Šta je novo?

SSD за GAMING

vladakv

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.12.2016
Poruke
165
Poena
19
Планирам узети неки ссд од 240Гб у ком бих инсталирао неколико новијих gaming наслова. Узео бих овај Гигабајт GSTFS31240GNTD или западни зелени. Који би ссд био најподеснији?
 
Najpodesniji bi bio ssd od 480GB>

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Najpodesniji bi bio ssd od 480GB>

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Наравно и ССД од 2Тб би био идеалан. Питање је квалитета, а не квантитета. Вероватно неко има искуства са ова два наведена. Тражим буџетни ссд...
 
Patriot Burst ili Kingston UV500, oni imaju kesiranje, ovi jeftini nemaju.
Ja sam uzeo Biostar 480GB kad je bio na akciji za 5k za storage i igre i radi ok.
 
Poslednja izmena:
Samo za igre, ne i za OS?
Skoro da mozes bilo koji ssd ako nije za OS... sto veci to bolji.
 
Nebitan je cache, nema razlike u radu.

Moze bilo koji SSD i za sistem i za gaming.
 
Ja uzeo sad jedan racunar gotov sa ssd240gb, mogu ti reci, malo je... instalirao pubg, fortnite, dotu i jos neke sitnije i muku mucim sa apdejtovima kad dodju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
За систем имам Самсунг 850Ево 120Гб. Сада узимам само за gaming. Значи могу овај Гигабајт? Видим има за 3600дин у Палмотићевој.
 
Imam ja 2 komada, nisu losi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
što veći nvme. (da, može nvme na tvoju ploču) 240gb je malo.

odi pogledaj samo koliko "teži" instalacija RDR2 i plači, ili se napij u znak protesta (preferiram opciju b)
 
Poslednja izmena:
Nebitan je kesh jer sistem i igrice nece nikada kopirati velike fajlove :D
 
Znaci ispada po.komentare da za OS moze i najeftiniji SATA SSD posto je cash nebitan?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nije nebitan ali moze bez njega. Ne bi proizvodili ssd bez kesa da ne moze bez njega da radi.
 
Naravno da moze, nego pitanje dal vredi doplatiti primer Patriot Burst 240GB za 4000rsd ili Kingston KC600 za 5000rsd koi imaju cash, kad ima A400 za 3500rsd 240gb za sistemski SSD?
Naravno druga opcija je Biostar 480GB dram less za 6000rsd.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znaci ispada po.komentare da za OS moze i najeftiniji SATA SSD posto je cash nebitan?

Nije narocito bitan za @vladakv jer njemu treba kao drugi uredjaj na koji ce samo instalirati igre.
Jednom kad ih instalira nece biti velikog upisa, samo citanje i ponesto malo upisa, sto je ok za ssd bez cache.
 
Nije narocito bitan za @vladakv jer njemu treba kao drugi uredjaj na koji ce samo instalirati igre.
Jednom kad ih instalira nece biti velikog upisa, samo citanje i ponesto malo upisa, sto je ok za ssd bez cache.

Управо тако. За ту намену узимам ССД, највероватније Гигабајт. За систем сам узео најбољи који је постојао тада пре 2 године, а то је био Самсунг 850Ево 120Гб за систем.
 
Nije tda bio najbolji taj 850Evo od 120GB jer je i tada "najbolji" bio onaj od 250GB , sad je bolji neki od 500GB ... :d
 
upravo. takođe, pro serija je uvek bila ispred evo.

pusti ti tehnikalije stručnjacima, i lepo počni da slušaš savjete iskusnijih. zato si i postavio temu, zar ne ?
 
Тај модел је изашао тада и он је за мене био пун погодак. Увек постоји неки бољи, као што је ПРО. Таквог тада нисам нашао, а ССД са више Гб ми није одговарао.
Наравно да сте искусни, зато сам баш овде окачио тему.
Хвала Вам велико
 
Kako sad nebitan je cache kad znamo da se A400 na primer znatno usporava kada kopira vece fajlove?
Pa sta ako usporava kad kopira vece fajlove? Za 99% korisnika je to nebitno jer na SSD idu sistem, programi i igre.
 
Pa zasto onda svi predlazu nesto sto ima cache? Koliko znam usporava se i sistem vremenom na dramless modelima mada ne toliko da se to nesto primeti. Da ne treba cache ne bi pravili modele sa njim zar ne?
 
Ne bih znao zasto predlazu.

Ja sam do sada imao priliku da instaliram sistem i koristim na ovima:

-Patriot Blast, Burst, Ignite

-Samsung 850 Evo

-Sandisk X400

-Kingston A400 120GB, 240GB (2-3 komada)

-Adata SU800

Ima tu i jos nekih modela, iz laptopova za koje nisam siguran koji su brend i model. Svaki se ponasao isto, razlika u odnosu na HDD drasticna, izmedju njih ne preterana.

Veca razlika je izmedju platforme, isti SSD na AM3+, AM4 i 1150, drasticno odzivniji sistem na AM4 i 1150, nego izmedju samih SSD-ova na normalnim platformama.
 
da vidiš tek kako radi nvme na am3+ (970evo 500gb konkretno)... ne bi verovao oćima
 
Poslednja izmena:
Poslusajte Kokana, mudar ćoek.

Ako se uzima 512GB kapacitet, vec za 7000 ima Biostar M700 NVMe dok je prvi jeftiniji SSD tog kapaciteta trenutno 6000 (cene od pre neki dan).
 
Pa zasto onda svi predlazu nesto sto ima cache? Koliko znam usporava se i sistem vremenom na dramless modelima mada ne toliko da se to nesto primeti. Da ne treba cache ne bi pravili modele sa njim zar ne?


Za sistemski ssd dram je pozeljan,dodatni ssd za npr igre moze i bez.
Ja licno ne bi kupio bez dram,mala je razlika u ceni.
 
I igre umeju da bacaju velike fajlove na drajv, mahom kod instalacije, doduše...
 
Nazad
Vrh Dno