Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Stroi se, dok ti stigne apdejt.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Prezadovoljan sa xeu 12.2.8
Manje bloata, bolja phone aplikacija, radi dual sim. Maločas novi update
499eff4b05086ea5d18747c1885421bc.jpg
 
Ajde probaj dual apps da li radi

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Meni sitgao apdejt 12.2.4. ispravljene greske, sve mi radi. Svaka im cast na brzini

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока
 
Je l flešovao neko ovaj novi xeu 21.1.20? Nešto razmišljam da se zezam sa ovim TWRP i flešovanjem ako mi baš bude dosadno. Ako su ga upeglali još više i sredili malo potrošnju baterije možda bi i bio red da promenim ovaj 20.10.22. :d
Inače je l dolazi ovaj noviji TWRP sa rutom ili ne? Ne verujem da će mi raditi wave2pay zbog magiska, na Mi 8 nije hteo.
 
Koja je sad ovo fora sa viber porukama na lock screenu,ne pokazuje ni posiljaoca ni sadrzinu poruke,samo check new messages,sve je namesteno da pokazuje na lock screenu i sad i oduvek
 
Je l flešovao neko ovaj novi xeu 21.1.20? Nešto razmišljam da se zezam sa ovim TWRP i flešovanjem ako mi baš bude dosadno. Ako su ga upeglali još više i sredili malo potrošnju baterije možda bi i bio red da promenim ovaj 20.10.22. :d
Inače je l dolazi ovaj noviji TWRP sa rutom ili ne? Ne verujem da će mi raditi wave2pay zbog magiska, na Mi 8 nije hteo.

Ja pokušavam ali ne mogu ni do recovery da dodjem. Izbaci da je uspešno flešovanje, ali neće da bootuje u recovery, samo ode na Fastboot opet.


Edit: Sile nema šta god probao. Poludeo sam. Otključao bootloader, ali ovo neće nikako.
 
Poslednja izmena:
Koji recovery pokušavaš da flešuješ?
Flešuj onaj 3.4.0, a butuj onaj 3.4.2.1206
fastboot flash recovery twrp3.4.0.img
fastboot boot twrp3.4.2.1206.img

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Sjebao sam ga, sad pokušavam da povratim fabrički preko XiaoMiTool, i ne diram više ništa :)
 
Gotov je definitivno.

Probao sam da pošaljem PP @Kidence ali mi sa PC ne rade poruke iz nekog razloga. Ako čovek ikako može da pošalje broj ili se javi na viber 064 444 5548, biću vrlo dužan :)
 
Imaš na XEU sajtu link za oba ova recovery to sam pomenuo gore.
Skini oba fajla stavi ih u fastboot folder.
Preimenuj ih u neki kraći oblik (recimo onako kako sam napisao gore).
Poveži telefon u fastboot modi sa računarom.
Kucaj fastboot devices, da prgoeriš da li telefon i PC pričaju.
Kucaj one dve komande koje sam naveo gore.
Posle fastboot boot ..... treba da čekaš preko minut da se "digne" twrp.
Nadam se da si pre pokušaja flešovanja bio isključio screen lock, jer bez toga nećeš moći da dekriptuješ particije.
Kad se pokrene twrp probaj da butuješ sistem.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Trenutno je jedina stvar na telefonu Fastboot. Kako god ga uključivao, s kojim god komandama, ide na fastboot ekran i to je to. Pokušavam još jednom preko ovog toola, ako ne bude htelo, pokušaću nešto od gore. Hvala na pomoći
 
Fastboot loop se dešava jer ti je sjbn bootloader.
Ispravićeš ga flešovanjem onog recovery 3.4.0.
Been there done that.
Da li ti pc vidi telefon u fastboot?

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Vidi ga, sad sam proverio.

Našao sam "twrp-3.4.0-11.0-umi-littleturtle2333.img" na taj misliš?
 
Koji recovery pokušavaš da flešuješ?
Flešuj onaj 3.4.0, a butuj onaj 3.4.2.1206
fastboot flash recovery twrp3.4.0.img
fastboot boot twrp3.4.2.1206.img

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока

Ček, ovo je ceo proces ako rešim da flešujem novi rom? Mislim da imam taj 3.4.0 na telefonu.
 
E nije do TT, ceo bench zajebava. Kidence se javio, izgleda da je skontao u čemu je problem.. Javim kad završi
 
Napiši postupak ako ti nije teško. Ako me ne mrzi da flešujem ovih dana novi xeu.
 
Samo butujes onaj 3.4.2 recovery iz fastboot-a(boot, ne flash), i flesujes normalno ROM iz njega.
Pod uslovom da nisi pre toga ništa prčkao i da nisi u fastboot bootloop.
U tom slučaju prvo flešuješ onaj 3.4.0, pa onda ostalo. Tim flešovanjem popraviš bootloader (boot.img).
 
Tako je, da, ovo sam pisao za @korisničkoime

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Naravno, doktor ga je sredio, nisam ni sumnjao. Neki ključ za flesovanje, sad je k' nov.

Za Kidenceta stvarno nemam reči, čitao sam 20x ovde da je nekom pomogao, ali je čovek nerealan. Svaka čast. 5h je pokušavao preko remote destopa da reši problem kod mene, na kraju sam mu poslao telefon i rešio je za par sati.
Oko plaćanja se malo natežemo, ali rešićemo i to :D
Naklon do poda :Klanjanje

Dvoumio sam se da li sad da ostavim Norda ili Mi 10, ipak sam bliži prvom. Mnogo je Oxygen ispred, iako je telefon hardverski igračka spram Mi10.
 
Poslednja izmena:
Podeli sa nama sta je Kid uradio,kako ga je sredio,da znamo za ne daj Boze..
 
"...samo onaj emergency download mod, gde se kupuje kljuc za flesovanje... Jedino to pomoglo"

Ovo mi je napisao, verujem da je to jedino rešenje, jer sam blejao kao tele u sopstveni kompjuter dok je pokušavao satima sa raznim stvarima koje vidim prvi put u životu. Detaljnije vam ne mogu napisati jer nemam pojma :D
 
Nazad
Vrh Dno