Šta je novo?

Samsung Galaxy S10 Lite

Po mom misljenju, sa XZ2 je najlogicnije preci na OP 7T Pro, Xperiu 1 ili iPhone 11 Pro, tu ce primetiti najveci napredak na polju hardvera, uz svejedno odlican softver. Samo sto sve to dosta kosta, posebno iPhone, tako da je verovatno najbolje da trazi najbolju ponudu za OP 7T pro (hajlajt 90Hz HDR AMOLED i relativno velika baterija) ili X1 (hajlajt 4K HDR OLED i neke unikatne funkcije kamere/kamkordera).
 
Poslednja izmena:
Ima li neko da ga je kupio ili bar da ga planira za kupovinu?

Ja, ali se troumim između njega, N10 Litea i A71. Čak sam i A51 počeo da gledam. Navikao sam na Premium dizajn i materijale, ali sam zaista nezahtevan korisnik a volim da fotkama po mraku, i pomalo su mi telefoni dosadili. Kako nema više LED notifikacija, samo Samsungov Always-on dolazi u obzir. A S10L taman da budem miran par godina. Nema drugu manu po meni


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pisi utiske brate, sta ti je za a sta protiv :)
Ne mogu da ga poredim sa drugim Samsung telefonima, ovo mi je prvi. Ali ono što sam primetio je:

Displej je fantastičan, boje, osvetljenje. Mislio sam da će mi smetati što ima 394ppi ali ne smeta mi ni najmanje.

Snap 855 kida, sve je fluidno i šljaka bez stucanja. Davni dani touch wiza više nisu tu. Sada je tu one ui 2, i sve to izgleda izuzetno lepo i pregledno a funkcija ima na pretek.

Kamera po danu odlična, noću malo posustaje za pixelom koji sam pre ovog telefona koristio ali sve u svemu zadovoljan sam.

Nema wireless charging što meni konkretno ne smeta. Nema ip68. I ono što mi najviše smeta, za ovoliki telefon, ipak je 6.7 inča, mogli su da stave 3.5mm jack.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ne mogu da ga poredim sa drugim Samsung telefonima, ovo mi je prvi. Ali ono što sam primetio je:

Displej je fantastičan, boje, osvetljenje. Mislio sam da će mi smetati što ima 394ppi ali ne smeta mi ni najmanje.

Snap 855 kida, sve je fluidno i šljaka bez stucanja. Davni dani touch wiza više nisu tu. Sada je tu one ui 2, i sve to izgleda izuzetno lepo i pregledno a funkcija ima na pretek.

Kamera po danu odlična, noću malo posustaje za pixelom koji sam pre ovog telefona koristio ali sve u svemu zadovoljan sam.

Nema wireless charging što meni konkretno ne smeta. Nema ip68. I ono što mi najviše smeta, za ovoliki telefon, ipak je 6.7 inča, mogli su da stave 3.5mm jack.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Ipak je ovo Lite verzija. Meni licno je manje bitan IP68 i 3.5mm jack.
Da li zaista ima UFS 3.0 i da li mozes neku sliku da posravis?
 
Za LL fotkanje probaj neki gcam port. Svakako je većina pravljena za mi9t pro koji ima identične spec kao ovaj telefon.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ipak je ovo Lite verzija. Meni licno je manje bitan IP68 i 3.5mm jack.
Da li zaista ima UFS 3.0 i da li mozes neku sliku da posravis?
Nema ufs 3.0. Ima 2.1 za koji na testovima kažu da radi brzo kao 3.0 zbog kvaliteta komponenti koje Samsung koristi. Koriste neke in-house nand module. Mogu fotke ovih dana kada ufotkam nešto zanimljivo.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ništa od igara nisam igrao.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Malopre stigao update.

Još par zapažanja koja nisam napisao ranije.

Telefon nema stereo zvučnike ali ovaj jedan sasvim pristojno radi, kvalitet je sasvim zadovoljavajući.

Faceunlock ne radi bas najbolje u mracnijim prostorijama. Tj. Nekada radi kako treba a nekada u istim uslovima i ne. Tako da kontam da će to možda čak uspeti i softverski da ispeglaju.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Probao sam ali ne koristim. Radi brže nego npr. na Mi 9 Lite, sa tim sam imao da uporedim.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Iskreno bila mi je bolja kamera na pixelu ali i ovo mi je prihvatljivo.

Čini mi se da su fotke sa gcam bolje nego sa stock kamerom ali nisam stigao nešto detaljno da testiram.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Pixel je pojam za sebe, sto se kamere tice. A ekran, da li je dobro osvetljen?
 
Bas sam pre neki dan sedeo na suncu i sve je bilo vidljivo, automatic brightness je odradio svoj posao!

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^ po meni je recenzija realna, slazem se sa njegovim misljenjem.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mada nikada nisam bio ljubitelj Samsung telefona (godinama sam koristio Sony telefone), nakon nekoliko recenzija i čitanja foruma poručio sam S10 Lite.
Trenutno sam bez "ozbiljnog" mobilnog telefona, a "da čekam" na Sony Xperia 1 II ili najavljeni Motorola Edge+ ili OnePlus 8.. biće predugo.
Prevagnulo je to što S10 Lite ima Qualcomm 855 procesor, čini mi se dobar ekran, dosta RAM-a i veliku bateriju (što je bio veliki nedostatak kod skoro svih Sony telefona).
Ono što mi je uvek bilo bezveze je Samsungova verzija Androida, mada neki kažu da su poslednje verzije prilično napredovale i da nema previše bloatware softvera.
 
Poslednja izmena:
I ja ga licno jurim ali mi je recenzija malo prenapucana, da budem iskren, mislim da je sponzor odradio svoje.
Sony je ugasio u Srbiji, zvanicna potvrda.
 
Tako sam i mislio za Sony, baš šteta. Što se tiče recenzije, slažem se, uglavnom se forsiraju Samsung i Huawei , zna se.... Mada, S10 Lite je i na nekim drugim testovima solidno prošao, koliko vidim.
No, videćemo za par dana.
 
Mislim da niste u pravu da je prenapunpano nego su ljudi željni Samsunga sa dobrim procesorom i baterijom. Ekrani su im standardno najbolji , kamere u vrhu uvek i samo je ovo falilo. Još kada se cena malo stabilizuje biće odlična kupovina. Naravno ima tu nedostataka kao što svi znaju IP zaštita i stereo zvučnici, ali kada se u jednačinu ubaci 10+ sati sot ljudu prelaze preko svega.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno