Šta je novo?

koja graficka bi bila idealna za cpu i7 860?

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
e ovako, trebalo bi da sklopim nesto tako, pa me ineteresuje, koja graficka ( sem 1050ti koju sam prosle godine vec isprobao sa istim cpu), bi mogla da prodje, a da je ne gusi cpu?
uz to , napomena, da nema dodatno napajanje, kao ta 1050ti, i cpu nece biti klokovan.
znaci, neka sto jaca varijanta koja bi legla uz njega na default clocku?
hvala
 
Taj CPU, naročito neklokovan je krš, osetno je slabiji čak i od i5 2400, tako da je on realno usko grlo u bilo kojoj iole cpu intenzivnoj igri.
Sa druge strane, 1060 je jedino što se tu iole isplati, bila overkill ili ne. U poređenju sa 1050ti je neznatno skuplja a mnogo bolja, a od 1650 osetno bolja i jeftinija. Naravno pričamo o polovnim karticama.
Za 1060 ti svakako treba bar 6pin, a za neke modele i 8pin, vuku 115-120w pri gamingu.

Jedini zdravorazumski potez ako već imaš taj procesor je prodati ga, a uzeti nešto jače, jer ima mnogo ljudi koji su voljni da ga objektivno preplate samo zato što je i7. A ako planiraš da kupiš, ne kupuj nikako.
 
Poslednja izmena:
jeste,naročito u novijim naslovima.1030 je neki maks i to čisto da imaš nešto da se poigraš,ma i 750ti bi bila puna kapa.izbegavaj sve sa i posle witcher trojke sa tim i sličnim procevima.
 
nešto bolje,onda si tu oko prošle generacije i nešto krštenije optimizovanijih naslova.i dalje će u 6core naslovima grafička da zeva i čeka procesor,ali bar neće da zaspe. :)
 
Odličan bužet kombo, još ako uzmeš B ploču da možeš i da nategneš malo taj Ryzen :) A posle u nekom trenutku bocneš 1600/2600 i pevaš.

Inače imaš dobru ponudu za Ryzen 1200 ovde u malim oglasima.
 
Poslednja izmena:
ma odmah na 1600, pojavljuje se za 7000/70e.
 
Može i tako ako budžet nije baš knap. U slučaju da mora da se bira ja bih pre išao na kombinaciju nešto jeftinija ploča + bolji procesor nego obrnuto.
 
budzet je tu najveci problem kod mog drugara.
ryzen 1200 sam vec rezervisao ovde sa oglasa za njega, i to je reseno, ide ryzen 1200 u masinu. e sad, koja bi najjeftinija varijanta B ploce bila u igri a da je OK? neka B350 mozda, ili sta vec predlazete?

hvala
 
Gigabyte B450M S2H, nova u Emmiju za 7.590 je verovatno najpristojnija od tih jeftinijih ploča. B350 verovatno niko ni nema na lagerau, a i ako ima neznatno su jeftinije, dok polovnih AM4 ploča baš malo ima na oglasima, pa tu šta naletiš.
 
Da, 1200 lagano, a treba da može i 1600/2600 na njoj da se OC-uje. Ali uzmi ipak u obzir da za 10-20-30e više mogu da se uzmu osetno kvalitetnije ploče. Npr AsRock B450M-Pro4 za 70-75e kod mađara je super izbor za te pare.
 
Poslednja izmena:
Da, 1200 lagano, a treba da može i 1600/2600 na njoj da se OC-uje. Ali uzmi ipak u obzir da za 10-20-30e više mogu da se uzmu osetno kvalitetnije ploče. Npr AsRock B450M-Pro4 za 70-75e kod mađara je super izbor za te pare.

da, ta deluje prilicno ozbiljno. nasao za 70e, porucicu mu onda to, a vremenom ce promeniti i cpu.... za sada neka ostane ovako
 
nasao sam ovu plocu u emiju Biostar AM4 X470GTQ, s obzirom da je x470 cipset, neka smesna cena od 11500din...... imate li neko misljenje o njoj, googlam, ali ne nalazim nista opsirnije?
 
Meni lično ne uliva poverenje, a X470 objektivno ne donosi ništa bitno u odnosu na B450, tako da bih uvek pre odabrao solidnu B450 nego entry X470.
Za 12000 npr imaš MSI B450-A PRO MAX što je provereno dobra ploča.
Ali opet, ako je budžet ograničen, slobodno na onog ASrocka.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam i ja tu Biostar plocu kad sam uzimao komp bratancu, meni ta ploca izgleda kao teska socijala, jos im je info na sajtu kao da valjaju sijalice a ne maticne ploce. B450 Gigabyte Aorus M je za tu plocu lux kategorija a kamo li neka jos skuplja. Preskoci to i uzmi neku solidnu B450 plocu kao MSI iznad npr.

Taj AsRock je isto dobra opcija, ja sam gledao za sebe takodje nego je moralo iz radnje da se uzme na kraju.
 
uzeli smo gigabyte b450 aorus M, i 16gb ddr4.
nategli smo ga na 3.8GHz, temperatura nije presla 51C, voltaza je na auto, nije isla iznad 1.225V.
jedino me buni, sto je u igrama, u bf1 i bf5, cpu maltene stalno na 100%, i nesto mi se cini da te dve igre i ne rade najsjajnije..... grafa je gtx 1060 3GB.
cini mi se da je lepse radilo na njegovom starom kompu na i7 870 i gtx 1050Ti/4gb.
e sad, nismo ubijali win10, neznam pomocu kojih trikova se podigao sa toh pomenutog proslog kompa i radi na ryzenu sad. instalirali samo drajvere za amd chipset.

neki savet za poboljsanje performansi u igrama?
 
1200 je entry procesor ali imas prostora da ga zamenis mnogo jacim u buducnostim, ako radi ok ovako i ne pregreva se ne pipaj nista, BF koliko se secam voli CPU da napne.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
pa ocigledno ce morati, iskreno, ovo je meni sve totalno neigrivo, frejmovi padaju, grafu igre nisu ni dotakle, ocigledno ih cpu gusi i to zesce..... neko ovde spomenu da je i7 860 krs, evo nije me mrzelo da probam, pa sa 8gb ddr3 istom grafom, bf1, bf5 i sw bf 2, dosta bolje rade
 
ocigledno je da ovo nema veze sa sistemom, sinoc sam malo trazio po netu, milion ljudi kuka za ryzen 1200 da im je zakucan na 100% u igrama i na mali broj fps i dropove istih.... imam ovde jedan ryzen 2600, nece me mrzeti, sad cu njega da ubacim samo da se razbudim, pa da vidim kako se ponasaju igre, ako sa njim rade normalno, onda definitivno nema veze sa sistemom, vec je ryzen 1200 osakacena varijanta cpu
 
bas sam sa q9650 s775 platforme presao na ryzen i nije bilo potrebe za reinstaliranjem sistema. svi benchmarci su davali identicne rezultate kao sad na sveze instaliranom sistemu. ja sam na toj ploci imao problem zamrzavanja sa aida 64 v6.20, zamrzavao se nasumicno racunar bez bsod-a. onda sam instalirao svez sistem pa posle i pronasao problem ali win 10 sa 10-12 starom platformom jos protivnickog tabora je super radio sa ryzenom. poprilicno su oni to sredili na win 10 da nema potrebe za reinstalacijom jedino ako ima vidljivih problema. ja sam samo rucno pobrisao drivere u device manager-u. ukljucio da se vide hidden drivers i pobrisao ih rucno ako to ista i pomaze.
da dodam cak je to bio upgrade sa win 7 na win 10, nije clean win 10 bio.
 
Poslednja izmena:
evo, ubacio ryz 2600, bf1 sve na high, cpu load 45-50%, gpu load 98%, ide na skoro 100fps, ko po loju, bf 5, kombinacija medium/high i texture i mesh na ultra, cpu 55-60% load, oko 75fps.....
znaci, ryzen 1200 je ocigledno preslab za bilo sta..... tako da neznam cemu taj budzet komp onda moze i da sluzi uopste sem surfa....
 
ocigledno je da ovo nema veze sa sistemom, sinoc sam malo trazio po netu, milion ljudi kuka za ryzen 1200 da im je zakucan na 100% u igrama i na mali broj fps i dropove istih.... imam ovde jedan ryzen 2600, nece me mrzeti, sad cu njega da ubacim samo da se razbudim, pa da vidim kako se ponasaju igre, ako sa njim rade normalno, onda definitivno nema veze sa sistemom, vec je ryzen 1200 osakacena varijanta cpu

i7ica je možda matora, ali je izvlači hyperthreading, pa ima 8 threadova što znači u novijim igrama. Ryzen 3 1200 ima 4 jezgra, ali nema SMT, što već postaje malo.
U starijim igrama bi R3 bi trebalo da je bolji jer je IPC otprilike na nivou Haswella što je opet dosta bolje od nivoa prve i7-ice.
 
Nazad
Vrh Dno