Šta je novo?

Samsung Galaxy S10 Lite

^ moj je sa telenora i nisam dobio update, jedino da ga preko odina ubacis.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Na sammobile je izasao novi update za SEE ali ga jos nema preko ota. :trust:
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-09-18 Download Samsung Galaxy S10 Lite SM-G770U1 firmware.png
    Screenshot_2020-09-18 Download Samsung Galaxy S10 Lite SM-G770U1 firmware.png
    16.4 KB · Pregleda: 105
Jel stigao nekome OneUI 2.5 update a da je telefon iz Telenor-a ili sa neke druge mreze (MTS, Vip)? Da li jos neko moze da potvrdi da je resen ili ublazen green tint problem?
VIP teško, nije bio u ponudi kod njih.
Nema ništa za sada, kupljen u radnji [emoji3]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Kod mene je stigao update pre nekoliko dana.
@Pegazbre : Što se opterećuješ green tint-om? Jel koristiš crno-sivkaste boje, dok je osvetljenje na 5%, a u sobi mrkli mrak? Ajde da se vidi u svakodnevnom korišćenju, ali ovako ne vidim razlog za brigu.
2ae38494129d35f1a3184ecf2ecfd9f7.jpg


Poslato sa S10 Lite
 
Upravo koristim tako sto si rekao, recimo dok uspavljujem dete pa sam u skoro potpuno mracnoj sobi a kad znas gde se nalazi problem primetices ga i u svetlijoj sobi.
 
Ok onda, *mjau**mjau**mjau* [emoji51].

Poslato sa S10 Lite
 
@DuleC
Ti ne primetis znacajno smanjenje green tinta na UI 2.5? Kod mene sad skoro da ga nema, kako je bilo...
 
Mislim da nema razlike. Ako i ima, onda je u korist 2.5. Moguce je da se sad za nijansu brze digne sistem posle restarta, bar mi tako subjektivno deluje.
 
Stigao update i na moj telefon iz Telenora. Sto se tice green tint problema, kod mene je sve isto, nema promena tj i dalje je tu.
 
Stigao i kod mene telenor, male estetske promene, kamera dodaci i sto kaze kolega @migrant malo se brze digne sistem posle restarta.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Cak ni malo nije bolje? Cudno... Meni je osetno bolje...

Potpuno je isto kao i pre update-a. Nalazi se na istom mestu, istog inteziteta i javlja se pri istim vrednostima osvetljenja (po mojoj proceni izmedju 5 i 10%).
Kolega isto uzeo preko firme iz Telenora i isti problem ima, prvo nije primecivao jer ne koristi dark temu pa kad sam mu objasnio kako da proveri bez dark teme (sa odredjenom pozadinom) primetio je i kod sebe.
 
^Ne znam sta je u pitanju, ali kod mene je definitivno stanje bolje, sad sam opet probao tamno sivu pozadinu u mraku (spustena roletna). Definitivno mi dosta manje probija zelenilo.
 
Pozdrav. Razmisljam da kupim Samsung S10 lite. Pa ako moze neko ukratko da napise iskustvo sa njim i da li vredi uzimati?
Trenutno koristim Pocophone F1, pa bih njega zamenio i doplatio za Samsung S10 lite.
Hvala na odgovoru.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
A da pročitaš malo temu?!

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Nema potrebe da se vredjas. Malo samo prelistaj i svi ce ti se odgovori dati sami.

Sent from my C-3PO
 
Pozdrav. Razmisljam da kupim Samsung S10 lite. Pa ako moze neko ukratko da napise iskustvo sa njim i da li vredi uzimati?
Trenutno koristim Pocophone F1, pa bih njega zamenio i doplatio za Samsung S10 lite.
Hvala na odgovoru.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Po meni vredi, baterija odlicna, SD855, ekran veoma dobar osim sto neki imaju vise neki manje izrazen green tint (na otprilike 5% osvetljenja u mracnoj sobi i na tamno sivoj povrsini se vidi, kad se koristi dark mod, u prevodu u realnom radu 99% korisnika ne primeti taj problem, kod mene je nakon zadnjeg update-a veoma malo izrazen). Kamere su sasvim solidne, nije bas flagship nivo, ali nije ni toliko daleko. Zvuk preko slusalica dobar, mono zvucnik cist prosek. Senzor otiska prsta radi prilicno dobro. Kad se dva puta snimi isti palac veoma je precizan. Telefonski razgovori dobri, sagovornik mene lepo cuje, kao i ja njega... Generalno sam zadovoljan telefonom i mislim da opravdava cenu na crno (nisam gledao posto je u legalnim prodavnicama). Jak konkurent mu je Poco F2, ja sam na kraju izabrao ovaj zbog nekih sitnica...
 
Po meni vredi, baterija odlicna, SD855, ekran veoma dobar osim sto neki imaju vise neki manje izrazen green tint (na otprilike 5% osvetljenja u mracnoj sobi i na tamno sivoj povrsini se vidi, kad se koristi dark mod, u prevodu u realnom radu 99% korisnika ne primeti taj problem, kod mene je nakon zadnjeg update-a veoma malo izrazen). Kamere su sasvim solidne, nije bas flagship nivo, ali nije ni toliko daleko. Zvuk preko slusalica dobar, mono zvucnik cist prosek. Senzor otiska prsta radi prilicno dobro. Kad se dva puta snimi isti palac veoma je precizan. Telefonski razgovori dobri, sagovornik mene lepo cuje, kao i ja njega... Generalno sam zadovoljan telefonom i mislim da opravdava cenu na crno (nisam gledao posto je u legalnim prodavnicama). Jak konkurent mu je Poco F2, ja sam na kraju izabrao ovaj zbog nekih sitnica...
Hvala puno na odgovoru.
Menjacu Poco verovatno za njega uz doplatu.
Hvala jos jednom. Sve najbolje.
Pozdrav.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nemam, ali samo da napisem da ono sto sam probao nije nista bolje od stock kamera app.
 
Evo taman uzeo ovaj mob za ženu...prelazi sa S7 ..i željela je samo Samsung [emoji1]
Nadam se da se nece razocarati, S7 je bio vrhunski model ...

Nego... Ima li ko preporuku za kaljeno staklo na kojem radi otisak prsta ... Ili samo da narucim par modela sa Alija?

Takodjer, da li ste ostavili brzo punjenje uključeno? ... Mislim se da to isključim pa da punimo preko noci na nekom slabijem punjaču...

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
 
I jos jedno pitanje, da li je zastitna folija nalijepljena na stražnju kameru? Ne primjećujem ju....

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
 
Nije zalepljeno ništa pozadi

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
@Sime122
Pogledaj u Giga****, bilo je neko tanko "hibridno" staklo, ne znam da li jos imaju u prodaji... Sto je staklo tanje, to ce otisak bolje raditi.
 
Druzim se par dana s ovim modelom. Ono sto mogu reci je da je definitivno bolja kupovina od s10/plus modela. Brzi rad, manje zagrevanje, drasticno jaca baterija , i meni lepsi dizajn zbog jedne kamerice. Mane su shutter speed, ceka se malo da okine, i slabiji nightmode u odnosu na s10ke. Uzevsi u obzir, cenu, brend, charger koji ide uz njega, odlicna je kupovina.
 
^Da, kamera nije na nivou S10, mada nije ni losa. Inace isao sam na put, 500km, upaljena navigacija, 4g, blutut... Ostalo baterije da ga cackam do spavanja. To mi je bilo nezamislivo na S9+, a i S10 kojeg sam na kratko imao.
 
Ja sam note 9 koristio dan ipo s punjenjem. Ovaj ide na 4ti dan pa na punjac. Identicno koriscenje bude oko 5.30h sot
 
Nazad
Vrh Dno