Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Ima li negde info kada će predstavljanje za eu ?
Ovaj spanac na novom klipu tvrdi da će pro biti 800e a običan 100e manje , ne znam odakle mu taj info :)

https://youtu.be/UZ4QAY-NlNk

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa kolko ce nekog da oderu, da ne kazem osisaju.. [emoji23]

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Pa to znamo odavno. Bolje je zaraditi puno nego malo? Apple je 100% u pravu, i treba ovako. Ruku na srce, vredi barem duplo u odnosu na Xiaomi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa to znamo odavno. Bolje je zaraditi puno nego malo? Apple je 100% u pravu, i treba ovako. Ruku na srce, vredi barem duplo u odnosu na Xiaomi.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa pazi, meni uopste ne smeta iPhone kao drugima ovde, cak ga i posedujem, tako da ne znam o cemu pises.
Zanimljivo je to sto mi10 kosta toliko koliko i cena je takva a ovde se pise kako je to nesto mnogo skupo i da su trebali da ostanu na cenama ispod 400$
 
Još samo da te cene nisu deo marketinga.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa pazi, meni uopste ne smeta iPhone kao drugima ovde, cak ga i posedujem, tako da ne znam o cemu pises.
Zanimljivo je to sto mi10 kosta toliko koliko i cena je takva a ovde se pise kako je to nesto mnogo skupo i da su trebali da ostanu na cenama ispod 400$

Ja se čak i slažem sa podizanjem cena, jer očigledno raste i kvalitet samih uređaja.

Drugo je što će većina za sve preko 500$ uzeti nešto provereno, bez prostora za bubice kao proximity senzor, neophodnost GCama i sl.

Kao i u slučaju Mate30, kojeg nijedan forumas nije uzeo na kraju, bez obzira na mogućnost side loadovanja apk-a.

Tako će i Mi10 uzeti tek kada se spusti cena na "kineski" nivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja se čak i slažem sa podizanjem cena, jer očigledno raste i kvalitet samih uređaja.

Drugo je što će većina za sve preko 500$ uzeti nešto provereno, bez prostora za bubice kao proximity senzor, neophodnost GCama i sl.

Kao i u slučaju Mate30, kojeg nijedan forumas nije uzeo na kraju, bez obzira na mogućnost side loadovanja apk-a.

Tako će i Mi10 uzeti tek kada se spusti cena na "kineski" nivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kakva ne ophodnost GCam-a? I ja sam bio zaludjen u pocetku, sad vise ne, odlicna je i stock kamera ko zna da koristi. Ko ne zna takvima treba GCam

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Tek sam sad primetio da ima drugaciju kameru pozadi, pro model od obicnog. Jos sam razmisljao da kupim obican model zbog vece baterije, sad ipak idem na pro.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Kakva ne ophodnost GCam-a? I ja sam bio zaludjen u pocetku, sad vise ne, odlicna je i stock kamera ko zna da koristi. Ko ne zna takvima treba GCam

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
U čemu je bolja stock kamera u odnosu na Gcam? Noću ne može da joj parira, selfi takođe duplo bolji na gcam, HDR nije na nivou Gcam. Jedino gde je bolja stock kamera jeste video snimanje. Po danu su odlične obe kamere, stock ima jako lepe boje, blago napucane, oštrina je ok, wb takođe dobar, ali Gcam uz HDR+ enhanced pravi bolje fotke.
^ obično je uvek standardna verzija zakinuta u odnosu na Pro/Plus varijantu.
 
Baš ćemo se nacekati dok cene padnu na 450-500e. :)

Šteta , sada se pominje EU predstavljanje tek krajem marta

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Samo da ne dodje sa onim Google shit phone aplikacijom i messengerom.

Mada Xeu je već počeo da radi, sad će i miroom, pa će moći MIUI dialer i sms app da se ubaci.
 
Po meni to je dobar potez xiaomija . Ne smeju rizikovati da ih veliki gazda nagazi kao Huawei.
Plus dodatno smanjuju troškove developmenta

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Te aplikacije razvijaju svakako za kineske verzije roma. Ja iskreno preferiram aosp sa guglovim aplikacijama u odnosu na miui ali ako bih već koristio miui onda bolje nek ima svoje aplikacije a ne ovi hibridi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U čemu je bolja stock kamera u odnosu na Gcam? Noću ne može da joj parira, selfi takođe duplo bolji na gcam, HDR nije na nivou Gcam. Jedino gde je bolja stock kamera jeste video snimanje. Po danu su odlične obe kamere, stock ima jako lepe boje, blago napucane, oštrina je ok, wb takođe dobar, ali Gcam uz HDR+ enhanced pravi bolje fotke.
^ obično je uvek standardna verzija zakinuta u odnosu na Pro/Plus varijantu.

Daje bolje rezultate GCam, ali neces mi verovati da mi GCam nije dao bolje fotke, prosle godine kad mi je prijatelj pravio 10godisnjicu braka, u polumracnoj prostoriji. Stock kamera je to odradila mnogo bolje. Kako da kazem svim zvanicama da kad plesu da se ukoce u polozaju da bi GCam napravio super fotku? Valjda kad si na zabavi zabavljas se a ne statiras. Drugo je to ako se fotografisu staticni predmeti, ali onda ni stock nije losija. Namerno necu da postavim slike zvezdanog neba sa stock kamerom, jer su bolje od astrofotografije i Gcam.
 
[YouTube]mQgZsiKpHcg[/YouTube]

Ultra u ovom testu isto ima s865. Mi10 obični prijatno iznenadio

[YouTube]l-6UTqnY5Pc[/YouTube]

Sviđa mi se što i spanac potencira visoku cenu , da ne bude da samo mi kukamo :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Napokon i ovaj lik iz Ukrajine da odradi review.
[YouTube]CDy7qd8ZrrM[/YouTube]

Nema tu preterano mnogo negativnih stvari , ali koliko sam uspeo da ispratim s865 se valjano greje , posle 30min igre temp ode na 46c sto je stvarno mnogo.. a nije prvi review is Rusije koji se zali na toplotu , na jednom klipu isto jedan Rus reče da mu je pri normalnom korišćenju mi10 topao .. zanimljivo da niko u USA nije to rekao za s20.. vreme će pokazati, moguće da ove godine s865 bude fail ?

Inače po meni s20/s20+ ga je oduvao što se kamera tiče. I to exynos verzija.


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tech tablets onaj merio temperature i kaze da se ne greje nista posebno i to onim aparatom, znaci ne pipanjem.
 
I ovi su merili aparatom.. 45,46c na ekranu i na metalnom ramu. To se nije dešavalo još od s810 :) nadam se da je do xiaomi bagovitog sw jer se takmiče da postavljaju rekorde na antutu.

Npr s20 ultra sa s865 izvlači oko 540k a mi10p 590,600k. Kinezi

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E kada se telefon kupuje zbog drndanja igrica. Dobro je moja baba rekla, "čoveeek je đavooo"
 
Skup telefon se kupuje zato što je u tom trenutku najbolji na tržištu , sada da li će ga neko koristiti za igrice ili za storije na instagramu je manje bitno

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za te pare ću radije kupiti konzolu jli PC da se igram, a za te pare može lepo da se naigra čovek. Sve razumem, ali igranje na telefonu mi nikada neće biti jasno.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Samo ljudsko telo ima 37 stepeni, i kad stisnes telefon valjda ga i zagrejes i od trenjapogotovo kad igras igrice. 46stepeni nije mnogo.
 
Mnogo je. Meni MI 9T ne prelazi 39C na PUBG. Na RN7 najviše je bilo 42C. Naravno ne treba porediti merač temperature u telefonu i eksterno merenje.
Moguće je da igra koju su isprobavali nije dobro optimizovana za SD 565, ipak je nov čipset.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za te pare ću radije kupiti konzolu jli PC da se igram, a za te pare može lepo da se naigra čovek. Sve razumem, ali igranje na telefonu mi nikada neće biti jasno.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

A slikanje na telefonu je razumljivo? Ako tako gledas onda za cene flagshipa danas, moze da se profi konzola, profi aparat, i mobilni da radi "posao" mobilnog i jos da ti preteknu pare a dobio si bolju kameru i bolju platformu za igrice... Ne moze bas tako da se gleda
 
ja sam se patio jedno vreme sa psp-om,pa uhvatio prvi voz mips jeftinih konzola sa alija,na kraju sve to prodao/razdao i zamenio sa lemax2 sa ipega teleskopskim kontrolerom koji mi savršeno dabluje kao ručna retro konzola i bekap fon ako ustreba.pošto ne verujem da će neko izbacati 16:9 2k fon sa oledom,i da bi isti bio i pristupačan,ne vidim sa čim bi mogao da zamenim sem sa vitom a tek njoj cifra se neće unormaliti nikad.možda za par godina switch-u padne cena,mada nisam oduševljen formatom čak i ove nove verzije...
 
A slikanje na telefonu je razumljivo? Ako tako gledas onda za cene flagshipa danas, moze da se profi konzola, profi aparat, i mobilni da radi "posao" mobilnog i jos da ti preteknu pare a dobio si bolju kameru i bolju platformu za igrice... Ne moze bas tako da se gleda
Za kameru više razumem, treba u trenutku da snimiš ili slikaš nešto i izvadiš telefon i to je to. A da sediš za telefonom i da krlja# igrice, to mi nema smisla.
Moje mišljenje naravno.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno