća...a deluje da je to slična priča s kamerama...trebaće mi još jedan telefon a sve su ih tako vešto sklopili da svaki ima svoje mane...
 
Nazad
Vrh Dno