Šta je novo?

koja graficka bi bila idealna za cpu i7 860?

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
e ovako, trebalo bi da sklopim nesto tako, pa me ineteresuje, koja graficka ( sem 1050ti koju sam prosle godine vec isprobao sa istim cpu), bi mogla da prodje, a da je ne gusi cpu?
uz to , napomena, da nema dodatno napajanje, kao ta 1050ti, i cpu nece biti klokovan.
znaci, neka sto jaca varijanta koja bi legla uz njega na default clocku?
hvala
 
evo, ubacio ryz 2600, bf1 sve na high, cpu load 45-50%, gpu load 98%, ide na skoro 100fps, ko po loju, bf 5, kombinacija medium/high i texture i mesh na ultra, cpu 55-60% load, oko 75fps.....
znaci, ryzen 1200 je ocigledno preslab za bilo sta..... tako da neznam cemu taj budzet komp onda moze i da sluzi uopste sem surfa....

Da si pomenuo da hoces to da igras...

Tamo gde igra voli da napne CPU nije idealno resenje, tamo gde je GPU na udaru radice ok. Za procesor koji kosta nov 45 evra odlican je.

Taj procesor i nije zamisljen da tera igre na bog zna kakvim podesavanjima iako moze mnoge da gura kako treba.

Njegova svrha je da udjes u AM4 platformu, provalis da te ogranicava posle nekog vremena i skapiras da mozes da kupis naredne 3 generacije procesora a da ne menjas plocu i opet kupis AMD procesor. I evo to je tvoj primer.
 
nisam spomenuo da ce ici battlefieldi, ali sam kontao da se to vec podrazumeva za neki zahtevniji naslov..... nista, sad ce da jurimo neki 1600, a ovaj 1200 jadnicak nazad u oglase :(
 
ne podrazumeva se,ja sam ti bar jednom napomenuo da zaboravis na novije naslove i da si ogranicen na 4c naslove.u sustini ne citas sta ti pisemo vec sta ti zelis da cujes.
 
jeste,naročito u novijim naslovima.1030 je neki maks i to čisto da imaš nešto da se poigraš,ma i 750ti bi bila puna kapa.izbegavaj sve sa i posle witcher trojke sa tim i sličnim procevima.

spomenuo si ovo gore, a evo ti kako na starom kompu od 10 godina sa novijom grafom bf1 radi sa i7 na ultra, vidi se sve gore levo iz MSI AB:

https://www.youtube.com/watch?v=SoTpLXUbGFE

znaci, na tom starom i sa 1050Ti radi 10 puta bolje ako ne i vise nego na ryz 1200..... ali sad, sta je tu je, idemo po 1600.....
 
Drzi se i 1200, sve je u podesavanjima



Sve u svemu cak i da je malo bolji i7, ne bih ga uzeo nikad samo i iskljucivo jer je mrtva platforma.

Idealno je da uzmes R 1600, R 2600 itd. u svakom slucaju.
 
mislis da nisam izgubio nekoliko sati pokusavajuci da nastelujem nekoliko igara?
nece ni on da uzme i7, to mu je stari komp, samo pokazujem da na njemu to i dalje radi.....
trazimo sad r1600 ili r2600, privremeno mu je moj r2600x unutra sad......
 
Polako ljudi, sto se cimate :)

Lik je odvrnuo klok procesora na 3.8GHz i ostavio napon na auto, 99.9% je nestabilno do kostiju :)

Nije ni Windows reinstaliran [emoji23] [emoji23]

Opklada da je i memorija ubodena bez barem ukljucivanja XMP profila :D
 
Poslednja izmena:
"lik" je posle ubo 2600X i sve radi kako treba.
"lik" je pregooglao internet i nasao barem 150 ljudi koji kazu da im je ryz 1200 zakucan na 100%, fps drops i jos neke zalbe
ne reinstaliran windows na 2600x radi savrseno
 
Svejedno, stvari koje je pomenuo ivanbass vrlo verovatno doprinose stvarima. Reinstalirajte Windows sa taze drajverima i proverite taktove i napone procesora i memorije (pogotovo CPU napon, ne ostavljajte ga na auto)...lako je moguće da će popraviti stvari sa 1200.
 
Polako ljudi, sto se cimate :)

Lik je odvrnuo klok procesora na 3.8GHz i ostavio napon na auto, 99.9% je nestabilno do kostiju :)

Nije ni Windows reinstaliran [emoji23] [emoji23]

Opklada da je i memorija ubodena bez barem ukljucivanja XMP profila :D

veruj mi da potpuno isto zakucava i odvrnut na 3.8ghz, i na base clocku od 3.1ghz ne odvrnut
nije me mrzelo, probao sam i moj 1600X da ubacim i sad stoji privremeno ovaj 2600X unutra, nista klokovano, sve radi isto ko i na mom kompu sto treba da radi.
a ova gigabyte ploca ima neki ubogi bios, nikako nisam mogao da skinem auto V, i da stavim manual, tu si u pravu, mada, pratio sam u hwinfo, konstantno je bio na 1.225V, a XMP profil sam trazio, i ili sam slep, ili to ne postoji u ovom ubogom biosu.
 
"lik" je posle ubo 2600X i sve radi kako treba.
"lik" je pregooglao internet i nasao barem 150 ljudi koji kazu da im je ryz 1200 zakucan na 100%, fps drops i jos neke zalbe
ne reinstaliran windows na 2600x radi savrseno


1. Radi kako treba jer 2600X ima viska snage, pa moze da prezivi to sto si skarabudzio.

2. Naravno da ce biti 100% zauzece jer je 4/4 procesor, ali performanse ne zavise od zauzeca vec umnogome od stabilnosti. Takodje, zauzece na procesorima sa SMT/HT nije merodavno jer ako su fizicka jezgra 50-60% zauzeta, a logicka 0%, onda je to realno ~80% zauzeca, a ne 50-60%.

3. Windows mora da se reinstalira pri promeni platforme.

4. Za netestirani i 99.9% nestabilni OC nije nikako kriv procesor.

5. Memorija radi na default-u koliko sam shvatio, katastrofica.

Licno sam koristio 1300X na 3.85GHz (prakticno isto sto i 1200 na 3.8GHz) punih godinu ipo dana i sve mi je super radilo, od CPU zahtevnih sam igrao GTA V, Overwatch i Star Wars Battlefront 2, sve je radilo odlicno i bez dropova.

Nista nisi uradio kako treba i ocekujes magiju od procesora koji si platio 35e, nece da moze :D
 
Poslednja izmena:
sad je vec nebitno, sutra ide na put post expressom, srecno mu bilo
i ja sam uvek bio za reinstalaciju windowsa, nisam toliko neuk. ali, kad se vec iz prve podigao, reko da probamo - poredim rad kompova, moj, sa maltene svezim win10 i ovaj nakarabudzeni kako kazes, isto se ponasaju u igrama, naravno sa ovim jacim procesorima , a u samom windowsu prilikom surfa tesko i da moze da se primeti neka razlika. neko u prethodnim postovima rece da je poredio i testove u svezem i nakarabudzenom windowsu, i da nema razlike.
ostaje da trazimo neki 1600(X), do tada privremeno mu moj 2600X unutra i covek bar igra :)
 
"lik" je posle ubo 2600X i sve radi kako treba.
"lik" je pregooglao internet i nasao barem 150 ljudi koji kazu da im je ryz 1200 zakucan na 100%, fps drops i jos neke zalbe
ne reinstaliran windows na 2600x radi savrseno

Da u pravu si 2600x da radi savršeno mnogo jer je jači procesor. Od igara igram BF1 MP iz iskustva sa bilo kojim 4/4 je stani-pani varijanta, sa 4/8 je igrivo, a sa 6 jezgra je savršeno jer nema cpu uskog grla.
 
Poslednja izmena:
@ oogabooga
Da sam ja neki faktor ovde na forumu ja bih ti obrisao i u najblazem slucaju zakljucao temu!
Bezobrazan si do bola i tvrdoglav, ljudi se trude da ti objasne sta i kako da radis ali si ti uporan da karabudzis kako ti hoces!!
Dok sam se nekad bavio racunarima imao sam vise zadovoljnih musterija od bilo koga koji se bavio istom delatnostcu u mom gradu i to iskljucivo:
1- jer me nije mrzelo da od nule instaliram sistem i znao sam kako da ga optimizujem da sto vise snage isporuci za gejming za u to doba jefine konfiguracije!
2- da se odlicno indormisem koji su drajveri najbolji i najefikasniji pogotovo kad je hardver na ivici da iznese postavljene zadatke.
Imas proceso koji je na ivici zadatka:
1- da poslusas iskusnije i pametnije kolege pa instaliras sistem od nule.
2- podesis bios , opet zahvaljujuci iskusnijim i pametnijim kolegama.
3- ubacis novi 3x jaci procesor, koji se svojom sirovom snagom da zakrpi tvoje brljotine.
 
@ oogabooga
Da sam ja neki faktor ovde na forumu ja bih ti obrisao i u najblazem slucaju zakljucao temu!
Bezobrazan si do bola i tvrdoglav, ljudi se trude da ti objasne sta i kako da radis ali si ti uporan da karabudzis kako ti hoces!!
Dok sam se nekad bavio racunarima imao sam vise zadovoljnih musterija od bilo koga koji se bavio istom delatnostcu u mom gradu i to iskljucivo:
1- jer me nije mrzelo da od nule instaliram sistem i znao sam kako da ga optimizujem da sto vise snage isporuci za gejming za u to doba jefine konfiguracije!
2- da se odlicno indormisem koji su drajveri najbolji i najefikasniji pogotovo kad je hardver na ivici da iznese postavljene zadatke.
Imas proceso koji je na ivici zadatka:
1- da poslusas iskusnije i pametnije kolege pa instaliras sistem od nule.
2- podesis bios , opet zahvaljujuci iskusnijim i pametnijim kolegama.
3- ubacis novi 3x jaci procesor, koji se svojom sirovom snagom da zakrpi tvoje brljotine.

ne mrzi mene da instaliram sistem od nule, ali u ovom slucaju ne bi nista pomoglo, u to sam uveren. drugo, slusao sam ovde i radio sta kazu. trece, postoji internet - pregooglaj koje more nezadovoljnih ryzen 1200 korisnika postoji sa slicnim konfama kao ova od mog druga SA IDENTICNIM BOLJKAMA!
i neznam po cemu si ti zakljucio da sam bezobrazan i tvrdoglav?????? po tome sto pricam da na i7 870 i gtx 1050Ti to radi kako treba? u opkladu da radi, ako treba i vodim vas kod dvojice koji to imaju i da vidite kako rade battlefieldi, bilo na TDM ili conquest 64 igraca mapama. i da, ja sam im sklopio te konfe, i vise su nego zadovoljni, ako te bas interesuje.....

u ovom slucaju sve je vrlo jednostavno, - probao, video da je to tezak promasaj za ono sto mi hocemo, i resio sa drugom da idem na 6/12 cpu, kraj!
ali, ne, naci ce se uvek posle zavrsetka teme neko kao ti da pametuje ponovo.....
a za bios, jednostavno me ne interesuje cackanje po biosu, kad sve to sa normalnim cpu moze bez cackanja da radi kako treba
 
Kao što i sam kažeš, postoji internet i vrlo lako se može saznati kako taj 1200 klokovan u kombinaciji sa gtx 1060 može i treba da tera BF1:
https://www.youtube.com/watch?v=72x6508kBUs
https://www.youtube.com/watch?v=3IK2X9PsoW0

Ako ti radi tako i nisi zadovoljan, onda stvarno ne znam šta očekuješ. Ako ti ne radi tako ili makar približno s obzirom da imaš 3gb kartu, onda je očigledno problem do tebe.
A ako je problem do tebe, prvi i najočigledniji korak troubleshootinga je da instaliraš čist sistem i up-to-date drajvere, jer bez toga ništa drugo nema smisla.
 
Poslednja izmena:
@oogabooga

Problem je iskljucivo u tebi jer si sve uradio pogresno, to je ono sto narod pokusava da ti objasni :)

'ajde da je tvoj racunar, ali si nekog drugog nabedio u ove apsolutno netacne stvari koje si ovde pisao..

Do izlaska Ryzena 4/4 je bio standard za gaming, sada odjednom je postao neupotrebljiv, kako da ne :)
 
Poslednja izmena:
Dobro, shvatam da ima tu podesavanja sa kojima ne zelim da se upustan, ali ljudi, ja nisam jedini sa takvim problemima, mali milion postova ima po netu gde sa slicnim ili istim konfama kukaju za identicne probleme. I sta sad, samo ja nemam pojma i lupetam?
 
Ne, kao sto sam vec pisao x puta pre toga, normalno je da je 4/4 procesor bude 100% zauzet i normalno je da ima malo dropova, ali ne koliko je bilo kod tebe.
 
Mozda to i nije toluko spektakularno padova kako sam ja opisao, ali je u poredjenku sa mojim kompom to izgledalo meni kao blagi uzas, meni potpuno neigrivo. Probao sam i gtx1060 i cpu 1200 da zabadam kod mene na plocu a u mom kompu je prilicno svez windows, i isto se ponasaju igre. Sa mojim 1600x grafa 1060 se sasvim solidno ponasa u igrama, ali cim gurnem i 1200 ne vredi :(
 
ako ne reinstaliras sistem pri promeni platforme, ne znam sta ocekujes. reinstalacija traje od 15min do 1h, ako to neces da uradis nema sta diskutovati, nikad ti to nece raditi kako treba.
 
Aj napisacu ponovo: izvadio radi probe moj 1600x iz mog kompa, gde je svez win na pravoj platformi, zabo ryz 1200 i gtx1060. 441.xx drajveri koji su na 1080ti uredno prepoznali gtx 1060. Isto se ponasa kao i na windowsu koji vuce repove sa intel platforme. Iz tog razloga brbljam to sto brbljam, a ne zato sto sam tvrdoglav. Znaci, probah i tu opciju.
 
ne mrzi mene da instaliram sistem od nule, ali u ovom slucaju ne bi nista pomoglo,
Tvrdoglav do bola, da pomoglo bi!!!
Ne znas i ne razumes se , nisi merodavan da kazes da li bi pomoglo ili ne!!
Novi sistem, novi drajveri, pa instalacija igre, pa programi za pracenje opterecenja i merenja temp, mozda se pregreva pa trotluje, moze da bude hiljadu stvari , ali moras poceti od novog sistema.
Skoro je lik napljuvao 2600x, kako je krs i nece da radi, a uzeo je stari HDD sa drugog sistema i samo ga pljesnuo u novi komp!!
 
Poslednja izmena:
Tvrdoglav do bola, da pomoglo bi!!!
Ne znas i ne razumes se , nisi merodavan da kazes da li bi pomoglo ili ne!!
Novi sistem, novi drajveri, pa instalacija igre, pa programi za pracenje opterecenja i merenja temp, mozda se pregreva pa trotluje, moze da bude hiljadu stvari , ali moras poceti od novog sistema.
Skoro je lik napljuvao 2600x, kako je krs i nece da radi, a uzeo je stari HDD sa drugog sistema i samo ga pljesnuo u novi komp!!

kad bi znao koliko korisnika koji se kao izigravaju strucnjake ovo radi jeza bi te uhvatila .... i posle slusam kako kukaju kako im ne radi ovo ne radi ono ... itd.

Odavno sam krenuo ljudima da trazim 100e za instalaciju i sredjivanje racunara, vise me ne zove njih 10 nedeljno i ja srecan, glava manje boli :)
 
Kakvo sredjivanje racunara + instalacija sistema za 100e?
Za instaliranje sistema i par programa uzmem 1500din? Driver-e i ne pominjem jer 10tka skoro sve ima.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Kakvo sredjivanje racunara + instalacija sistema za 100e?
Za instaliranje sistema i par programa uzmem 1500din? Driver-e i ne pominjem jer 10tka skoro sve ima.

Sent from my P10 lite using Tapatalk

ti druze ceni svoje vreme koliko hoces, ja moje cenim toliko, inace ne bavim se time kao primarnom delatnoscu, i ne vidim sto bi radio za manja para, ti samo udri :D
 
ni meni nije primarna delatnost. sta ti je Beograd eee....
odnosno gde je ovaca tu je i sisanja..
 
Nazad
Vrh Dno