Šta je novo?

Pomoć oko odabira komponenti

Mare995

Poznat
Učlanjen(a)
30.12.2019
Poruke
0
Poena
40
Pozdrav svim članovima,

planiram da samostalno sklopim računar, ali nemam baš dosta iskustva, pa mi treba stručno mišljenje, stoga sam kupio sledeće komponente:

Matična: B450 Tomahawk MAX
Procesor: Ryzen 5 3600x
SSD: 1tb crucial p1 serija CT1000P1SSD8 nvme

i kupio bih još:

Grafička: ASUS TUF Gaming GeForce® GTX 1660 Ti OC - TUF-GTX1660TI-O6G
Ram memorija: KINGSTON HyperX FURY RGB 16GB (2 x 8GB) DDR4 3200MHz CL16
Napajanje: SEASONIC napajanje CORE - CORE GM 650 650W, Semi-Modularno

i sve bih to smestio u:

Kućište: LC-POWER GAMING 994B

Konkretno pitanje je da li sve ovo ide jedno sa drugim i koja je neka moguća alternativa ram memorije ukoliko nisu odgovarajuće ?

Unapred zahvalan :)
 
Ja sam pre neki dan sastavio novu konfiguraciju sličnog ranga, pa mogu da ti kažem šta sam ja, posle dugog gledanja i uz savete članova foruma ovde, sastavio.
Uzeo sam isti procesor i ploču kao ti. RAM bi trebalo da je ok taj koji hoćeš. Ja sam uzeo GEIL EVO Forza 2x8GB 3200 CL 16. Mislim da je nešto jeftiniji od tog Kingstona, a napravljena je da se slaže sa Ryzen procesorima.
Za grafičku, mislim da možeš da nađeš i neku bolju 1660 Ti, možda čak i za manje novca npr. MSI Gaming X. Koliko sam video na netu, nema velike realne razlike u performansama između različitih modela 1660 Ti, razlika se svodi na temperaturu i buku. Takođe, ako gledaš da uštediš, možeš da uzmeš i 1660 Super za vrlo slične performanse, a po dosta manjoj ceni (u zavisnosti od modela). Ne znam po kojoj ceni si našao tu Asus kartu, ali sad ti je na akciji Inno3D 2060 Super po ceni od 50 hiljada, dosta jača karta, ali je pitanje da li ti je potrebna.
Za kućište, ja imam otpor prema kućištima sa zatvorenom prednjom stranom, uvek bih se pre odlučio za neko sa rešetkom (a i Tech Jesus se slaže sa tim :D). Sad taj konkretni model nisam proučavao, ali vidim da dolazi bez ventilatora, pa vodi računa o tome da ćeš morati da ih dokupljuješ i montiraš sam.

Iskusniji članovi foruma će sigurno moći da ti daju i bolje savete, pa vidi šta ćeš da sklopiš na kraju.
 
Pa i nije GTX 2060 dosta jaca karta od GTX 1660 TI, to je u reonu od oko 15tak procenata, ona je prakticno GTX 1070 nivo performansi....Sto je ok, ako se uklapa finansijski. Ja licno uz te karte ne bih isao na R5 3600 (X), nego bih ustedeo i uzeo R5 2600, razlika na tim gpu-ovima na postoji. A tu razliku bih ulozio za RX 5700.

Za bas budzet opciju RX 56 Vega ima za oko 200e da se uzme polovna sa madjarskom garancijom, to je realno najbolji price/perf deal, ako nisi gadljiv na polovno i inostrane garancije. Ta Vega 56 je u proseku 10tak procenata ispred GTX 1660 TI, a generalno u dosta novih naslova je dosta brza, tipa RDR2 i BF V. Sve to za 40tak vati vise ukupne potrosnje sistema, sto je nista.
 
Aha nisam video da je super. Ali to nije 35% ni blizu, imas realne review-ove po netu.
Opet ta karta kosta kao RX 5700XT a kaska za njom, performanse su joj na nivou RX 5700 uz visu cenu. Realno nema sta zeleni tabor da trazi u toj klasi.
 
2060 SUPER je promasena investicija, posebno ovih dana, jer ima NOVIH 2070 SUPER po bench oglasima za 450e, sto ti je oko 53 hiljade.
Ko bude brz, dobice extra novu kartu, brzu od 5700xt, za isto novca.
Vidim da su 1660ti oko 40k dinara(ako gledamo nase prodavnice), tako da 110e doplate vredi za 2070S lagano.
Ako je 1660ti rang 1070, 2070s je 1080ti, sto je vise od 50% perf vise.
100-110e za 50% je vise nego vrhunska kupovina.
Iskreno, sve nove karte izmedju 250 i 400e su bacanje para, bilo Nv ili AMD.
Ili kupis polovnjak do 250e, ili novu 5700xt pa na gore, 2070S, 2080S itd.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno