Šta je novo?

Kvalitet kucista danas

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mcekovic

Slavan
Učlanjen(a)
26.11.2002
Poruke
840
Poena
319
Pozdrav svima, obnovio sam desktop PC nakon 6 godina!, pa da se pohvalim (masina iz potpisa) i prenesem par utisaka, posebno o kucistu (posto je to tema):
- Uzeo zam NZXT H500 kuciste, poste je masovno preporucivano ovde na forumu kao jedno od najboljih kucista. Sto se tice dizajna i cable management-a, tu je za svaku pohvalu. Takodje i zavrsna obrada, detalji, itd. Medjutim... kvalitet celika od koga je kucste napravljeno, kao i kvalitet srafova je dosta losiji od mojih prethodnih kucista (Cooler Master Centurion I i II), iako bi NZXT trebao da je za nivo iznad ovih kucista. 'Ajde jos nekako da prebolim tanji lim (lakse je kuciste, ima i prednosti), ali kvalitet srafova kod NZXT-a je katastrofalan. Narezi na srafovima se izlizuju vec pri prvom srafljenju, a takodje zbog tankoce lima i narezi na kucisctu na koje se srafi nisu dovoljno izdrzljivi, tako da se treba naoruzati kvalitetnim srafcigerom i posebno obratiti paznju prilikom srafljenja, jer mi se cesto desavalo da zasrafim neki sraf ukrivo i izlizem nareze. Moram da prenesem utisak da su ranije kucisa po ovom pitanju bila znatno robusnija. Takodje, kao manu bih dodao i relativno bucne ugradjene ventilatore.
- Sto se tice ostalih komponenti, prilicno sam zadovoljan i sve bih preporucio.
 
Poslednja izmena:
I posto je to kuciste?

...riding on 720p...
 
Imam Thermaltake Armor Jr, stoji mi i skuplja prasinu, konfiguracija mi je u CM MasterCase 5 kucistu. Thermaltake ima daleko kvalitetniji lim, ali je CM u prednosti sto se tice protoka i cable management-a.
Steta sto je sada fokus vise na izgledu nego na strukturi samog kucista.
 
Imam H700 koje bi trebalo da je isto kao H500 samo vece i ne znam o cemu to govoris, ja takvih problema i stvari nisam imao. Kuciste ne da je tesko i kvalitetno, limcina debela, nema da se uvije da sednes na njega
 
NZHT H500 platio 85 EUR, a CM Centurion 5 I i II pre 12 i 9 godina reda velicine 50-60 EUR. Iskreno ocekivao sam vise od NZXT-a...
 
@mcekovic je u pravu za h500 u jednom trenutku sam pomislio da je mozda kopija iako je kupljeno u regularnoj prodavnici. h440 od pre dve godine je uradjen perfektno.
 
Manite se corava posla da otvarate bespredmetne teme.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno