Šta je novo?

Overclock i7 3770k

vladakv

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.12.2016
Poruke
165
Poena
19
Molim za savet oko overclock-a navedenog procesora na ploči Gigabyte Z68x UD4 B3. Za sada je na 4,2Ghz jer sam promenio množilac. Moje pitanje je kakve voltaže da postavim? Ooslaću slike iz UEFi biosa.

Edit: hoću frekvencije na 4,5GHz
 
Poslednja izmena:
1.3-1.35V.
 

Успео... али узима 1,42V за 4,5GHz. Даље нисам ишао јер је ово довољно. Трчао на прајму пар сати и прошао је мали ффт са температурама од око 77-79 степени. Bus speed 100. Треба ли да појачам бус брзину?
 
Poslednja izmena:
Dobri primerci idu i na 1.28V/4.5GHz ali ako imaš dobar cooler, to je ok.
 
Hyper 212Evo, dupli kuler. Delidovan procesor. Temperature maksimum idu do 60 pri gejmingu, a na prajmu do 78C.
 
Visok je to napon, nemaš neki primerak baš. Dosta je to napona za 4.5ghz. Moj je radio na 4.8ghz na 1.35v naponu.
 
Mozda covek nije stigao do tog napona testiranjem,mozda je ploca lupila neki auto. Sumnjam da je bas toliko los primerak da mu treba 1.46 za 4.5ghz, tako los nikad nisam video.

Probaj da smanjis na 1.4v, vidi jel prolazi testove. Ako ne, prodaj cpu odmah :O
 
Mozda nije procesor kriv nego ploca? Na predhodnoj P67 Hydra ovaj moj 3570K sam jedva naterao da radi na 4.2 GHz, napon je valjda bio 1.35 V, a sada na MSI Z77 MPower radi na 4.4 GHz, 1.32 V.
 
Probaj da smanjis na 1.4v, vidi jel prolazi testove. Ako ne, prodaj cpu odmah :O

Sto bi covek prodavao procesor koji radi na vecem naponu ?

Zadovoljan je postignutom brzinom i max temperaturom u igrama.
 
Ikad cuo za sarkazam?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Onda si pogresan smajli iskoristio, vidis, ovako ;)
 
Nazad
Vrh Dno