Šta je novo?

Odlaganje neispravnog televizora?

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,231
Poena
1,365
Crkao je panel na 9 godina starom plazma televizoru.
TV je zamenjen i sada nemam pojma sta da radim sa ovim. Malo je poveli da ga samo stavim pored kontejnera, a i nisam siguran da to ima smisla.

Jel ima neka služba za reciklažu?
 
Ima, guglaj elektronski otpad eventualno još neki termin (reciklaža, otkup...)
 
Odlično. Znači ima više tih firmi, tako da ima ko da dodje i odnese, da ne ostavljam pored kontejnera. Taman imamo i neke riknute monitore u firmi, pa ću da ih donesem kući.

U čemu se razlikuje monitor i LCD TV?

.*Monitori LCD i TFT se otkupljuju po ceni od 200,00 rsd /komad bez obzira na dijagonalu.
*Televizori Plazma,LCD i TFT se preuzimaju bez novčane naknade.
Be
 
U čemu se razlikuje monitor i LCD TV?

Izgleda jedino u


Malo je poveli da ga samo stavim pored kontejnera, a i nisam siguran da to ima smisla.

Monitor bi ostavio pored kontejnera, pa izgleda da plaćaju da ne ostaviš. A ovo veliko kao da znaju da nećeš i onda nema plaćanja.

Deluje kao klasična Srbijana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajde prvo proveri i nađi nekog ozbiljnog koji otkupljuje i reciklira tehniku. Nije baš jednostavno, kao što izgleda :)

Ja sam zvao par njih pre par meseci.

Prvi počeo da me ispituje u čemu je kvar, koliko dugo ne radi uređaj, da li sam ga možda nosio na servis (?!) - ono jel ti to "recikliraš" ili popravljaš, pa prodaješ kakva su to pitanja? Kaže: OK, nisam zainteresovan.

Drugi mi je tražio da mu pošaljem sliku i oznaku uređaja na Viber lol

Svi se naravno oglašavaju kao reciklaža i otkup tehnike, ali imaš dosta prevaranata koji su zamisili da kupe od tebe TV/frižider/nešto_treće za 500 din, poprave to nekako i prodaju na oglasima.

Iskreno, ako već nose za dž i treba da ga čekaš ceo dan da dođe, bolje ostavi kod kontejnera, pa će ga pokupiti cigani/romi i to je to. Neće mu se mnogo razlikovati put dao ga tome što ima web sajt ili ga pokupili obični cigani/romi.

Javi, koga si našao na kraju - i mene zanima.
 
Poslednja izmena:
Imaš telefon za reciklažu na sajtu Tehnomanije.
Pozdrav
 
Ћале је пре пар година оставио тв поред контејнера, онај стари са картоном цеви и неко га је пролупао, разбио екран, почињао оне каблове што се каче на крај каштодне и разбацао око контењера.

Ја кад сам мењао замрзивач звао сам Сет рециклажу, тад сам дао и дуги стари тв. Једино што се чека да накупе поруџбине у твојој близини.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Izgleda jedino u




Monitor bi ostavio pored kontejnera, pa izgleda da plaćaju da ne ostaviš. A ovo veliko kao da znaju da nećeš i onda nema plaćanja.

Deluje kao klasična Srbijana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
U Nemackoj moras sve sam da odneses do Recycling -a i nista ti ne plate, zamisli...

...riding on 720p...
 
^ I koja je poenta? Srbija je u svemu drugom iza Nemacke - hiljadama milja. Recimo platom, od koje se daje za gorivo a koje ti treba da dodjes do reciklaznog centra.

Ostavi monitor pored kontejnera, braca Romi ce ga pokupiti i odloziti. Zaradice i koju paricu. Neka je i njima Nova Godina.
 
Odlično. Znači ima više tih firmi, tako da ima ko da dodje i odnese, da ne ostavljam pored kontejnera. Taman imamo i neke riknute monitore u firmi, pa ću da ih donesem kući.

U čemu se razlikuje monitor i LCD TV?
Za monitore u firmi, ako se vode kao osn. sredstvo, moraš da imaš dokaz o kretanju el. otpada.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
U Nemackoj moras sve sam da odneses do Recycling -a i nista ti ne plate, zamisli...

...riding on 720p...

Ah stare "nemačke priče". Reč je o Srbiji. Tamo u nemačkoj ne plaćaju i tačka. Ovde plaćaju za monitor, a ne za tv.
Plus u nemačkoj imaju reciklažu, a ovde koliko znam samo kupujem prodajem.

Čekam nekog iz Australije sa komentarom koji pomaže.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Komentar se odnosio na tvoju zadnju recenicu. Itekako se recikliraju tj ekstraktuju plemeniti metali iz elektronike u Srbiji, unosan biznis jer nisi ogranicen environment regulativama kao u eu.
Lepo rece kolega sta je najbolje kada vec nije regulisano: ostavis pored kontejnera i napravis nekom lepsu novu godinu. Za 200 din neces biti bogatiji...

...riding on 720p...
 
Nema 200 dinara, ovi dodju i odnesu, ne daju ti pare.
Ostavljanje pored kontejnera je problematicno, jer će neko da ga prevrne, šutne, razbije, fore radi, a onda ostaje staklo ili plastika rasuti okolo. Ne brinem zbog ekologije, već zbog higijene.komsiluka.

Romi kao nosioci reciklaže u Srbiji su posledica neuredjenog društva.
 
Nema 200 dinara, ovi dodju i odnesu, ne daju ti pare.
Ostavljanje pored kontejnera je problematicno, jer će neko da ga prevrne, šutne, razbije, fore radi, a onda ostaje staklo ili plastika rasuti okolo. Ne brinem zbog ekologije, već zbog higijene.komsiluka.

Romi kao nosioci reciklaže u Srbiji su posledica neuredjenog društva.
Управо се то десило тв који је ћале без мог знања остварио поред контејнера. После пар сати је био изломљен, расчерупан и разбацан.
Ђубретарци не носе такве ствари које нису у контењеру и тако стоји данима.

Узгред и ја сам пре 35 година као клинац (основац) волео да разбијем екране од тв, занимало ме је шта је унутра.

Зато је битно учити у школи од самог почетка па и у вртићу о екологији, тад тога није било. Клинац од 5 година већ зна за рециклажу, батерије, чеп за хенфикеп....

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ostavljanje pored kontejnera je problematicno, jer će neko da ga prevrne, šutne, razbije, fore radi, a onda ostaje staklo ili plastika rasuti okolo. Ne brinem zbog ekologije, već zbog higijene.komsiluka.

Pozdravljam.
U krajnjemcslucaju uvek mozes da ubacisvu auto i odneses im.

...riding on 720p...
 
Ako si iz Bg, imam ja telefon ljudi koje sam našao preko oglasa, bili kod mojih dva puta, nosili crt tv 100din komad, a drugi put veš mašinu 500din platili. Romi su i tačniji su i poslovniji od većine ljudi koje sam sretao... Zoveš danas dodju sutra u minut. Ako hoćeš poslaću ti na pm kontakt
 
Nema 200 dinara, ovi dodju i odnesu, ne daju ti pare.
Ostavljanje pored kontejnera je problematicno, jer će neko da ga prevrne, šutne, razbije, fore radi, a onda ostaje staklo ili plastika rasuti okolo. Ne brinem zbog ekologije, već zbog higijene.komsiluka.

Romi kao nosioci reciklaže u Srbiji su posledica neuredjenog društva.

Ne brinem zbog ekologije nego zbog higijene, komsiluka...


Sramota te pred online drugarima / većinom što recikliraš? [emoji849]
 
Код нас те још увек сматрају будалом што замрзивач држиш испред врата док га не однесу на рециккажу уместо да га бациш у реку, још ако га ти о свом трошку возиш на отпад... . Али и то се полако мења. Такав смо народ одувек, али и нема много услова за рециклирање (пластика, стакло, текстил...лекови).

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ne brinem zbog ekologije nego zbog higijene, komsiluka...


Sramota te pred online drugarima / većinom što recikliraš? [emoji849]

Nisam siguran šta si hteo da kažeš.

To što si naveo se odnosi na izbegavanje reciklaže putem Roma koji sakupljaju otpad pored kontejnera, jer TV može da se razbije dok ga ne pokupe. Ekologija u toj rečenici se odnosila na to da mi je važnije da se ne zaprlja komšiluk, nego što će otpad iz te prljavštine da dospe u zemljište, tu na licu mesta.

Temu sam ja otvorio, pa još jednom, nisam siguran šta si želeo da kažeš :)
 
Hteo sam da kažem da u Srbiji nije cool reciklirati na žalost, niti pričati o tome. Kako online tako i u RL.

Tj brinuti o ekologiji na bilo koji način.
 
I dalje mi nije jasno zašto si mene kvotovao, jer sam ja otvorio temu kako da zbrinem stari televizor,...

Sačekaću da prodju praznici, pa zovem nekoga od ovih da to odnesu.
Kroki011, može broj telefona na PM.
 
Poslednja izmena:
Ja sam za (ispravan) kauc zaustavio ove "cistimo podrume, odnosimo nepotrebne stvari..." i pitao ga da mu poklonim lezaj/kauc. Moze da se koristi, nije unisten, nije razvaljen, spuzve za naslon nisu u sjajnom stanju, ali to se da popraviti bez problema - daj ga nekom u mahali. Kaze on meni: "A ne, ne ide to tako... Ti meni platis 1.000din i mi ga iznesemo i odvezemo".
Na kraju izguglao kad nose kabasti otpad i za moje naselje ispala prva subota (a inace svaka subota jer narod baca stalno). Izneo u petak navece rastavljeno, u 2h ujutro odneli onim narandzastim kamioncicem. Vidi kad kod tebe ide taj narandzasti za kabasti, pa ga 'upecaj' sa sve televizorom...
 
Ее па нису ни роми више као што су некад били, више ни они не носе све и свсшта. Сад траже огромне паре за то.
Овде код мене (блок 70а) кревети, ормсри, цели прозори некада данима стоје поред контењера, а роми свакодневно пролазе.
Као што је речено у горњем посту људи то свакодневно избацују а односе само једна субота у месецу.


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam za (ispravan) kauc zaustavio ove "cistimo podrume, odnosimo nepotrebne stvari..." i pitao ga da mu poklonim lezaj/kauc. Moze da se koristi, nije unisten, nije razvaljen, spuzve za naslon nisu u sjajnom stanju, ali to se da popraviti bez problema - daj ga nekom u mahali. Kaze on meni: "A ne, ne ide to tako... Ti meni platis 1.000din i mi ga iznesemo i odvezemo".
Na kraju izguglao kad nose kabasti otpad i za moje naselje ispala prva subota (a inace svaka subota jer narod baca stalno). Izneo u petak navece rastavljeno, u 2h ujutro odneli onim narandzastim kamioncicem. Vidi kad kod tebe ide taj narandzasti za kabasti, pa ga 'upecaj' sa sve televizorom...

To je zato sto si podcenio pamet prosecnog ciganina :)

Zna on vrlo dobro da nije tebi stalo da njemu poklonis vec da hoces da ti neko taj kauc iznese iz zgrade...jos ako nema lift
 
Poslednja izmena:
To mi je i komsinica rekla. "Sacekace on da ti to izneses, pa ako mu se svidi, odvesce ga".
Inace, svi su pitali sto ga bacam, tako da se u ovom slucaju mozda i prevario.
 
Ko zna, možda ga je baš on i odneo samo nije uspeo da ti uzme i 1000din [emoji2960]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Crkao je panel na 9 godina starom plazma televizoru.
TV je zamenjen i sada nemam pojma sta da radim sa ovim. Malo je poveli da ga samo stavim pored kontejnera, a i nisam siguran da to ima smisla.

Jel ima neka služba za reciklažu?

Daj oglas na kupujem prodajem da poklanjaš, javiće ti se neko u roku od odmah.
 
Nazad
Vrh Dno