Šta je novo?

Pojacavanje Wi-Fi signala.

Stiropor

Poznat
Učlanjen(a)
27.12.2019
Poruke
1
Poena
41
Postovanje. Mozda otvaram duplu temu posto mi prva nije odobrena. U prvoj sam pisao roman. Pa cu skratiti, kuckam sa telefona. Naime hocu da pojacam prijem wi fi signala.

Koristim samo telefon, najvise za gledanje filmova i neke online igre. Posto zivim u kiriji, a u matoroj zgradi nema ADSL prikljucka, a postpad mi se nikako ne isplati, jer ne treba mi brzina, vec veca kolicina gigabajta, dosao sam na ideju da se kacim na hotspot (PTT Open). Tj i sad se kacim ali jedva na 1 crtici. A pritom postoje jos 2 pristupne tacke od druga 2 hotspota cim izadjem iz zgrade, a imam i 2 drugara u krugu 50ak metara sa 80 i 120 mbit konekcijama. Ja sam na trecem spratu i hvatam ih sve zivo cim izadjem napolje na 5-10 metara od zgrade.

E sad nemam nameru da koristim racunar. Da li je dobra kombinacija Grid antene i nekog rutera koji je ustvari klijent ? Mislio sam da se telefon kaci na ruter, a ruter na pristupnu tacku. Gledao sam antene oko 30 evra su dometa 3km na 2.4ghz, pa cenim da bih hvatao tih 50 metara sa 2 zida prepreke ?

Postoji li neko bolje resenje ? Osim ovoga ostalo mi je jedino resenje da uvedem kablovski, ali onda mora u paketu sa TV, a TV nit koristim, a vala ni Internet ne koristim leti, jer puno putujem, radim, vozim bajs, plivam itd.

Samo bih da pojacam prijem tih signala. Hvala
 
ja sam uspevao tako nesto sa tenda f3, tu bi tlwn 722n ili tl wn7200 nd radile odlicno ali kazes ne koristis komp.
 
Nazad
Vrh Dno