Šta je novo?

Kratak spoj

lesa17

Poštovan
Učlanjen(a)
31.03.2019
Poruke
15
Poena
54
Ovako, pre nekih dva meseca sam kupio HISENSE televizor. Povezao sam ga sa kompjuterom pomocu HDMI kabla, kao svi normalni filmofili. :D Pre jedno 3-4 dana krenulo je da varnici iz televizora i iz kompjutera, isti taj HDMI kabl je izgoreo, kao i ulaz i u graficku kartu i u televizor. Uticnica je takodje pocrnela malo. Skapirao sam da je verovatno doslo do kratkog spoja, graficka karta ne radi, a sve ostalo na kompjuteru je netaknuto (hvala Bogu). Televizor sam pokusao da ukljucim u struju, radi mu crvena tackica kao da je ugasen, ali ne mogu nikako da ga ukljucim. Prvo pitanje je, da li to znaci da je televizor takodje riknuo? I Drugo pitanje je da li to ulazi u garanciju ili ne ? Hvala na odgovorima :)
 
Vidi ovako - imao sam sličnu situaciju pre par godina sa Samsung televizorom - ćale uključio CO2 aparat na fazu na kojoj su bile klima, komp i TV i spržio mi TV. Ispostavilo se da je bila crkla ploča...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovako, pre nekih dva meseca sam kupio HISENSE televizor. Povezao sam ga sa kompjuterom pomocu HDMI kabla, kao svi normalni filmofili. :D Pre jedno 3-4 dana krenulo je da varnici iz televizora i iz kompjutera, isti taj HDMI kabl je izgoreo, kao i ulaz i u graficku kartu i u televizor. Uticnica je takodje pocrnela malo. Skapirao sam da je verovatno doslo do kratkog spoja, graficka karta ne radi, a sve ostalo na kompjuteru je netaknuto (hvala Bogu). Televizor sam pokusao da ukljucim u struju, radi mu crvena tackica kao da je ugasen, ali ne mogu nikako da ga ukljucim. Prvo pitanje je, da li to znaci da je televizor takodje riknuo? I Drugo pitanje je da li to ulazi u garanciju ili ne ? Hvala na odgovorima :)

Mislim da ne ulazi u garanciji jer to ppdleze onom cuvenom,,nestrucnom rukovanju,,. Posalji tv na servis i ne pricaj sta je bilo,samo u opisu kvara napisi da nece da se ukljuci,pa ces videti sta ce ti odgovoriti.
 
Baš tako, na reklamaciju i ne pričaj ništa. Nestručno rukovanje je nemoguće utvrtidi kad je kvar na ploči ovog tipa, praktično nemoguće. Garancija prolazi 100%

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
A šta je on to nestručno rukovao?
Mislim, da, na reklamaciji će samo reći da TV ne radi jel?

Meni su tako nekako, zajedno, crkli HDMI ulaz na Sony televizoru, i HDMI izlaz na kartici u računaru. Ne znam ko je koga povukao. :(

Sve ostalo radi, drugi HDMI na TV-u, na kartici sada koristim dp, rade već godinama...
 
Vidi ovako - imao sam sličnu situaciju pre par godina sa Samsung televizorom - ćale uključio CO2 aparat na fazu na kojoj su bile klima, komp i TV i spržio mi TV. Ispostavilo se da je bila crkla ploča...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kakve veze ima sto je nakacio aparat na tu fazu... Ako je preopteretio mogao je i trebao samo osigurac da crkne od te faze?
 
uzmi samo cetkicu za zube i umoci je malo u alkohol naravno ovo radis sa ISKLJUCENIM TV IZ STRUJE i ocisti taj hdmi sto je malo zagoreo na tv, pa onda reklamiraj kako su ti napisali iznad, cisto da ne mogu bas odma na oko da vide da je "goreo"
 
Kakve veze ima sto je nakacio aparat na tu fazu... Ako je preopteretio mogao je i trebao samo osigurac da crkne od te faze?

Iskočio je osigurač nešto kasnije, ali je pre toga napon strašno varirao u roku od par minuta- videlo se po svetlu, čak se i napajanje kompa zakašljalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ondak ne bi trebalo da je steta prevelika bar za tv, naponska jedinica crkla...samo jel osigurac automatski ili licna... Mora da je licna, ako ne onda instalacija komplet losa odradjena, ovo ne bi smelo da se desi, aparat cim je krenuo da roka i povukao jaku steuju automat mora padne... Ili je licna pa porpavljan ili su osiguravi neadekvatni tj prejaki za presek zice... Cisto fa proveeite malo, sta je tu je, crklo i cao ali za ubuduce da se ne ponovi ako zamenis tv i grafu a caletu se opet vari..
 
Nazad
Vrh Dno