Šta je novo?

Samsung Galaxy S10 Lite

Prelazim i ja na S10 lite kako mi se cini i prodajem S9... Mislio sam da cekam S20Fan Edition, ali nista od toga...
 
Stigao update, klasika.
81c0ac5e188d23cfcb598f6e6ef9bcf0.jpg


Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ne volim ove što ti ne daju da se vratiš na predhodnu verziju [emoji849][emoji854]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ne volim ove što ti ne daju da se vratiš na predhodnu verziju [emoji849][emoji854]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
To se slazem, glupa fora sto ne mozes nazad. @pegazbre valjda ce i srediti, meni ne smeta posto ne koristim AOD.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Meni je AOD aktivan, ali nisam pokušao ovo što kaže da pravi problem.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Zeznu se i izbace nešto bolje za promenu [emoji23][emoji56]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Baterija traje i traje, a jedva mlak prilikom solidnog opterecenja, ne kajem se sto nisam cekao S20FE. :) Neka FE saceka do sledeceg leta. :D
 
Sto mislis da je to bag, sasvim razumno resenje da pojača osvetljenje na kratko ako je fp ukljucen, kako bi mogao bolje da ga ocita.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
U opcijama nema hide hole/notch? Nisam uspeo da nadjem. Inace kad bih isao do kraja, danas bi ispao sot oko 9.5 - 10 sati. Bilo je i 4g i dosta slikanja, instaliranja itd.
 
Sto mislis da je to bag, sasvim razumno resenje da pojača osvetljenje na kratko ako je fp ukljucen, kako bi mogao bolje da ga ocita.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Zato sto na A50 radi bez tog blinkanja sa istim podesavanjima ili ako se iskljuci prikazivanje gde je senzor otiska takodje radi kako treba.

Problem je u tome da kad tapnes na ekran prvo se pojavi AOD sat a tek onda senzor sa sa jako malim zakasnjenjem i to izgleda pravi problem jer kad se pojavi sat, osvetljenje je dobro, pa se pojavi otisak tad se osvetljenje nakratko pojaca (tipa manje od pola sekunde) i vrati se u normalu.
 
pa se pojavi otisak tad se osvetljenje nakratko pojaca (tipa manje od pola sekunde) i vrati se u normalu.

To i kažem, tako bi i trebalo, da bi senzor bolje mogao da očita. Feature a ne bug.. ako se to ne desava na A seriji ne znači da je tamo kako treba a ovde bug.



Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
To i kažem, tako bi i trebalo, da bi senzor bolje mogao da očita. Feature a ne bug.. ako se to ne desava na A seriji ne znači da je tamo kako treba a ovde bug.



Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Kakve veze ima kratka oscilacija osvetljenja sa boljim citanjem senzora i kako iste oscilacije nema ako se iskljuci prikazivanje senzora na ekranu a i dalje otkljucavas sa senzorom bez problema, zasto se tada ne pojacava osvetljenje ako to pomaze senzoru da bolje ocita?

Onog trenutka kad ti stavis prst na senzor (bez obzira da li je prikazan na ekranu ili ne) tek tada se pojaca osvetljenje ispod tvog prsta da bi se isti uslikao.

Ja ovde pricam da se osvetljenje celog ekrana pojaca na delic sekunde (znaci i sat i tekst na AOD koji je daleko od senzora) i u mraku zna da zasmeta kad otkljucavas jer bljesne.

Ovaj problem ne postoji ako AOD radi stalno samo ako se prikazuje na dodir i prikazan je otisak prsta na ekranu.
 
Gle, znam da je bilo to prisutno kod nekih modela, da se dize osvetljenje na max kako bi se bolje očitao fp. I onda je logično da ti se to desava samo u tim određenim situacijama a ne uvek

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
To bi se onda desavalo uvek a ne samo ako je prikazana ikona citaca otiska a cim je iskljucis nema oscilacije a samo zato sto se ta ikona pojavljuje par trenutaka nakon sto se pojavi AOD sat i tekst.

Ono na sta ti verovatno mislis je pojacavanje osvetljenja ekrana u mracnijem okruzenju kad se koristi face unlock i za taj feature postoji opcija da iskljucis.

Ovo je ocigledno bug jer opticki senzor ima iluminaciju tacno iznad njega i ona traje dok se prst ne uslika i analizira i to moze da traje i do sekund. Ja ovde pricam o oscilaciji osvetljenja celog ekrana u vremenskoj razmeri od <0.5sec.

Uglavnom nebitno je, iskljucio sam prikaz citaca otiska i to resava tj zaobilazi problem.
 
Имам једно питање,( вероватно је многима глупо) али никад нисам имао дуо сим телефон па не знам да ли је могуће искључити сим 2 картицу и по потреби укључити. Наиме, добио сам картицу са већом сумом новца, при пајд па бих користио само за плаћење паркинга и хуманитарни смс. Не користи се за друге сврхе па не бих да вуче батерију без потребе кад ми не треба. Да ли је могуће укључити профил летења а да ради сим 1?Нека посебна апликација или нема решења?
 
Možeš da isključiš drugi sim, ima fabričko podešavanje.

s10e on Tapatalk pro
 
Da, ima fabricko podesavanje:
Settings/connections/SIM card manager - tu mozes da ukljucis i iskljucis karticu koju hoces (kad kliknes na nju).
 
Много хвала. Ваши одговори су пресудили у одлуци да купим самсунг 10 лите. Иначе, нисам планирао а сморило ме да носим два телефона.
 
Ako ti nije prevelik, verovatno ces biti veoma zadovoljan telefonom. Brz, baterija dugo traje i brzo se puni, ekran dobar, kamere sasvim dobre za vecinu... Jedine bitnije mane (bar za mene) su nedostatak stereo zvuka, telefoto kamere i 3.5mm izlaza (iako koristim i blutut slusalice).
 
Jutros od 5:50h samo na 4g, sve zivo popaljeno, navigacija sat vremena, 1:35h sot, a baterija pala na 75%. Znaci ovim tempom 6h sot-a. U normalnim uslovima koriscenja oko 9:30h sot.
 
Pa to...ja zaboravio sinoć da stavim na punjač, jutros 20ak min samo dopunio pred posao (do nekih 70% bilo), sad još malo kući i evo me na 58% [emoji847][emoji120] ...tačno čovek da zaboravi na punjač može sa ovim telefonom!

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^+1
A i kad treba na punjac, bas brzo se puni, nisam ocekivao tu brzinu od samo 25W.
 
Meni trosi 1,2-3% /sat zavisi o signalu.Imam 2 sim kartice i slabiji prijem od Nokije koju sam prije imao.
Tako da,baterija je super kada sam u zoni dobre pokrivenosti.SOT maksimalno 5,5 sati.
Eto da nebudu samo pohvale [emoji2955]
 
Poslednja izmena:
Da li ce ovaj telefon dobiti 3 nadogradnje ili je ova 10.0 uracunata pa onda idu samo 2 velike nadogradnje?
 
^Nemoj se time opterećivati, nije to baš toliko bitno. Odnosno, usuditi ću se reći...nije uopšte bitno.

Послато са SM-G980F уз помоћ Тапатока
 
Ako može samo jedna preporuka. Prodao sam xiaomi MI 9T poslije godinu dana, odličan telefon, ali vrijeme je za malo promjene. Šta mislite, koji je bolji telefon Samsung s10 lite ili xiaomi mi note 10 pro? Tu su negdje sa cijenompa me interesuju vaše preporuke.
 
Nazad
Vrh Dno