Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Jedino sto lepo izgleda i lepse je za koriscenje. Ako bude malo zakrivljen bice to okej, a ako bude preterano onda sve gubi smisao. Zastita ko zastita, imace i stakla i folije, pa ko sta zeli uzece, to je najmanji problem.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Npr. meni kao vlasniku Mi 9, jedino je interesantno koliko će Wide kamera biti bolja na Mi 10 (ako uopšte bude bolja) i da li će bilo koja kamera imati IOS.

Naravno da je fin napredak ekran veće frekvencije osvežavanja i jača baterija, ali će pomenuti ekran biti solidan potrošač, pa je pitanje koliko će objektivno baterija duže trajati u odnosu na Mi 9 (plus novi čip-set). Sve u svemu - bravo za Xiaomi.
 
Mora da ima ois. Baterija oko 4500 se najavljuje. Mada ja nisam optimista što se tiče cena. Očekujem običan na 550e a pro na oko 680,690e ( naravno pričam za EU region )

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zakrivljen ekran na oba modela? Ako tako bude i ovaj model iz Mi serije zaobilazim i ostajem na Mi 8.
 
To se još uvek ne zna. Ja mislim da će obični imati ravan ekran

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mislim i nadam se da hoce. Ovo s**nje nicemu ne sluzi.

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Jedva cekam da izidju. Meni odgovara zakrivljeni ekrani na oba modela. Dosadili ovi obicni ekrani vise.
 
Dal zameniti Note 9 za Mi 10 pro pitanje je sad?????

Baš me žulja da se vratim Xaomiju iako sam zadovoljan sa Samsung Note 9.

Послато са SM-Note 9 помоћу Тапатока
 
Cekaj da izadje pa vidi sta dobijas. Note 9 je i dalje vrhunski uredjaj.
Ja bih tu recimo gledao i finansijski aspekt, Note 9 drzi i dalje lepu cenu, ako je tvoj jos dobro ocuvan i pod garancijom, mozes ga sigurno lepo prodati, dodas malo i eto Mi 10 (Pro). Ako bude vredo zamene ofc.
 
Cekaj da izadje pa vidi sta dobijas. Note 9 je i dalje vrhunski uredjaj.
Ja bih tu recimo gledao i finansijski aspekt, Note 9 drzi i dalje lepu cenu, ako je tvoj jos dobro ocuvan i pod garancijom, mozes ga sigurno lepo prodati, dodas malo i eto Mi 10 (Pro). Ako bude vredo zamene ofc.
Tako upravo i razmišljam [emoji6]
Čekam da izađe Mi 10 pro.

Послато са SM-Note 9 помоћу Тапатока
 
Xiaomi Mi 10

6.5-inch display with 90Hz refresh rate
8-12GB of RAM
Qualcomm Snapdragon 865 chipset
20MP + 12MP + 5MP triple camera combo
4,500mAh battery
Reverse wireless charging
$550
Xiaomi Mi 10 Pro

6.5-inch display with 90Hz refresh rate
12GB of RAM
Qualcomm Snapdragon 865 chipset
108MP main camera with 48MP + 12MP + 8MP camera combo
4,500mAh battery
66W wired charging
40W wireless fast charging
$650
 
eto ti ga sad... mora pro verzija da se kupi da bi imao tu kameru od 108mpix. nije fora u pixelima nego sto je taj senzor znacajno veci od ostalih, da se razumemo. i sve to prenaduvali cenu na 650, aj bar da nudi veliki ekran nego ovaj prcoljak od 6.5". mnogo cu da bacam hejt sada. taman sam se ponadao da ce da bude nesto od ovoga, a sad vidim jasno da moram da cekam galaxy note 11 ili 21 kako li ga budu zvali pajseri. iz principa necu da dam tolike pare za galaxy note10 jer nisu hteli da stave veci senzor za kameru nego isti onaj pirinac kao i do sada... ekran jeste malo normalniji, blizu 7", ali i tih 7" je laganje cisto marketinsko jer je format daljinskog za tv. toliko sam blizu da kupim huawei mediapad m6 turbo i koristim ga kao telefon, kad niko ne moze da napravi nesto krsteno
 
toliko sam blizu da kupim huawei mediapad m6 turbo i koristim ga kao telefon, kad niko ne moze da napravi nesto krsteno
Ne želi svako da nosi "telefon" od 340 grama i 8.4 inča dijagonale. Većini korisnika je tako nešto potpuno nepraktično.
 
eto ti ga sad... mora pro verzija da se kupi da bi imao tu kameru od 108mpix. nije fora u pixelima nego sto je taj senzor znacajno veci od ostalih, da se razumemo. i sve to prenaduvali cenu na 650, aj bar da nudi veliki ekran nego ovaj prcoljak od 6.5". mnogo cu da bacam hejt sada. taman sam se ponadao da ce da bude nesto od ovoga, a sad vidim jasno da moram da cekam galaxy note 11 ili 21 kako li ga budu zvali pajseri. iz principa necu da dam tolike pare za galaxy note10 jer nisu hteli da stave veci senzor za kameru nego isti onaj pirinac kao i do sada... ekran jeste malo normalniji, blizu 7", ali i tih 7" je laganje cisto marketinsko jer je format daljinskog za tv. toliko sam blizu da kupim huawei mediapad m6 turbo i koristim ga kao telefon, kad niko ne moze da napravi nesto krsteno

Postoji li veliko slovo u tvom svetu druze? I kako su zacepili cenu, Samsung ce nesto slicno staviti za 1000e.
 
Nemoj sad da to dođe Bogdan sa svojim šakama i da ti objasni da je malo!
;)

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Postoji li veliko slovo u tvom svetu druze? I kako su zacepili cenu, Samsung ce nesto slicno staviti za 1000e.

a sta ce ti veliko slovo? koja korist od njega?

pa samsung ce da stavi, nego sta ce, ali samsung nije raspali kinez. a ni njima, tek njima tek ne dam 1000 evra :d
 
daleko od toga. samsung je uzas boziji... jadan onaj note 10 koji je ono raspad od telefona, kako ih samo nije sramota. moment kad su note seriju osakatili je moment kad je samsung propo, apsolutno i kompletno. zato i gledam sta ovi chajnizi imaju da ponude, ali ocigledno nemaju nista -.-
 
Poslednja izmena:
Šta ti koristiš legendo onda, Yotafon?

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Edge ekran samo neke m izgleda lepše (Meni ne), a nikakve druge prednsti nema realno. Zaštita za ekran se teško postavlja. Ekrani prilikom manjeg pada na pod pucaju u 80% slučajeva. Zamena ekrana duplo skuplja...
Najgluplji trend su upravo ti edge ekrani poente bez...
Ne bih mogao baš da se složim da je to pravilo...
Mojoj ćerki (odnosno njenoj deci-ima ih troje ) su S8, S9 i zetov S6 edge plus ispadali ko zna koliko puta i samo su na S9 malko pukla leđa. Ekrani i uopšte telefoni i dan danas svršeno rade.

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Eto npr mojoj mali ispade tel od babe s6 edge na pod i ekran "kaput". Da je ravan ne bi se rako lako slomio.
Jednostavno egde ekrani su fizički slabiji od flat ekrana. Ja stvarno ne vidim ni jednu njihovu prednost. Čak mi nisu ni lepši...
Ja nisam kupio OP7 pro samo zbog edza pa sam morao da se ljubimo dlucim za 7T :D
 
Meni je potpuno svejedno koji je ekran. No dobro, o ukusima se ne raspravlja...

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Naprotiv, ovde se uglavnom o ukusima raspravlja
:(

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno