Šta je novo?

koja graficka bi bila idealna za cpu i7 860?

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
e ovako, trebalo bi da sklopim nesto tako, pa me ineteresuje, koja graficka ( sem 1050ti koju sam prosle godine vec isprobao sa istim cpu), bi mogla da prodje, a da je ne gusi cpu?
uz to , napomena, da nema dodatno napajanje, kao ta 1050ti, i cpu nece biti klokovan.
znaci, neka sto jaca varijanta koja bi legla uz njega na default clocku?
hvala
 
Smarac je 100% u pravu.
Patiti se za 1500 din... premalo.

...riding on 720p...
 
ni meni nije primarna delatnost. sta ti je Beograd eee....
odnosno gde je ovaca tu je i sisanja..

ne lozi se, niti ja instaliram kompove po toj ceni niti radim u srbiji trenutno, a da radim veruj mi da ne bih radio ispod 100e. Ja ne znam koj si ti po redu da mu treba objasnjenje kako ceniti svoj rad i koliko ga vrednovati, ti druze ako radis za 1500din tu reinstalaciju ti si placen manje od onog indijca sto skuplja govna po Delhiju :( koja ti je to satnica?

A ponovo nisu ovce oni koji placaju nego su ovce oni koji ne cene svoj rad i svoje vreme, a takvih nam je puna srbija, zato i svi hrle da rade za 25000din u Vuckovim "fabrikama"

u svakom slucaju ovo nije tema, tema je da strucnjaci sredjiju kompove, tj misle da ih sredjuju a realno ne radi to bas tako.

Smarac je 100% u pravu.
Patiti se za 1500 din... premalo.

...riding on 720p...

ma bila su i takva vremena, ali ono sto niko ne pominje je koliko puta te ti "strucnjaci" kojima namastas komp posle zovu na telefon da smaraju sa glupim pitanjima ....
 
Poslednja izmena:
sta se lozim to je realnost malih sredina. pa standard u servisima ovde je maks 2000-2500. kazem Beograd nije merodavan za nas ostale. Pa vrednost tih kucista i laptopova je uglavnom oko 100e.
 
Ja to naplaćujem shodno vrednosti donesenog računara,koliko on košta(moja lična procena) toliko i instalacija.Čuj 100€...Kapiram šta je kolega hteo da kaže tom cifrom,ali ipak malo realnosti...Nije ovo Nemačka,Austrija,Švajcarska...

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
napisao je covek da nije ovde plus ne da uzima ili zeli da uzme 100e vec da odbije da ga ne cimaju.istu taktiku i ja koristim da odbijem smarace za neku nekretninu koju ne zelim da prodam - dok sam pricao kako nije na prodaju zickali su me svaki dan i ubedjivali kako treba da prodam,pricali svoje tuzne zivotne price itd,kad me je neko mudriji naucio da trazim sulud ali ne irealan novac i da duplam cenu na svaki sledeci poziv proculo se da sam lud i ne primam ni desetinu poziva sto sam pre.
 
Tu istu taktiku i ja koristim kad neko ponudi bezobraznu cenu za nesto na oglasu. Odmah dizem cenu i jos kazem specijalna ponuda :D

Elem, da ne bude skroz off, nije los 1200, i7 vadi HT negde ali jedno je mator flagship a drugo noviji entry level Ryzen, uz malo stelovana radice ok sve.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
860 je raspad, u normalnim uslovima 1200 (ili bilo koji noviji 4/4 procesor) je drasticno bolji.
 
Kakvo sredjivanje racunara + instalacija sistema za 100e?
Za instaliranje sistema i par programa uzmem 1500din? Driver-e i ne pominjem jer 10tka skoro sve ima.

Sent from my P10 lite using Tapatalk

Otud i ta cena, zbog klinaca iz komsiluka sam i prestao da se bavim time, moja minimalna cena za to vreme je bila 30e u "maloj sredini"!
Uzivotu nisam instalirao racunar i ostavio ga sa generickim drajverima, i nikad nisam iporucio racunar da na njemu nema bar 2 filma , 2 crtaca, par igrica, zamisli da donesem coveku racunar u kucu koji je kupio na jedvite jade i da ga upalim pred decom i sta ??? Pokaze se samo celavi windoguz!
Kad su dosli ovi sa tvojom cenom za 1000 dinzdi, ja sam zatvorio radnju!
 
Zamislio sam i sta? Kakve filmove i igrice covece u eri interneta kad je svakome dostupan. Nije ti ovo vreme dial up-a. Instaliram i ja par programa osnovnih ali igrice da ja nekome instaliram bez narudzbine, napamet, to mi ne pada na pamet. Isto i filmove. Kazem win7 i xp nikad jisu izasli bez driver-a. Sad 10tka ima vecinu tako da se oko toga i ne cimam. A i to su sve racunari kojima drajver nista ne znaci svejedno su za surf gledanje filmova o office.
A sto se tice zivkanja za divno cudo to mi se retko desavalo. Zivkanje da nesto ne radi to mi se nikad nije ni desilo.
I nisam dosao radim od 2005 to. Usputno kad se pojavi odradim. Prvo besplatno poznanicima, kasnije neka sitna para i na kraju zadnjih godina nisam uzeo preko 1500din no nebitno. Nisam mogao uzimati vise nego servisi koji se time bave i to je to. Mala sredina a ne sto ja ne cenim svoj rad.
I da, zna se sta je genericki driver, desetka odavno ima prave drivere u svojoj bazi a ne genericke.
Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
iako je tezak oftopik (doduse tema je u prvih 5 postova otisla dodjavola) ni jedan ni drugi ne radite ispravno,ako mene pitate.win se instalira do poslednjeg restarta,a na data particiji (ili jos bolje,jeftinom usb-u) se spakuju drajveri,propratni softver i covek se uputi na ninite ili sl resenje.tako od starta edukujes korisnika nekim osnovama i ne ugozavas mu privatnost i sigurnost.
 
Nazad
Vrh Dno