Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Ništa nisam flešovao od početka Novembra niti planiram do Marta-Aprila. Radi odlično.
Global mi je užas uvek bio, uvek je imao brdo bagova i nedovoljno opcija. Global beta je često bila stabilnija i bolja od Stable.
 
Meni nestade update celo jutro stajala notifikacija i kad sam hteo da uradim update nema ga.. o_O

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Proveri da nije automatski odradio nesto. Ovo je izgleda samo security update
224f4d4e29871712049529674abcc683.jpg


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Nije... Mada nisam siguran da je samo security update zbog velicine? Msm da je pisalo 790mb?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Kad smo kod xeu.. Ima li sada nekih bugova konkretno na mi 10
? Uzeo sam Mi 10 prije 5 6 dana, imao sam Mi 9 i flashovao na njega romove i jedno vrijeme sam imao xeu i na njemu..
Ne bih da mijenjam ovaj stable sistem jer se bojim da ce doci vrijeme da moram da uradim clean flash xeu sa vremena na vrijeme a to mi se vise ne radi jer me smorilo.. Sto preporucujete? Da li da se opet upustam u flashovanje xeu? [emoji23]

Mi 10
 
Mi 10 nema normalan recovery za a11 zbog dinamicke particije. Na mi 9 si imao veliki izbor recoverya od twrp, orangefox.. i uflesujes ih jednom i stoje.
Ovde moras da ucitavas twrp privremeno pa snjim da flesujes i da gatas u pasulj da li ce neki novi weekly build da te ubaci u bootloop.


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Poslednji weekly ima kao default twrp3.4.2.1206 koji ostaje u memoriji i me mora da se žonglira pri flešovanju Roma.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
He *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* im materina kineska. Kakav je battery drain na tom weeklyu?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Baterija je oduvek više nego dobra
Tu problema nema.
Ovo je sada 12.5, međufaza pre MIUI 13.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Kako ide sad flešovanje roma sa starim twrp? Nije valjda da se samo uflešuje rom preko ovog starog i samim tim se promeni i twrp?
 
Ne. Butuje se 1206 iz fastboot i onda se sve radi kao i pre.
3.4.0 ostaje u memoriji, ali on ne može da dekriptuje particije, nego se flešovanje može vršiti preko OTG fleške.
1206 do sada nije bio stabilan da ostane u memoriji pa se našlo među rešenje.
Čini mi se da će Google sve više da zatvara kernel i sve više da otežava custom romove.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Nemam pojma o čemu ti to. :d ja instalirao onaj stari twrp kad je trebalo i flešovao kroz njega 20.10.22 i ne planiram ništa da menjam do MIUI 13. Valjda će nekako da srede twrp jer ja nemam neku želju da se cimam.
 
E, pa će moraš!
:)
Sa tim weekly koji si flešovao zamenio si "onaj stari" 3.4.20623, sa tim 3.4.0 koji sam pominjao.
Nemoj da se igraš da probaš da butuješ u recovery, rizikuješ boot loop
Čekaj MIUI 13 i ne pipaj ništa.
:)

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Ne znam da li je do mene al ovaj novi update kao da je popravio autofocus kada se priblizi objekat. Deluje mi da dosta bolje fokusira, nije pre tako bilo..
Edit: popravljen problem da touch-om, kada uhvatim screenshot morao sam 10 puta da kliknem na njega u gornem desnom uglu da bi ga otvorio, sada iz prve otvara.. Izgleda da nije samo security update. :D
Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je do mene al ovaj novi update kao da je popravio autofocus kada se priblizi objekat. Deluje mi da dosta bolje fokusira, nije pre tako bilo..
Edit: popravljen problem da touch-om, kada uhvatim screenshot morao sam 10 puta da kliknem na njega u gornem desnom uglu da bi ga otvorio, sada iz prve otvara.. Izgleda da nije samo security update. :D
Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Nije samo security.. Ima promjena i u kameri (dodali su long exposure i szo je vrlo korisno sada UW kamera podrzava night mode).. Ima jos nekih sitnica vjerovatno, ali nijesam istrazio sve..

Mi 10
 
Da, deluje da su sredili i bagove u dark modu.. Odlican update, bar za sada.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Da, deluje da su sredili i bagove u dark modu.. Odlican update, bar za sada.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Takodje. Tona sitnih gluposti sredjena. Baterija odlicna. Svaka cast za update

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Nije samo security.. Ima promjena i u kameri (dodali su long exposure i szo je vrlo korisno sada UW kamera podrzava night mode).. Ima jos nekih sitnica vjerovatno, ali nijesam istrazio sve..

Mi 10
Sve to već uveliko postoji na xeu 20.10.22. :d
Jedino što je security patch 1.10.2020., meni apsolutno nebitno.
Jedino što je povremeno prisutno ovo što je Zupermen napisao da ne može uvek da se otvori ss, nekad hoće nekad neće iz prve.
 
Pricamo o official stable romu, ne o xeu..
Nijesam primijetio da ne mogu da udjem u ss, mada i ne slikam nesto ss da bih naisao na taj bag.. U glavnom ovaj update je pun pogodak.. Cini mi se i baterija malo bolja ili tripujem?

Mi 10
 
Koliko zapravo kasni Global za kineskim/xeu romom, užas. Još mi je draže što ga ne koristim.
 
Nakoristio sam se EU roma na Mi 9 puno puno.. Nikad mi nije radio kao official stable (pricam za Mi 9)i onda sam rekao sebi na Mi 10 nema flesovanja.. A i ne da mi se vise oko toga raditi, pa prebacati podatke pa sve opet vracati.. Ovako mi je odlicno, samo da mi sistem radi dobro i bez bagova, a ovaj stable je za sada odlican.. Nijesam primijetio bagove.. Jedino sto bih volio da imam je double tap to sleep.. Ali moze se i bez toga..

Mi 10
 
Ja bih edino voleo da global ima dual SIM, ali....

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Malopre omasih temu, pa okacih u Mi 10T temi !

Drugar uzeo Mi 10 Pro, ali bi voleo i preklopnu futrolu sa providnom stranom da moze da prikaze obavestenja, kao sto je ova:

Mi 10.jpg

https://c.mi.com/thread-3205465-1-0.html

Ne nadjoh na zvanicnoj stranici a ni na KP.
Da li ima negde da se kupi kod nas ?

Hvala unapred !
 
Da se razumemo, uputstvo na xiaomi.eu sajtu je bulja.
Nema veze sa trenutnom verzijom TWRP i fajlovima koji se skidaju.
Ozbiljna borba da bi se nateralo, ozbiljan rewrite da padne uputstva.

Ali jesam uspeo, dual sim radi, deluje da je sve ok.
 
Ma ovaj novi update je skroz okej, ne znam sto morate xeu da flesujete, telefon radi odlicno.
Jedini bug koji je ostao je sa vacapom i iskljucivo sa tom aplikacijom. Totalno upeglan update, sto se mene tice ne moraju da izbacuju vise nista mogu samo sa pokvare :D

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Dual sim, potreban a i morao sam resetujem telefon, baš sam ga izmaltretirao i počeo je pravi probleme.


Btw oduševljen sam što je tel automatski u control center dodao smarthouse integraciju, plus može se bira šta da bude tu šta ne, potpuno nenadani plus :)

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li se ovi global stable updateju, ota, ručno, ili.. ? Hvala
 
Svi stok romovi se apdejtuju Ota.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Kakav je ovo apdejt od 2.9gb?

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno