Šta je novo?

SSD sporiji od HDD

arcibalde

Slavan
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruke
5,933
Poena
405
Pozdrav ljudi. Imam iritirajuci problem. Klinac i ja imamo indenticne racunare. Na njegovom kompu igra je instalirana na HDD (P300 1Tb) a na mom na SSD (intel m.2 SATA3 545s od 512GB). Njemu se igra ucitava brze nego meni i to poprilicno sto me krajnje iritira jer nesto ocigledno ne funkcionise kako treba a ja ne mogu da prokljuvim sta. E sada, sta bih mogao da uradim da utvrdim u cemu je problem. Hvala.
 
Ja sam imao slican problem sa NVME , folder koji sadrzi malo muzike je prebacivao bukvalno deset minuta!
Pokusavao sam sve i svasta i dok ga nisam fromatirao i ugasio superfech nije hteo da se unormali.
Sad radi extra!
 
Pozdrav ljudi. Imam iritirajuci problem. Klinac i ja imamo indenticne racunare. Na njegovom kompu igra je instalirana na HDD (P300 1Tb) a na mom na SSD (intel m.2 SATA3 545s od 512GB). Njemu se igra ucitava brze nego meni i to poprilicno sto me krajnje iritira jer nesto ocigledno ne funkcionise kako treba a ja ne mogu da prokljuvim sta. E sada, sta bih mogao da uradim da utvrdim u cemu je problem. Hvala.

A šta kažu AS SSD ili CrystalDiskMark?
 
Pozdrav ljudi. Imam iritirajuci problem. Klinac i ja imamo indenticne racunare. Na njegovom kompu igra je instalirana na HDD (P300 1Tb) a na mom na SSD (intel m.2 SATA3 545s od 512GB). Njemu se igra ucitava brze nego meni i to poprilicno sto me krajnje iritira jer nesto ocigledno ne funkcionise kako treba a ja ne mogu da prokljuvim sta. E sada, sta bih mogao da uradim da utvrdim u cemu je problem. Hvala.

A ostatak sistema kako se ponasa? Boot u windows, otvaranje programa i sl?
 
Ucitavanje oba sistema od pritiska na PWR dugme do ulaska u win, indenticno, 22s. Ostali programi rade normalo.

CDM545s.pngas-ssd-bench INTEL SSDSCKKW51 31.12.2019 08-35-21.png

Odradio As-ssd na oba kompa, razlika u finalnom rezultatu manja od 10 poena. Jedina razlika izmedju racunara je sto na njegovom nije instaliran cipset drajver a na mom jeste. Inace u pitanju je MSI B450-A PRO. Doduse, mogao sam se zakleti da sam ujedno instalirao i AHCI drajvere ali kada gledam u DM pod Controllers imam samo dva Standar AHCI SATA Controller, posto su prisutni ssd i hdd.

Ne znam, mislim da je do igre KurtzPel... Ghhh...
 
Rec je samo o jednoj igri?

...riding on 720p...
 
Da li su taj sistem i igra od početka instalisani na SSD, ili su klonirani sa ranijeg HDD-a na sadašnji SSD?

Ako sve ostalo radi kako treba, ne zamajavaj se.
 
Poslednja izmena:
Ucitavanje oba sistema od pritiska na PWR dugme do ulaska u win, indenticno, 22s. Ostali programi rade normalo.

Pogledajte prilog 279437Pogledajte prilog 279438

Odradio As-ssd na oba kompa, razlika u finalnom rezultatu manja od 10 poena. Jedina razlika izmedju racunara je sto na njegovom nije instaliran cipset drajver a na mom jeste. Inace u pitanju je MSI B450-A PRO. Doduse, mogao sam se zakleti da sam ujedno instalirao i AHCI drajvere ali kada gledam u DM pod Controllers imam samo dva Standar AHCI SATA Controller, posto su prisutni ssd i hdd.

Ne znam, mislim da je do igre KurtzPel... Ghhh...

Ček bre, jedan računar je na HDD a drugi na SSD, sistemska patricija i igrica? Računar se sa SSD-a podiže istom brzinom kao sa HDD?!? Razlika u testu samo 10 poena?!?

SSD bi trebalo da je višestruko brži. Nešto su nije kako treba.

(...možda ti je klinac nešto hakovao da te nervira :p )
 
Poslednja izmena:
Samo je ta igra u pitanju Mile. Ma ne bre @NShappy w10 je na ssd-u na oba kompa, on je ovu igru, tj. Steam lib stavio na hdd da mu ne zauzima prostor na ssd-u i to samo ovu igru.

E, da, nikakva kloniranja ništa, sve je instalirano novo pre par meseci ssd je za sistem a hdd je za dl i storage s'tim da malecki ponekad po koju igru instalira na hdd da ne bi prebukirao ssd jer, deca, jelte, instaliraju kazilion igara i igraju ih po 10 minuta. Elem, pošto nije znao da li će mu se ova igra svideti bacio ju je na hdd.
 
Poslednja izmena:
Kao sto rece Happy, posto je samo ova igra problematicna, onda je do nje. I meni par igara rade na ssd isto kao sa hdd, tako da nema jeda...

...riding on 720p...
 
Da si uzeo intel... :D

...riding on 720p...
 
A sta si ocekivao, da ce raditi brza nakon sto si je sa ssd-a prabacio na hdd?! :d

Ajde sve pobrisi u vezi te igre, probaj naci i "repove", pa ponovo instalraj na ssd, to bi vec imalo smisla...
 
Pa očekivao sam da radi brže kada njemu radi brže majku mu staru. Njemu radi kao da je na ssd-u, do deset sekundi učitavanja pri izlasku i ulasku u misiju dok je meni oko 30s. Tako da da, baš sam očekivao da radi brže kada na drugom indentičnom računaru radi tako. Izzzzluđuje me.

SREĆNA NOVA GODINA :D
 
Proveri u biosu dal je SATA slot na koji je prikljucen SSD setovan na ahci
 
Ovo isto sam ja video kad sam igrao Stalker Clear Sky (ova je igra jel da :D ), izaberi u compatibility mode Windows 98 i proradice kako treba :)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno