Citat Citiram korisnika: djalf Pogledaj poruku
A sto RGB Fusion gasi hard diskove, to je bas cudno? Kad kazes gasi, pravi start/stop cikluse?
da se ispravim sto se tice rgb fusion-a posto sam ga opet morao poceti koristiti zbog argb-a. pravi samo problem kad se pali tad pogasi hdd-ove i to je to, kasnije ne pravi problem. ali svako paljenje uz startovanje windows-a ili kasnije paljenje pogasi diskove. funkcionise uglavnom uz taj bag.
Nego da ne trujem druge teme, ako niko ne odgovori ovde postavicu tamo gde su ploce ili ryzen memorije. Pitanje je da li ostaviti vsoc na 1.1 i ram na 1.38 koliko je sad, jer mi je to sredilo 3 beep-a nasumicna prilikom cold boot-a. da li je preteran napon za memorijski kontroler ili mogu ostaviti? za ram pretpostavljam da je 1.38 ok iako je malo vise al ploca nema taj napon za cold boot kao npr msi i onda pretpostavih da ja ovaj jedini napon za ram moram povecati zbog toga. inace je sve stabilno i na 1.35 i na mnogo manjem naponu za memorijski kontroler al eto ostaje nasumicno 3 beep-a. pitanje je da li obarati napone ili je ovo ok, vise brinem za degradaciju memorijskog kontrolera u procesoru ako je to moguce od visokog napona al kako citah do 1.1 je ok.