Šta je novo?

Konverzija 2.4 GHz WiFi signala u 5 Ghz

OverCHAOS

Poštovan
Učlanjen(a)
28.08.2017
Poruke
5
Poena
52
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600 + Scythe Mugen 5 Rev.B
Matična ploča
MSI B450 Gaming Plus
RAM
2 x 16 GB Kingston Fury Renegade DDR4 (3600MT/s CL16)
GPU
Gainward RTX 3070 Phoenix GS
Storage
Silicon Power XD80 1TB NVMe + Adata XPG SX8200 Pro 256 GB M.2 NVMe
Zvuk
onboard + Logitech Z333 / Audio Technica M50X
PSU
Gigabyte G750H
Kućište
Cooler Master HAF 922
Miš & tastatura
Razer Basilisk X HyperSpeed + Corsair K70 RGB MK.2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav. Interesuje me da li je moguće postojeći wifi signal sa rutera koji podržava samo 2.4 GHz band nekako pretvoriti u 5 GHz signal.
Bilo preko nekog repeater-a ako je to moguće ili preko novog rutera koji bi onda odašiljao i 2.4 GHz i 5 GHz u isto vreme. U ovom drugom slučaju, da li je moguće novi ruter povezati sa starim preko wds ili bi to moralo LAN kablom?
 
Novi AC ruter, lan kablom veza

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Aha, a znači nije moguće postaviti 2.4 GHz band tog novog rutera da prima signal (preko WDS-a) a da onda 5 GHz band šalje signal dalje? Za tako nešto bi i ovaj prvi glavni ruter morao da bude dual-band, ako sam dobro razumeo?
 
Onda repeater ali imaj na umu da ćeš verovatno poloviti propusnu moć pa onda ne vidim poentu 5.8ghz

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poenta je da se izbegne sukob sa bluetooth frekvencijom usled koje wifi signal postaje neupotrebljiv kada se oba koriste na telefonu. Potrebno mi je da oba banda budu aktivna istovremeno (5 GHz za telefon i 2.4 GHz za sve ostale uređaje). U krajnjem slučaju nije mi problem da uzmem novi dual-band ruter pa da povežem preko LAN-a, samo me je interesovalo da li je moguće odraditi bežično.
 
Moze i sa dual band repeater-om, bezicno, ako nisu bitne performanse mreze. Repeater/extender obicno ne koristi WDS standard, tako da radi i u kombinaciji sa uredjajima koji ne podrzavaju WDS.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno