Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Ne znam ni gde je video tu cenu za Kinu , i dalje su nagađanja. Za eu se očekuje oko 600e.

https://www.gizmochina.com/2020/02/...ooling-system-with-5-temp-monitoring-sensors/

cf719561da2b787ed3ae21d41c16dddb.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
Naravno, kakvih 450$...
Dosta lep mob nema sta. Iako je dizajn genericki i mozda se ne isdvaja iz mase, ipak je sve to lepo uklopljeno. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Dosta lep mob nema sta. Iako je dizajn genericki i mozda se ne isdvaja iz mase, ipak je sve to lepo uklopljeno. [emoji4]

Kakva generička bezvredna poruka, kao i sve ostale na temu dizajna na ovom forumu.
 
Actually, we want to get rid of this reputation that our phones cost less than RMB 2,000. We want to invest more and make better products.”
I said internally that this might be the last time our price will be under RMB 3,000… In the future, our phones might get more expensive—not a lot, but a little more expensive.”
Xiaomijev CEO jos prosle godine. Tako da je sve ovo ocekivano, ne znam sta se cude ljudi.
 
Naravno. Zato i očekujem 3500,3600 u Kini ,sve preko toga je nova Huawei priča naduvanih cena

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I treba, imaju telefone za svaki cenovni rang, pa nek svako bira sta mu se svidja i koliko moze da plati. Pored toga svi telefoni opravdavaju cenovni rang i nemaju konkurenciju.
 
Upravo tako. Bitno je da postoji izbor.
Ne verujem da je iko imao ocekivanja da ce cene ostati iste, to je prosto nemoguce.
 
Naravno, one tamo 999e. A telefoni im nisu toliko savršeni, teško da će i Mi 10 biti pravi flagship.
Ali neka, ima i drugih proizvođača koji se polako probijaju u EU, kao npr Realme.
Nisam rob brenda, tako kad kad podignu cenu u nebesa odoh ja na drugi brend.
 
Ne znam po cemu se Xiaomi sa poslednjih par modela razlikuje od npr OnePlus-a? To je taj neki cenovni rang novih Mi10. A nesto ne vidim da je u nekom segmentu jedan daleko ispred onog drugog. Vrhunski ekrani na oba, izrada, kamere iz godine u godinu sve bolje, baterije...
Jos uvek je to daleko od one famozne granice od 1000$, tako da jos ima i vremena i prostora za napredak. Trenutno prakticno samo IP sertifikat ih deli od top premium flagshipa. A samo on sigurno ne vredi tu razliku u ceni. Tako da je sve ovo ocekivano. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Da, ako Xiaomi krene više da naplaćuje svoj rad stvoriće se mesta za neki drugi kvalitetan brend koji će praviti flagship killer-e do 300 eur.

Meni lično baš nedostaju Meizu, LeEco, Qiku...

To će biti prilika za neki takav brend.
 
Kad je predstavljanje i u koliko sati?

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
13sti verovatno oko 7,8am po našem vremenu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da, ako Xiaomi krene više da naplaćuje svoj rad stvoriće se mesta za neki drugi kvalitetan brend koji će praviti flagship killer-e do 300 eur.

Meni lično baš nedostaju Meizu, LeEco, Qiku...

To će biti prilika za neki takav brend.

Sijaset kineskih proizvodjaca ce rado docekati upravo takvu priliku
 
4a59c995e62946728fffde5e2e2801f2.jpg


[YouTube]voERmfA8q6Q[/YouTube]

Verovatno će danas najviše da otkriju, na dan predstavljanja s20 :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam po cemu se Xiaomi sa poslednjih par modela razlikuje od npr OnePlus-a? To je taj neki cenovni rang novih Mi10. A nesto ne vidim da je u nekom segmentu jedan daleko ispred onog drugog. Vrhunski ekrani na oba, izrada, kamere iz godine u godinu sve bolje, baterije...
Jos uvek je to daleko od one famozne granice od 1000$, tako da jos ima i vremena i prostora za napredak. Trenutno prakticno samo IP sertifikat ih deli od top premium flagshipa. A samo on sigurno ne vredi tu razliku u ceni. Tako da je sve ovo ocekivano. [emoji4]
Stereo zvuk na OP, (subjektivno) bolji i originalniji dizajn, brža i bolja ažuriranja, 90hz ekran već 2 generacije, malo bolji fp. Softver je tu i tamo, na OP mi se sviđa što ima normalna obaveštenja, dok na MIUI nestaju. Nema šanse da bih dao 600-700e za telefon koji ima "feature" za obaveštenja kao ajfon (da se izgube) i da moram 100 stvari da budžim da bi trajno ostajala dok ih ne pročitam/obrišem.
Generalno Mi 10 će biti dobar upgrade za one koji imaju Mi 8 (pogotovo dizajnerski, zvuk i vibro motor) i Mi 9.
 
4400mah potvrđeno i 8k video snimanje.
I navodno najbolji stereo zvuk na mobu.

40eea9e94e0d1a1cb3e6d0603db027c4.jpg


Kažem ja , danas će zbog s20 sve otkriti sem cene :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel to za pro ili za običan?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mislim da će biti isti telefoni, razlika verovatno kao između mi note 10 i mi note 10 pro

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
LPDDR5 je izvestan, ne znam da li je pisano do sada.FB_IMG_1581428404155.jpg
 
Stereo zvuk na OP, (subjektivno) bolji i originalniji dizajn, brža i bolja ažuriranja, 90hz ekran već 2 generacije, malo bolji fp. Softver je tu i tamo, na OP mi se sviđa što ima normalna obaveštenja, dok na MIUI nestaju. Nema šanse da bih dao 600-700e za telefon koji ima "feature" za obaveštenja kao ajfon (da se izgube) i da moram 100 stvari da budžim da bi trajno ostajala dok ih ne pročitam/obrišem.
Generalno Mi 10 će biti dobar upgrade za one koji imaju Mi 8 (pogotovo dizajnerski, zvuk i vibro motor) i Mi 9.

Evo ga stereo na Mi10. Bolja baterija na Xiaomi, rekao bih i kamera. MIUI mi je omiljeni Android skin ali je Oxygen OS najbolji, tako da je i to do korisnika.
Svakako da Saomiju na KP dosta brze pada cena, tako da je u proseku OP ipak skuplji.
Sve u svemu nijanse su u pitanju. Stvar ukusa, sve je do korisnika.

4400mah potvrđeno i 8k video snimanje.
I navodno najbolji stereo zvuk na mobu.

40eea9e94e0d1a1cb3e6d0603db027c4.jpg


Kažem ja , danas će zbog s20 sve otkriti sem cene :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Izgleda da ce Mi10 ispuniti sva ocekivanja koja sam imao. [emoji4]
 
Ono za op i azuriranja ne stoji uopste,op7t pro uzet pocetkom decembra do pre 5 dana nije dobio azuriranje samo to oko 10.12 tako da ni to ne stoji vise,u pitanju su nianse bukvalno i to putanje na cijoj strani,ovo ce definitivno biti tel koji vredi izeti u razmatranje za kupovinu
 
^^ Nemam nista protiv rupe, sve dok je ekran vrhunski. [emoji4]
Sve ima svoje prednosti i mane. Klasican notch je dobar iz vise razloga, pop-up kamera jer omogucava da ekran ostane "cist" ali zato nema IR blastera/led not, rupa takodje...
 
Nazad
Vrh Dno