Šta je novo?

Sajt za uporedjivanje procesora

gmlale

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poruke
727
Poena
619
Moja oprema  
Mobilni telefon
063626864
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ne postoji tako nesto, postoji zdrava logika.

Gleda se broj jezgara, klok, IPC i namena procesora.
 
Ok je Passmark, samo treba znati sta i kako gledati. Najvaznija stavka je Single Thread rating i to sistem pa i svaki softver moze da iskoristi. Multi thread je ono sto daju sva jezgra zajedno a to vec zavisi od softvera da li ce umeti da iskoristi. Nije uvek primenjivo (kao u slucaju ThreadRippera gde je rezultat cudan i to govori da ni sam Passmark bench nije optimizovan za tolika jezgra).
 
Svaki je neupotrebljiv.
 
Totalno neupotrebljiv sajt.

Anadtech je mozda najbolji tech sajt na internetu, ne znam zasto imas problema sa njihovim bench toolom. Jedini problem je sto nemaju uvek bas sav hardver u svakom benchu pa onda morate da kombinujete bencheve iz raznih godina, jer neke godine se dese da im je izbor komponenti siri, a neke godine se ulenje.
 
@sole
Svaka njima cast na trudu, ali da bi testovi bili merodavni, mora pojedini hardware da bude isto podesen, na istim brzinama itd.
Primera radi, mora ista memorija, na istoj brzini, sve isto, samo cpu i ploca da budu razliciti, sto oni nazalost ne rade.
Isto je sa grafikama, cas koriste 6700k, cas 4970k, cas 8700k, ili tako nesto.
 
^Da li si ti uopste svestan koliko je to neizvodljivo sto pises, koliko nema veze sa zivotom!?
Sa druge strane, znas li za neki drugi sajt koji radi to na nacin koji ti smatras merodavnim?
 
Primera radi: imao sam 4790 sa ddr3 jelte a drugar 7700k OC sa ddr4, ista grafa 1080-ka. Iste igre, ista podesavanja i razlike su bile tipa kod mene 140 fps a kod njega 150... bese samo jedna igra gde je odskocilo vise od 20 fps...
Tako da dobri su ovo podaci, makar imas okvirne vrednosti da znas gde da pozicioniras. U krajnjem slucaju uvek moze Anarki da napravi svoj sajt, sa svojim hw, znanjem i vremenom i imacemo prave podatke :)
 
@marti
Ako je neizvodljivo, samim tim nije merodavno, sto bi znacilo da su im ovako opsirne tabele glupost.
Druga stvar je da li ima potrebe za ovako opsirnim testovima.

@Duke
Reci ti to onom koji ima primera radi 144hz monitor, da li 10fps-a znaci ili ne, pogotovu kod razlike koju si pomenuo.
Ovo je cista matematika sa varijablama, zna se % greske koji je nepisano pravilo, ali to sigurno nije 10fps-a, tj. ~7%.
Uzmi uporedi 2070s na 4790, a 5700xt na 7700k, pa da vidimo da li je onda 2070s bolji 10%, ili koliko vec.
 
Ti imas 144 monitor?

...riding on 720p...
 
I tvrdis da vidis razliku izmedju 140 i 150 fps bez pokazivaca?
 
I tvrdis da vidis razliku izmedju 140 i 150 fps bez pokazivaca?

Da.
Kada mi spadne fps ispod 240, oseti se odmah, primer Apex Legends.
Ispod 150 na 144hz mi nikada nije spadalo u igrama, jer ih igram na low.
Cim je fps ispod vrednosti osvezenja, odmah se primeti.
 
Ocekujem uskoro Nvidia i AMD graficke "Africka sljiva limited edition", onda nema sta sa pada... :d
 
Ocekujem uskoro Nvidia i AMD graficke "Africka sljiva limited edition", onda nema sta sa pada... :d

Momak koji kmeci odmah cim se pojavi off post, sada ga i sam postavlja.
Ajde sto je off, nego se covek ladnije seti ''Africke sljive'', mora da je koristio skorije.
 
Sine moj, malo si ti vise nego bezobrazan, cika Marti moze otac da ti bude ako te bas zanima. Cika Marti ne kmeci, nevaspitanko iskompleksirani, vec se zayyebava, sto tvoj pateticni ego ne moze da istrpi. Takodje, jos uvek nemam problema sa erekcijom ali cini mi se da ti imas problem sa sujetom koja ti je napumpana do nemogucih visina. Hajdzekovao si skoro svaku temu u vezi rajzena, ploca, memorija i kojecega ovde u proteklim mesecima, pisuci neverovatnu kolicinu gluposti u jos neverovatnijim kolicinama teksta, sto je samo po sebi vrlo indikativno. U neka srecna vremena ovog foruma, davno bi ti bio "putuj igumane..." Dakle odfakuj ubuduce od licnih komentara... i na kraju, sto mogu da ti kazem je da je tvoj potpis "Ne kazem da sam sveznalica,ali ovde ima nekoliko velikih neznalica... " ocigledan Freudian slip, ako znas sta je to.
 
Sto se tice uporedjivanju procesora u gamingu, meni licno na osnovu iskustva (imam par tema na forumu gde sam se malo bavio ovim pitanjem,.... kada odlucim da odigram neku igru, obavezno proverim koliko mogu da ocekujem fps sa mojom konfiguracijom), ovih par sajtova su okey :

https://gamegpu.com

https://www.purepc.pl
 
Dragi cika Marti,

Nema sujete niti ega, za mene rasprave poput ove su samo zezancija. Ne znam zasto si se toliko uvredio, da li je pominjanje off-a ili pak zbog sale u vezi ''Africke sljive'', to samo ti znas.
Kao sto bi ti meni rekao, postoji pp za stvari van teme, u koje spada i tvoja sala.
Nemam nameru da se raspravljam sa tobom, kao stari clan(mozda i najstariji), nisi mi zanimljiv, a sto se tice nevaspitanja, tvoj post govori sve.
Sto se tice licnih komentara ili prozivanja, to je vise tvoj fah, bezmalo si tu za svaki off da prigovoris, makar si meni prigovorio nekoliko puta. Mozda sam samo ja u pitanju, sto bih razumeo. Ne mogu niti zelim svima da bude simpatican, mnogo je to ljudi, imam ih dovoljno van foruma.
Postoje na forumu moderatori koji ce off da sankcionisu, srede, nema razloga da ti izigravas pandura. Kao sto vidis, nije lepo kada te clan koji nije moder, opomene za off, odaje utisak poltrona, pandura...
Ako vec imas godina koliko mislim da imas, bolje pandur budi svojoj deci, a ne nama ovde na forumu, jer ih ima vec dovoljno.
 
Poslednja izmena:
meni je tebe zao

Nemoj, nema potrebe, nisam ja nepismen, nego ti, i ta ista nepismenost govori dosta o tebi.
Moram ti priznati, uporan si sa provokacijama, samo steta sto si nepismen, mozda bi rasprave bile zanimljivije.
Ovako, tesko da se spustim na tvoj nivo, moram mnogo da se pomucim, za sta iskreno ne nameravam da izdvojim vreme.
 
ne trebas ti da se spustas ili dizes na neki nivo, ti si tacno na nivou kom pripadas
 
Poslednja izmena:
Hebali su jezi svi oni redom. Cpu-z i passmark pokazuju razlicite performanse,a i skoro svi drugi. Valja imati malo iskustva i svest o generacijama i performansama.
 
Nazad
Vrh Dno