Šta je novo?

Zamrzavanje bez BSOD, ryzen, ga b450m, hyperx fury

Marko_

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
1,018
Poena
375
Juce popodne mi se desi prvi put freeze. Takodje se juce desilo da kad je upaljen ujutru, ploca je imala 3 kratka beep-a, reset i upalila se normalno. Racunar je od ponedeljka sklopljen, ploca, procesor, ram i graficka. Ostalo je sa stare konfiguracije gde je sve lepo radilo. Sto se tice napajanja ono je guralo vece potrosace nego ove sad.
Mene zanima da li ovo ima veze sa ramom i ovo pistanje 3x jer kako citah nesto je vezano za ram. Ukljucen je xmp sve na auto 1.35 15-17-17-36(ili 38) ne mogu da se setim. Procesor nije oc, takodje ram je na 3000mhz. Temperature dobre, igrano vise igara al ne vise od 1h vremena u kontinuitetu i sve je bilo ok. Pustan OCCT sinoc do pred spavanje sve ok. Posle pustim ffxv benchmark posto je se sa njim prvi put zaledio dok je se on palio i jutros zamrznut ekran sve tako stoji.
Pomoc? zbog cega racunar freezuje bez bsod? takodje pravih butabilan memtest na fles (v4.37) i na kraju upisivanja na fles se zamrznu i izbaci volmgr.sys kmode_exception_not_handle... Nadjoh inace na forumu jednom da se jos nekome isto ovo desilo pa ne znam ni dal ovo povezivati sa ovim freezovima bez bsod-a?
*Memory parity check error. 3 short beep ga bios faq
bios f50, poslednji, stik ubacen u prvi slot odnosno najdalji od procesora.
 
Poslednja izmena:
Update. Memtest v8.3 prosao 4 pasa (2.5h) bez greski...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Promenih na 2933, inace sam hteo na profil 2 gde je 2667 da probam. Sad cemo videti dalje. Cudno mi bilo da samo freezejue bez bsod-a. Ostane freezovan dok ga ne resetujem. Parity greska moze biti zbog lose podesenog rama?ne vazi vise da r 1000 ne voli neparan cl? Odnosno memorija je cl 15 a meni xmp stavio cl 16-17-17-36.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Na 2933 uz napon na 1.4 i pomenutim tajminzima zabode u fh4 i samo restart moze. Bsod nema...sad vracam na default bez xmp da probam....

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Zar ce pre raditi sa manjim naponom? Koji napon da ostavim bez xmp profila sto je 1.20 ili 1.35 koliko xmp daje za 3000mhz profil?

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Probacu i to sad prvo da probam dal ce na default-u da radi. Da budem sigurno dal bar tako hoce bez zamrzavanja?
Probacu i ryzen dram calculator, ako ovako bude radilo, prvo, sto si mi predlozio ali mi nema logike ako nece sa 1.4 da ce hteti sa manje na 2933..

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Sad je zamrzo opet na defaultu u biosu...ne mam ideju....

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Imas onaj report da okacis posle bsod? I screenshot event viewer-a.
 
Poslednja izmena:
Napajanje teralo [email protected] +gtx 660 koji su vecu potrosaci, staro oko godinu dana. Sve iz profila je aktuelno. Zamenjena ploca procesor ram i graficka. Win 10 nije reinstaliran jer je sve lepo prihvaceno. Sad sam obrisao driver ostao je bio od gtx 660 al racunam lepo prihavatilo i nisam dirao. Driver kad sam brisao prijavilo je gpu0 ovu sad i gpu1 gtx660 koja je izvadjena pre 2 dana. Procesor i graficka su po recima kolega sa foruma ispravne komponente, sa garancijama. Maticna isto sa garancijom stara 4 meseca. Ram kupljen nov u monitoru. Bsod nema. Svaki freeze je bez bsoda. Samo jedan je bsod bio dok sam stavljao memtest na flesku pomenuo sam ga gore. Trenutno ocistio drivere graficke i resetovao bios. Podesavanja su kao sto su bila na optimized a tako je malopre kresovao. 4h smo igrali fh4 i nije kresovao i onda mu namerno pustih ffxv bechmark sa youtube i rts planeta i on tokom paljenja benchmarka zabode. Stavio sam maximum perfomance za graficku.
Trenutno maticna automatski posle clear cmos drzi ram na 2400mhz 1.18-1.20v cl17-17-17-39. Pod tim podesavanjima je i freezovao malopre

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako te ne mrzi idi cist reinstall windowsa da iskljucis tu opciju da je do starih drajvera. I vidi sta kaze event view.
 
Poslednja izmena:
to me bas mrzi ali ako ne bude nacina sta da se radi uradicu za vikend. Nego se pitam zasto nema bsod-a uopste?
 
Kapiram da se sav frizuje da ni ne stigne da trigeruje bsod mehanizam. U event viewer bi moralo nesto da pise.
 
ako sta znaci iz viewera nadjoh ovo za critical. u whocrashed nema nista.
 

Prilozi

  • eventviewer.PNG
    eventviewer.PNG
    26.2 KB · Pregleda: 73
ovo je zadnje zamrzavanje do sada.
 

Prilozi

  • ew.PNG
    ew.PNG
    27 KB · Pregleda: 69
Nisi reinstalirao windows prelaskom sa Q9650 na Ryzen?

Dobro je sto radi uopste :D
 
Nisam, hteo kad, upali se sve najnormalnije itd. Malopre sam pobrisao sve drajvere vezano za stari hardware. Pa eto ne bezim od reinstaliranja sistema kad se vec pojavio problem.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Da prvo nov sistem.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Jesi vadio ram napolje, pa opet stavljao? Promenio im slotove? Probaj.
Instalirao driver za chipset?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ram je jedan stap, vadio sam i cistio malo kontakte.chipset drajvere sam instalirao.
Moram uraditi sistem. Ovo je upgrade-ovana sedmica. [emoji16]

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne grdite me reinstaliracu windows za vikend. Inace sinoc obrisem lepo driver od graficke pobrisem sve stare neaktivne drivere iz device manager-a. Graficka stavljena na max perfomance. Stabilan sinoc od 12 do sada znaci nekih 15h ffxv rts planeta i youtube, na tome je do sada zabadao. Nista ne znaci al eto videcemo. Nego zasto mi maticna gasi hard diskove kad je stavljeno na 0. Doduse i to sam promenio na nekoliko minuta pa vratio na never. Jel to bug zaostalog windowsa ili maticna moze imati interna podesavanja? Ne nadjoh nesto tako u biosu. Jasno cujem kad ga pokrene a i kad ga ugasi nestane u aidi na spisku gde pratim temperature..

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Jel mozes ikako da probas bez graficke na integrusi dal ce frizovati. Al jedino ako reinstal win ne pomogne.
 
Poslednja izmena:
nema integrusu r5 1600. stari gtx 660 otisao juce...jedino da pozajmim na par dana gtx950 ako nista se ne resi.15h je bez prekida radio final fantasy xv.
 
Opet zablokirao. 15h je gurao ovaj ff benchmark i malopre nesto radio na kompu i ostavio opet isto i zamrzo. Reinstall sistema pa cu videti sta dalje.... Ima li ko predlog po ovome objasnjenom na sta obratiti paznju. Zasto bas nikad nema bsod, samo cisto zamrzavanje?

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno