Šta je novo?

Samsung Galaxy S10 Lite

Sto se cena tice to su samo nagadjanja. Hajde prvo da vidimo koja ce biti zvanicna za Mi10. Na pocetku ce i njemu na KP biti jaka cena i bice potrebno par meseci da sve to dodje na svoje mesto. Tesko bas za mesec dana da se stabilizuje. [emoji4]
Prema nekim podacima sto se moze naci na internetu pro verzija ce sigurno biti oko 550€ na samom pocetku. Sa takvim hardverom sigurno nece biti jeftin.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ti mozda mislis na Mi Note 10 Pro? Nemoguce Mi10 da bude 550€. Ocekujem znatno vecu cenu na pocetku prodaje, kako zvanicnu tako i onu na KP.
Mada ako istovremeno predstave vise modela onda je svakako moguce da obican Mi10 ima tu cenu a da Pro bude skuplji. [emoji4]
 
Nisam mislio na note 10 pro, ali moguce da ce biti veca od 550€.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
100x prezvakana priča sa mi10. Neka ubace IP raiting, stereo, wireless punjenje, top displej za tu godinu, pa neka dižu onda cenu. Ovako ajde da dišemo cenu vreme je kao i na note 10 što su podigli ne ide, a to će tržište brzo da im pokaže i brzo će cene da idu dole.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Neka to ubace i u s10 Lite :)

Telefon sem s855 i baterije čista preskupa srednja klasa.

Zato i kažem, mnogo je logičnije sačekati mi10 i onda se tada eventualno baciti na ovaj Lite



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
100x prezvakana priča sa mi10. Neka ubace IP raiting, stereo, wireless punjenje, top displej za tu godinu, pa neka dižu onda cenu. Ovako ajde da dišemo cenu vreme je kao i na note 10 što su podigli ne ide, a to će tržište brzo da im pokaže i brzo će cene da idu dole.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
Ne moze sve to za 600-700€. [emoji6]
 
Ma znam nego opet na oglasima će novi Samsung s20 biti posle mesec dana oko 800, a ko traži flagship nece ni da pogleda mi10 pored Samsunga, a još ako im cena bude približna još teže će biti za xaiomi. Jeste da se sada xaiomi prepoznaje i kod šireg kruga ljudi kao ok kupovina, ali više u segmentu do 300e.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ma znam nego opet na oglasima će novi Samsung s20 biti posle mesec dana oko 800, a ko traži flagship nece ni da pogleda mi10 pored Samsunga, a još ako im cena bude približna još teže će biti za xaiomi. Jeste da se sada xaiomi prepoznaje i kod šireg kruga ljudi kao ok kupovina, ali više u segmentu do 300e.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
Ma taman posla da Mi10 bude i priblizno toliko na pocetku prodaje, kamoli posle mesec dana.
Sve zavisi od zvanicne cene koju cemo videti na predstavljanju, ali pocetna cena najjace verzije Mi10 na KP ne bi smela biti preko nekih 650€ (iako ne verujem da ce i toliko biti ali ostaje da se vidi).
Zaista nemam predstavu kolika bi zvanicna cena mogla biti jer nisam pratio desavanja, ali logicno je da se negde u tom rangu krece pocetna.
 
Poslednja izmena:
Cene u nemačkoj ...
c21be9268ee4156512199685aec46e73.jpg
20871afc0cf181578b6d2cac558a2f3f.jpg


Послато са SM-G770F помоћу Тапатока
 
Ta cena od 649 je na sajtovima za preorder već mesec dana. Nije mi jasno čemu tolika rasprava na tu temu?

fkloznica, ako je SD i baterija jedino što ga razlikuje od srednje kalse, koji telefon iz srednje klase ima kameru kao S10Lite? Da razmotrim kupovinu :)
 
Imaće mi10 , a to je poenta celog mog skrabanja i off topica :)

Na stranu što za 600e može da se uzme s10 + , ako gledamo sada cenu Lite modela. Tako da i ta činjenica može biti odgovor na pitanje :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zar Mi10 nece imati onaj novi 108MP senzor kao MN10 Pro i S20U?
I koji je uopste senzor u S10L, IMX586 kao i u Mi 9T (Pro)?
 
Da , ali sa boljim sočivima verovatno.

Da , ima senzor kao i svi kineski midrangeri prošle godine


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
S tim sto ima OIS i S855, tako da ce sigurno biti krstenih GCam za njega.
Bice ovo lepa prica za koji mesec. Ali slazem se svakako za cenu. S10+ ima po oglasima vec za dosta ispod 600€ (videh konkretno par primeraka za 550€, novi sa garancijom operatera). [emoji4]
 
Optika i "super steady" OIS ga dele od kineske srednje klase (tipa 9tpro). Mi 10 (obican) kojeg spominjete ce imati IMX686, koji je nesto bolji od 586. Valjda ce staviti OIS...
 
Optika i "super steady" OIS ga dele od kineske srednje klase (tipa 9tpro). Mi 10 (obican) kojeg spominjete ce imati IMX686, koji je nesto bolji od 586. Valjda ce staviti OIS...
Jeste ali ko je voljan da plati skoro duplu cenu za tu razliku. Ići će on dole brzo

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Optika i "super steady" OIS ga dele od kineske srednje klase (tipa 9tpro). Mi 10 (obican) kojeg spominjete ce imati IMX686, koji je nesto bolji od 586. Valjda ce staviti OIS...
Da razjasnimo nesto, IMX686 je 64MP senzor, zar ne?
Dakle 108MP za sada ima samo Samsung, ne postoji Sonijev takav senzor?
K30 bi trebalo da ima IMX686.
 
^Upravo tako, to je ono sta se sigurno zna. Postoje kojekakve vesti da Sony sprema nesto vece od imx686, ali nema detalja...
 
Bas su ga zakomplikovali bez potrebe. U eri 12MP senzora znalo se sta se od koje kamere moglo ocekivati, cak je dosta modela imalo identican hardver pa je i GCam bila bolje optimizovana.
Ovo danas je totalno bezveze, gomila razlicitih senzora, GCam verzija...
 
Malo off...
^ 12MP nije mrtav, bice u S20 po nekim glasinama. :d imx555 - 12MP, 1.8 mikrona pixel...
 
Nije naravno. I Apple i Google ih i dalje furaju, ali je mnogo vise ovih novih koji su napucani MP. [emoji4]
 
Galaxy S10 Lite Info :
2afd34ed28078eb1dfba2ee04afa872a.jpg
be338f67e6cdd4b13c7363154d629b7e.jpg
fb5a5315dd6cfd1c8bcac13328e40a1b.jpg
2c4bb355bd38a989d32873702c789242.jpg


Послато са SM-G770F помоћу Тапатока
 
Eto kako lepo moze SD i u Evropski model,ja stvarno ne znam ko ce im kupovati spic klazu bez SD-a pogotovo po ceni koja je najavljena za ultra model
 
Faktički svi sem 1% procenta ljudi koji stvarno prate takve stvari. :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
^ to si u pravu 100%, jedino mi koji smo ljubitelji znamo sta je exy ili SD. Ostatak sveta nema blage veze oko procesora, tipa panela, memorije...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Upravo tako. Da se vecina kupaca razume u materiju, ne bi mogli godinama unazad da rade to sto rade. Mislim, mogli bi naravno, ali sa mnogo manje uspeha, sto bi dovelo to toga da promene poslovnu politiku.
 
Eto kako lepo moze SD i u Evropski model,ja stvarno ne znam ko ce im kupovati spic klazu bez SD-a pogotovo po ceni koja je najavljena za ultra model
Znam da ja necu, a bice svakako *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* koji ce dati silne pare za ocajni exynos. Ja sam se jednim zeznuo za s10 i nikada vise.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
^Može li opširnije objašnjenje za to "Ja sam se jednim zeznuo za s10 i nikada vise".
Ozbiljno pitam...

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno