Šta je novo?

Kako preneti text sa iPhone na Mac ???

Učlanjen(a)
08.10.2007
Poruke
964
Poena
320
Kao sto naslov kaze.... u pitanju su textovi u Note`s.
Koji su kako na telefonu tako i u iCloud-u.

Telefon vrti 12.1.2 a laptop High Sierra 10.13.6 (17G4015)
 
Pa to treba da radi automatski.
 
Notesi moraju biti deo istog account-a definisani na oba uredjaja.
 
Iskljucio sam te opcije, zbog deljenja druga dva tableta od djece-prvi samo rsum i pometnju.



Lap i telefon dijele isti acc.



Gdje i kome?
Šta gde i kome?

Imaš Mac i iPhone?

Na Mac-u u iCloud panelu uključi Notes i isto to uradi na iPhone. Oba uređaja treba da su ulogovana na isti nalog. Ono što pišeš na iPhone Notes pojaviće ti se i u Notes na Mac-u i obrnuto.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E super, ovo radi !!!

Hvala !!!

A ima li kakakv nacin, da se prenesu na Mac iz radne memorije telefona?
Imaju dvije mape u Notes: jedna je icloud a druga na samom telefonu.
Ili trebam samo u icloud da prebacim?
 
Ako pod memorijom telefona podrazumevaš Notes app na iPhone, onda - da. U podešavanjima iPhone-a imaš iCloud opcije za sinhronizaciju. Na MacOS podešavanjima imaš u system preferences isto tako iCloud panel.

Ono šta pišeš u Notes app na iPhone pojaviće se u Notes app na Mac-u i obrnuto.

Ne treba da otvaraš iCloud u web browser-u (Safari, Chrome...) da bi postigao to šta ti treba. Naravno, sve se vidi i u web aplikaciji kada otvoriš Notes u iCloud na web-u.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Prosli put sam textove iz telefona stavljao na icloud acc. i onda izbrisao sa telefona.

Sad sam procitavsi bolje tvoju poruku otisao u preference od Notes na Mac-u i tamo stavio "kvacicu" u vezi "Enable on my Mac Acc." .

Hvala !!!
 
Ja koristim OneNote na svim uredjajima (Surface, MacBook Air, Note10+, iPhone7, iMac...). Doduše, nikako da srede taj konfuzni interfejs već godinama, ali navikao sam.
 
Nazad
Vrh Dno