Šta je novo?

Crkla graficka, moze li da se popravi? RX570

Challenger762

Poštovan
Učlanjen(a)
11.01.2014
Poruke
234
Poena
70
Imam XFX 570 8gb, radila je ok, iskljucio rig, preneo na drugu lokaciju i vise ne radi.

Probao u drugom racunaru, nece ni bios da prodje. Dual bios takodje ne radi, nebitno 1 ili 2.

Nosio u servis, kazu naponska jedinica je ok, sve deluje ok, ne znaju sta je, mozda memorija, cip, nece da je diraju i vratili mi je.


Da li znate neki dobar servis u NS koji moze to da resi?
 
probao si 10 min u rerni na 200c ?
 
Obavezno i Vegetu 30gr odozgo da se bolje uhvati :D
Osvezavanje lema se radi duvaljkom i treba da se nanese pasta za lemljenje. I opet, moze da radi 2 meseca ili 2 dana.
 
oko bga kontaktne površine. mislio je na flux.

a može i rerna, bez vegete. efekat isti.
 
U mikrotalasnoj je zanimljivije za gledanje [emoji4]
 
Rerna je super, pogotovo ako posle peces neku hranu pa imas i salatu od olova, plastike i ko zna cega sto isparava sa ploce dok se krcka u rerni. Rak dobijas besplatno.
Da, na flux sam mislio, neko je zove i pasta. U svakom slucaju to je kratkog veka jer je kalaj koji je ispod cipa ostecen i da je dobar ne bi ni doslo do kvara. Samo zamena kuglica a neka i cipa trajno resava stvar.
 
Preporuka za servis u NS koji moze to da odradi?
 
dobar savet su ti dali,isto ti je ubacio u rernu ili 99,9999 tih nadrimajstora...a lako mozes da proveris strucnost majstora,samo ga pitaj dal' radi smd lemljenje.
 
Kako pripremiti za rernu, samo da skinem kulere i onaj oklop, da ostane ploca sa hladnjakom? Nece se istopiti prikljucak za napajanje? Ima li neki tutorial na tu temu?
 
Ima tutorijala, ali je to kartica od 70-80e, okaci je na oglas, prodaj kao neispravnu, dodaj kintu i kupi drugu, sve je to privremeno resenje
 
Kakve veze ima strucnost majstora i smd lemljenje, ja lemim smd jel to znaci da sam strucan da mu sredim graficku?
 
Mene ne interesuje pecenje suve amd-ovine,nego,moj prijatelj ima neku nvidiu,malo veca,onaj kraj sto je slobodan malo je legao,moze li se to resiti?

originalslika_Odlican-kompjuter-138504069.jpg
 
Nazad
Vrh Dno