Šta je novo?

Pomoc oko procesora

limontus

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2018
Poruke
727
Poena
115
Dok sam skidao procesor sa ploce zato sto sam je nosio na reklamaciju na procesoru je malo ostalo termalne paste pored kraja na iglicama i izmedju iglica.
Kako to mogu da ocistim? Termalna pasta je Cool Master-ova.
 
Pokupi krpicom / ubrusom koliko (ako) moze , a ostatak lagano cetkicom za zube i alkoholom i ostavi da se dobro osusi.
 
ocistio sam procesor,kupio medicinski benzin,kupio alkohol najaci od 96 posto i cetkicu za likovno broj 10
uzmete cetkicu i umocite u medicinski benzin i onda lagani i nezno i pazljivo izmedju iglica sve uklonite pastu,kada uklonite operite certkicu od med benzina i osusite i onda u alkohol utopite i lepo sve iglice prebrisete cetkicom i alkoholom i ostavite da se osusu lepo i onda moze nazat u soket
zasto medicinski benzin mozda neko ne zna zato sto je cist i ne nagrize a rastvara pastu i lako je uklanja
zasto posle toga alkohol,zato sto medicinski benzin je malo mastan a alkohol skine tu masnocu
i preporuceno je uvek kad skinete kuler sa procesora da staru pastu obrisete sa medicinskim benzinom i kad je lepo ocistite onda procesor i hladnjak obavezno alkoholom sto cistiji, nikako rakija
ako skidate procesor gde pasta nije menjana vise od godinu dana moze se desiti da je zapeko procesor sa hladnjakom i ako nasilu vucete mozete pokriviti iglice e onda je najbolje pre skidanja procesora odigrati neku zahtevniju igricu da bi pasta popustila ili femom za kosu grejati par sekundi da popusti pasta i onda se lako odvoji
ovo vazi za one koi ne znaju
 
i vazi samo za amd :)
 
Pola foruma radi nocne ili rane jutarnje smene ,[emoji2]

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno