Šta je novo?

Iskustvo sa viewsonic VX3276-2K-mhd

Milos88

Cenjen
Učlanjen(a)
15.11.2010
Poruke
123
Poena
180
Da li možda neko može da napiše nešto više o ovom monitoru iz iskustva. Čitao sam brdo različitih stvari.. Zabuna ide od toga da je ovo 2k monitor ali je slika top sam na 1080p..danju se ne nevidi ekran i takve priče.. Hvala unapred!
 
tek se pojavio ovde,ne verujem da ces naci nekog ali ko zna...ne veruj rivjuerima koji nisu u stanju da prikace kako treba monitor. ;) ono sto je sigurno kao i uvek kod jeftinijih vjusonika da je panel lutrija jer je QC los,ali zato out of the box kalibracija boja je u consumer segmentu neprevazidjena,a softver dobar,skoro na nivou LG-ja.licno sam ih uvek gotivio jos od crt dana.

ako se ne igras ja bih rizikovao ali naruci onlajn,imas 14 radnih dana da ga vratis kao neodgovarajuc i odmah ti vrate pare,ako se igras ipak AOC je bolje resenje.
 
Da ne rekoh.. U pitanju je multitasking svrha.. Dizajn, obrada fotografija i programiranje.. Igre.. Tu i tamo po neka..
 
Hvala na odgovoru druze, trazio sam neki 27-32" monitor srednje klase, barem 2k..bitna mi je slika kakvu daje, pokrivenost boja srgb, kontrast, osvetljenje.. Najbolje što se može naći u odnosu cena-kvalitet.. Mada očaj je izbor.. Ali opet možda sam neki propustio..
 
I ja sam razmatrao taj Viewsonic ali sam uzeo AOC iz razloga sigurnosti. AOC je bestbuy u toj klasi a ne Viewsonic.
 
Ja sam ga kupio pre par meseci i nisam baš zadovoljan. Prvi primerak je imao katastrofalno probijanje svetla u donjem levom i, u manjoj meri, donjem desnom uglu. U Emmiju su prihvatili reklamaciju i dobio sam drugi primerak. Ovaj primerak je imao identičan problem samo u nešto manjoj meri. Iako sam ga vraćao dva puta na reklamaciju nisu hteli da mi daju treći primerak, nisam imao vremena da se preganjam sa njima pa sam batalio. Ali sam se zarekao da neću više da kupujem kod tih bandita. :)
Preporučujem ti da obavezno kupuješ online da bi mogao da ga vratiš ukoliko ne uspeš da nađeš zadovoljavajući primerak. Mada to je dobar savet za kupovinu bilo kog monitora, to je nekako najrizičnija komponenta za kupovinu.
 
Pazi ovaj model ima bukvalno sve bolje od AOC modela, iako je AOC vanserijski best buy, jedini nedostatak je nepostojanje Freesync/G-sync tehnologije, ako ti to nije neki problem onda nema sta da se mislis. Anyway i taj opseg Freesync-a kod AOC modela je neka smejurija ;)
 
Anyway i taj opseg Freesync-a kod AOC modela je neka smejurija ;)
Nope :)

Ako FreeSync postoji, a opseg za 75Hz monitor je 40-75 ili 48-75Hz, opseg je manje-vise nebitan.

75Hz tear-free igranje je za klasu iznad 60Hz igranja sa cepanjem slike.
 
Kao sto rekoh smejurija opseg svega izmedju 50-75hz, sve ispod i preko ce ti biti kao da ga i nema. Rekoh coveku da je to uejdno i jedina `prednost` u odnosu na navedeni pandan u ViewSonic modelu ;) Nista licno, verujem da ga imas pa ti ovakve cinjenice ne leze k srcu, al cinjenice su cinjenice :D
E sad postoje i cake da se taj opseg prosiri, uz pomoc recimo CRU programcica, konkretno nisam probao na ovom modelu, ali na nekim drugim jesam i zaista radi ;)
 
Nisu cinjenice vec lupanje, ovo mi je drugi 75Hz FreeSync monitor, i prethodni je imao slican opseg.

Sa Radeon Chill-om se ogranici fps na 74, detalji u igrama se podesavaju tako da nema previse dropova, kao sto sam rekao, klasa iznad 60Hz igranja bez FreeSync-a sa kakvog monitora sam i ja presao. Moze i FreeSync+VSync, drasticno je manji input lag nego sa cistim VSyncom, sve u svemu je must-have za igranje.

Monitor bez Adaptive Sync (FreeSync/GSync) se u 2020-oj ne kupuje za gaming :)
 
Poslednja izmena:
Hvala vam svima na mišljenju, na kraju ga nisam uzeo.. Tragam i dalje :) srećni vam Novogodišnji i Božićni praznici! :)
 
Nazad
Vrh Dno