Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Pa ako je bila 11ka a sad je 12ka onda si trebao da odradis clean install. Tako su preporucivali na xeu sajtu. Isto kako kad se prelazi sa weekly na stable.
Sad je upravo stiglo nesto novo proradilo je........za sada videcemo

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Jel prati neko battery helth preko accubattery? Meni je sa svakim punjenjem losija baterija. 4470mah je sada.
 
Dakle, ako sam dobro razumeo - ako hoću da ga pretvorim u dual sim - zatražim ključ za otključavanje BL (kako?), otključam BL (kako?), instaliram twrp (kroz fastboot?), skinem xeu ROM (odakle?) i kroz twrp ga instaliram.
Pre toga sam nabavio dual sim tray.
Kako posle ide Ota update? Normalno? Telefon ostaje xeu ili global? Twrp ostavljam ili mogu da ga "skidam"? BL ne moram da zaključam nakon svega?
Neki tutorijal bi mi značio, ako se odlučim da ga ipak uzmem, jer mi je dual sim baš bitan.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Dakle, ako sam dobro razumeo - ako hoću da ga pretvorim u dual sim - zatražim ključ za otključavanje BL (kako?), otključam BL (kako?), instaliram twrp (kroz fastboot?), skinem xeu ROM (odakle?) i kroz twrp ga instaliram.
Pre toga sam nabavio dual sim tray.
Kako posle ide Ota update? Normalno? Telefon ostaje xeu ili global? Twrp ostavljam ili mogu da ga "skidam"? BL ne moram da zaključam nakon svega?
Neki tutorijal bi mi značio, ako se odlučim da ga ipak uzmem, jer mi je dual sim baš bitan.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka

Jednostavnije ti je da pitas jel ima neko ko je iz tvog dela grada ko ume to da uradi da ti to odradi, sednete u neku rostiljnicu klopate malo popijete koje pivo i svako na svoju stranu.

Sve ovo gore sto pitas je lako ali prvi put kada sam radis veruj mi nije ni malo prijatano iskuatvo.
 
Nemam problema sa adb-om, fastboot-om, flešovamjem, Tomović ma, kernelima, ... Radio sam to dve od HTC Desire preko HTC One X nekad više puta nedeljno.
Tražim samo neko detaljnije uputstvo jer sa Xiaomi-jem imam nulla iskustva po tom pitanju.
:)

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
To brate! Hvala.
Sad da vidimo kada ga i uzimam.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
@Beosoft možeš li da kupuješ aplikacije na gplay sad kad ti je bootloader otključan? Ne znam da li praktikuješ [emoji16]
Jesi li primetio da neka aplikacija (tipa za banku ili tako nešto) neće da radi?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Može da kupuje aplikacije normalno naravno

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@Beosoft možeš li da kupuješ aplikacije na gplay sad kad ti je bootloader otključan? Ne znam da li praktikuješ [emoji16]
Jesi li primetio da neka aplikacija (tipa za banku ili tako nešto) neće da radi?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Ne znam jel moze sada da se kupuje kada sam na custom romu ali trebalo bi da moze. Inace aplikacije od banke ne koristim na telefonu pa tako da ne znam da li neka radi ili ne radi.

Ali to sto odkljucas bootloader mislim da ne bi trebalo da utice na mogucnost placanja. Mada ako i nesto ne radi to nije zato sto je odkljucan bootloader nego do custom roma koji je izabran.

Za XEU koji ja koristim kazu ljudi da sve radi, tako da kogod se odluci na taj proces mora da zna da radi na svoju ruku a u slucaju da nesto ne radi uvek mozete da se vratite na global rom i da zakljucate bootloader i bice kao da nikada niste ni cackali nesto na telefonu.
 
@Beosoft možeš li da kupuješ aplikacije na gplay sad kad ti je bootloader otključan? Ne znam da li praktikuješ [emoji16]
Jesi li primetio da neka aplikacija (tipa za banku ili tako nešto) neće da radi?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Sve radi normalno aplinacije mozes da kupuje ja sam kupio i placanje moze,aplikacije za banku rade..

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Root moze da pravi problem a ne otkljucani bootloader.
 
Hvala na odgovorima, malo sam zarđao [emoji16]
Još od redmi note 4 se nisam igrao.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Uz kupovinu Mi 10 u Mi Store se može uzeti Redmi Note 9 ili Mi LED TV 4A za 1 dinar do isteka zaliha.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Fina prica, ali opet kod njih je mi 10 100k dinara, na oglasima sa dvogodisnjom garancijom od operatera cena je trenutno ~70k i jos ce da pada. Tu razliku rn9 ili taj tv nikako ne mogu pokriti...
 
Uzeo i ja Xiaomi Mi 10 Pro :D Za sada mogu da kazem da nije los. Baterija dobra i na 60 i na 90Hz, otisak super jedino malo kada je hladno kao juce hoce da zeza, zvuk odlican, vibracija takodje, kamere danju dobre, nocu malo manje ali ok. Jedino sto sam primetio da mi u stanu Wi-Fi slabije hvata signal, pa me interesuje da li je to samo kod mene ili je tako inace?
 
Uzeo i ja Xiaomi Mi 10 Pro :D Za sada mogu da kazem da nije los. Baterija dobra i na 60 i na 90Hz, otisak super jedino malo kada je hladno kao juce hoce da zeza, zvuk odlican, vibracija takodje, kamere danju dobre, nocu malo manje ali ok. Jedino sto sam primetio da mi u stanu Wi-Fi slabije hvata signal, pa me interesuje da li je to samo kod mene ili je tako inace?
Ako je sbb mozda je do njih ja sam imo problema,a mozda i do telefona dok sve ne slegne,do mi se desavalo na mi 9 mi 8 .......

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Ako je sbb mozda je do njih ja sam imo problema,a mozda i do telefona dok sve ne slegne,do mi se desavalo na mi 9 mi 8 .......

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока

I meni je ssb, posebno kada je u kupatilu tada je uzas signal. Probacu i na par drugih mesta pa cu da vidim.
 
Uzeo i ja Xiaomi Mi 10 Pro :D Za sada mogu da kazem da nije los. Baterija dobra i na 60 i na 90Hz, otisak super jedino malo kada je hladno kao juce hoce da zeza, zvuk odlican, vibracija takodje, kamere danju dobre, nocu malo manje ali ok. Jedino sto sam primetio da mi u stanu Wi-Fi slabije hvata signal, pa me interesuje da li je to samo kod mene ili je tako inace?

E da te sluzi dobro. Vidis ja nisam imao problema sa otiskom, ali sam imao sa instagramom. Nije mi radila kamera. Sad radi super, bio neki apdejt. Obicno nemam igru na telefonu, juce sam stavio asvalt9 super radi i telefon se uopste nije grejao. Igrao sam nekih pola sata
 
E da te sluzi dobro. Vidis ja nisam imao problema sa otiskom, ali sam imao sa instagramom. Nije mi radila kamera. Sad radi super, bio neki apdejt. Obicno nemam igru na telefonu, juce sam stavio asvalt9 super radi i telefon se uopste nije grejao. Igrao sam nekih pola sata

Hvala. Ja instalirao NFS, lagano radi i ne greje se ni malo. Jedino se zagreje kada se puni, ali nije ni cudno, posto ima u pakovanju punjac od 65W,koji ga napuni za 40m od 15% do 100%.
 
Da li je neko radio konverziju na dual SIM?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Radio je neko to, proveri 20-30 strana ranije. Koliko se sećam sve najnormalnije radi. Samo ti treba fioka i xeu rom.
 
A razlika između Mi 10 i njegove pro verzije je u kamerama? Tako piše na gsmarena.
Mt:s vidim nudi samo "običnu" verziju.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Razlika u sekundarnim kamerama.
Jedno sočivo više ima Pro model na glavnom senzoru.
Pro ima manju bateriju i uz njega ide 65w punjač, naspram 30w.
Mislim da i nema neke potrebe ići na Pro model, osetno je skuplji a ne nudi ništa drastično bolje.
 
Tako nekako i ja razmišljam.
Ima li dobro portovane gcam?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
A razlika između Mi 10 i njegove pro verzije je u kamerama? Tako piše na gsmarena.
Mt:s vidim nudi samo "običnu" verziju.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka

Razlika je u kamerama i to dosta velika ako ti je to bitno, punjac jeste jaci ali nista bitno. Ostalo je sve isto.
 
Nazad
Vrh Dno