Šta je novo?

Upomoc! Hdd neprestano klikce nakon prelaska na win 10

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,369
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozz...klasican gremlin mi se pojavio danas... Nakon prelaska na windows 10 primetim da se jedan hdd stalno oglasava, onaj zvuk KLIK kada se budi iz sleepa (turn off hdd after x min)... Tacno se cuje da skljocne i posle 20sec opet i opet i sve tako... Stabljeno i da se ne iskljucuje i opet isto... Svi programi pokazuju 100% health i normalno rade, i ovo se ranije nije nikad desavalao... Cackao po netu, spominju APM da imaju neki diskovi problem sa tim ali fabricki, ovaj do sada nije... Pomagajte jel ima neko ideju
 
sem bas toga da sa hdd sentinel ili hddscan-om pogasis i apm i akustiku slabo ista vise mozes.
 
Ali kako i zasto brate kad do sada radio godinama bez problema...znaci da ga je. Win 10 zeznuo sto je kriminalno i za neciju odgovornost! I dali ce se vracanjem na 7 icu izgubiti problem?
 
Poslednja izmena:
Probaj da vratis w7 pa nam javi kako se ponasa...
 
nemam pojma,nisam nikad imao taj problem,generalno diskovi sa tako namestenim firmverom se ponasaju tako nevezano za podesavanja u OS-u...jedino mi pada na pamet da iz nekog razloga firmver se resetovao na difolt kad si radio sistem,ili da hdd crkava.uglavnom nista te ne kosta da probas sa hddscan-om,dzabe je.
 
10ka ti dzara po disku, vidi veceras ili sutra stanje...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nijecproblem dzaranje, nema zvuka dzaranja tj drljanja, nego klik pre spinup ubrzanja, samo klikce kao da se tek pokrece, kao da tek palis komp...inace to uopste i nije sistemski hdd niti particija sa njega, znaci drugi hdd fizicki... A ne vidim razlog da bi odjednom bio pred crkavanjem iz cista mira i to bas nakon uodate wina... Inave windows je updateovan sa 7icom,nije clean instalacija od nule. Nevezano ovaj hdd ne bi smeo da se cacne instalacijom pa da je windows 95 u pitanju a ne 10...
 
Gremlini napustili leglo... Brisanjem intel rst drivera i raskacio sve hdd i ponovo nakacio plus na ploci disabke pa enable hdd power managment... Dobro je proslo...
 
Win 10 zeznuo sto je kriminalno i za neciju odgovornost!

Uf, evo sada će Microsoft da ti iskešira milione, ali pod uslovom da imaš legalno aktivirani Windows 10.

Dešavalo se i meni to u eri mehaničkih diskova, probaj sa drugim drajverima za matičnu/SATA. Probaj da vratiš stare i sl. A možda i jednostavno - nemaš sreće, disk je ispustio dušu tokom intenzivnog procesa kao što je instalacija operativnog sistema.

EDIT: Vidim da si rešio uglavnom ovako kako sam ti predložio.
 
Poslednja izmena:
Ово се и мени дешава са HDD откако сам убацио SSD и на њега инсталирао нови Win 10, HDD ми оде у sleep mode (никад није ишао јер је у БИОСУ то искључено).
Гуглао сам сад баш о томе и избаци ми овај сајт ово као решење:
https://www.thewindowsclub.com/prevent-hard-drive-going-sleep-windows
Ја сам тражио ово код себе, нашао и овако ми показује, али не знам на који хард мисли. На SSD или HDD...
Pqmg84Q.png
 
Na sve koje Windows vidi. Isključiće ih ako nema aktivnosti. Ali je moguće da neće imati efekta ako je u firmware-u samog diska podešeno da se ne okreće posle vremena koje je kraće od onog podešenog u Windows-u (Advanced Power Management ili APM).
 
Poslednja izmena:
Ово се и мени дешава са HDD откако сам убацио SSD и на њега инсталирао нови Win 10, HDD ми оде у sleep mode (никад није ишао јер је у БИОСУ то искључено).
Гуглао сам сад баш о томе и избаци ми овај сајт ово као решење:
https://www.thewindowsclub.com/prevent-hard-drive-going-sleep-windows
Ја сам тражио ово код себе, нашао и овако ми показује, али не знам на који хард мисли. На SSD или HDD...
Pogledajte prilog 279702

Svi drajvovi, nema samo za pojedinačne. Za SSD nema veze, budi se instant. HDD mora da prođe kroz sve provere baš kao sa cold start-a.
 
99% da je Intel RST bio uzrok problema, a ne W10.
 
Tacno intel RST pravio problem... A inace sam ukljuvio kao sto mi uvek i bilo da hdd ode u sleep nakon 10 min... I lepo radi, kad mi ne treba ugasi se, kad ga probudim lepo klikne SAMO JEDNOM i cuje se ubrzanje i radi dok ne prodje ponovo 10 min inaktivnosti...
 
Da ne bih otvarao novu temu, izvinjavam se na upadu u temi.

Da li moze da se jedna particija na HDD-u iskljuci kao da je nema a da pritom na njoj stoje podaci i da se ta particija po potrebi aktivira ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno