Šta je novo?

Telefon za majku do 180€

Recoba20

Čuven
Učlanjen(a)
13.12.2004
Poruke
1,167
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-11500 & ARCTIC Freezer 34 eSports DUO Red
Matična ploča
Asus TUF GAMING H570-PRO WIFI
RAM
Kingston HyperX Fury Black 4x8GB
GPU
Sapphire Pulse RX 6700 XT
Storage
Kingston KC3000 1TB; 2×Seagate ST4000DM004 4TB
Zvuk
Topping E30, Eris PreSonus E3.5
PSU
EVGA SuperNOVA 650 G6
Kućište
PHANTEKS Eclipse P600S
Monitor
Dell U2312HM
Miš & tastatura
Microsoft Wireless Comfort Desktop 5050
Laptop
Huawei D15
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A52s
Pristup internetu
  1. Wireless provajder
Hocu majci da uzmem telefon, da konacno zameni L650. Razmatram neki Xiaomi i u uzi izbor su usli Redmi 8, Redmi 7 Note, Mi A3. Moj prvi izbor je Redmi 8. Znam da su Redmi 7 Note i Mi A3 bolji telefoni, ali mojoj majci to nista ne znaci jer njoj je bitno da rade lepo Viber, WA, Skype, fb, novine i to je to. Ali sa druge strane ce joj znaciti velika baterija i brzina punjenja telefona. Mi A3 mi je poslednja opcija jer, koliko sam procitao, MIUI je intuitivnije okruzenje u odnosu na AndroidONE za ljude manje vicne tehnici, pre svega smartfonima (sto ce i meni jako znaciti :d). Telefon cu uzeti ovde kod mene (Ceska) u nekoj od prodavnica Alza, CZC i sl.

Da li mislite da je Redmi 8 dobar izbor, ili ima nesto bolje od ovih ponudjenih telefona? Bitna mi je, pre svega, jednostavnost koriscenja, dobra softverska podrska i baterija.
 
Koji god da pazariš od navedenih nisi pogrešio, za tu upotrebu je dovoljan i Redmi Go a kamoli ovi dosta jači modeli. Go android ili nešto drugo je uglavnom bitan faktor tek kad ljudi korištenjem i navikom steknu afinitet ili odbojnost ka ovom ili onom pristupu.
Drugim rečima ako joj je prvi smartphone najviše je do nje koliko će se brzo privići.
 
Ja bih preporucio A3 ipak jer je dosta zaokruzen uredjaj, a pride ima i najbolju ergonomiju (najmanji je od navedenih, a ima dovoljno veliki ekran).

RN7 bih zaobisao, Redmi 8 jedino ako je dosta jeftiniji od A3 i usteda je cilj.

Za starije osobe i generalno prosecne korisnike je nebitno koji je sistem, Android One na A3 ili MiUI, oba rade dobro.
 
Poslednja izmena:
Sva tri telefona koštaju isto. RN7 i MiA3 su na popustu. Redmi8 je regularna cena 180€. Slažem se da je MiA3 najbolji od ponuđenih, ali me brine kako će se priviknuti na čist Android interfejs jer prelazi sa Lumia 650.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Bez ikakvih problema, za starije osobe je totalno nebitno koji je sistem.
 
Redmi 8 ti je tu najlošiji izbor čak i redmi 7 bolji od njega.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
Po specifikacijama gledano, slažem se da je najlošiji, ali sa druge strane ima najjaču bateriju i samim tim, verovatno najdužu autonomiju. Starijim osobama neupućenim u tehniku ništa ne znače megapixeli, megabajti i sl., ali im veoma znači kad bateriju ne moraju da pune svaki drugi, već svaki treći, četvrti dan kao i koliko dugo se puni.
Ukoliko Mi A3 ima približnu autonomiju kao Redmi8, onda nema dileme oko izbora.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
autonomija zavisi od dosta faktora,ne samo od kapaciteta baterije,tako da bi mozda u ovom slucaju cak a3 imao i najvecu - zbog samoleda od 300 nita.istovremeno moze biti i najveca mana - ako osoba cesto koristi telefon pri jakom spoljnem svetlu i tad IPS na MIUI-ju ima znacajnu prednost.u svemu ostalom pa cak i u sistemu za manje upucenu osobu moje misljenje je da je a3 daleko bolji izbor.
 
autonomija zavisi od dosta faktora,ne samo od kapaciteta baterije,tako da bi mozda u ovom slucaju cak a3 imao i najvecu - zbog samoleda od 300 nita.istovremeno moze biti i najveca mana - ako osoba cesto koristi telefon pri jakom spoljnem svetlu i tad IPS na MIUI-ju ima znacajnu prednost.u svemu ostalom pa cak i u sistemu za manje upucenu osobu moje misljenje je da je a3 daleko bolji izbor.
Nije nista losiji A3 napolju od prosecnog low-end IPS-a koje Xiaomi stavlja u jeftinije telefone.
 
Iako sam bio ozbiljno zagrizao za Redmi 8, na kraju sam ipak uzeo Mi A3.
Hvala svima na pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno