Šta je novo?

Beleške-export

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Gde se može naći fajl u kome se snimaju sve beleške, kroz istoimenu aplikaciju na androidu, odnosno, da li se taj fajl može prekopirati ili nekako izvesti (eksportovati) na neki hard disk i odatle otvoriti nekom aplikacijom iz Windowsa?
 
Ako koristis google keep za beleske njega otvaras kroz browser na kompu isto kao i sve druge google servise (drive, photos, contacts..).

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
U pitanju je preinstalirani "običan" program za beleške u okviru 4.4 androida, na LG G2 telefonu... Mora da se taj fajl sa beleškama nalazi u nekom folderu, ali ne znam kako se zove i koju ekstenziju ima...
 
Šuština pitanja je kako da bekapujem, odnosno, sačuvam sve to što sam zabeležio u aplikaciju pod nazivom "beleške"?
 
A nemas nigde export opciju?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ili share?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Sad vidim da postoji opcija za kreiranje rezervne kopije, ali fajl backup.rnt ne može da se otvori u windows-u. Vidim da su slike iz beležaka sačuvane u poseban folder, a za .rnt ekstenziju mi, pretpostavljam, treba adekvatan program, ili je taj backup fajl moguće otvoriti samo u Android aplikaciji "Beleške", u okviru koje je rezervna kopija i napravljena?
 
Tako je. Koja aplikacija je u pitanju? Ako nema enkripciju, onda je samo pitanje putanje, tj.foldera gde su smešteni (verovatno tekstualni) fajlovi.
 
Prebaci fajl na komp i probaj da ga otvoris notepad-om, ili notepad++ om. To bi trebalo da bude zapravo neki xml fajl..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Jeste neki tekstualni fajl, ali ni notepad, ni notepad++ ne mogu pravilno da ga otvore, tj. prikazuju neke čudne znakove (fontove)... Pokušao sam i da zamenim font (npr. Arial), ali ništa nisam dobio...
 
A da probas import takvog fajla u google keep?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Probaj ovo

Make a backup and if necessary move it to SD card with your file explorer. backup.rnt is just a ZIP file. Rename to backup.zip and unpack it. The files are SQLite database files - good for us, it's fairly easy to work with. "richnote" is what we need, not "richnote-journal". Next get an SQLite database viewer. I used SQLite Manager addon for Firefox. For that addon I clicked the Connect Database button, opened up the "richnote" file, and found my notes under Tables > notes in the "textonly" column. Right click, copy cell, bam there's your note. Copy-paste into a text file or Pushbullet whatever you want.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno