Šta je novo?

Losa mreza i ruteri

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Imam MTS optiku, dobio sam od njih ruter Huawei EchoLife HG8245H koji je jako slab sa WIFI signalom. Imam brzinu download 50Mb/s upload 8 Mb/s, a cim odem u susednu sobu (samo jedan zid izmedju) ruter preko WIFIa salje samo za download 30Mb/s. U medjuvremenu kupio ripiter Tenda N150 koji je isto veoma slab. Moze li neka preporuka za neki jak ripiter? Hteo bih da imam WIFI kao i preko LAN kabla, cenu vise ne biram.
Hvala svima unapred na preporukama.
 
Tenda AC10 od madjara,oko 38e.Gigabitni lan,2.4 i 5ghz wifi,4 antene...
 
Amater sam sto se tice ovih mreza, pa jedno glupo pitanje, Tenda AC10 moze da radi kao ripiter?
 
TP Link TL-WR940n - imate li iskustva u repeat modu?
 
Amater sam sto se tice ovih mreza, pa jedno glupo pitanje, Tenda AC10 moze da radi kao ripiter?
koji god dodatni ruter da uzmes za repeater, nemoj ga povezivati preko wifi sa mts ruterom vec iskljucivo preko lan kabla. gledaj da uzmes neki koji podrzava i 5ghz mrezu.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
pa da bi ostvario vecu brzinu i stabilniju vezu

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Pošto ti je konekcija 50Mb nema potrebe za 5GHz, on služi za brzine veće od 100Mb (mada neki bolji ruteri sibaju preko 100 i na 2.4GHz).

Ako imas neki stariji TP link ruter (ili bilo koji drugi) za koji znaš da ima dobar wifi (ti stariji su obično imali wifi 54Mb na 2.4GHz koji tebi odgovara) uloguj se na njega disable Dhcp i daj mu fixnu ip adresu podesi wifi name i password i poveži LAN to LAN sa mts ruterom i ima wifi da ti piči samo tako.

To ti ne najjednostavnije i najjeftinije rešenje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Koji biste mi Ruter preporučili za kuću, a da je dobrog dometa? Od jeftinijih modela. Posto imam neki tp link, davno kupljen, i opasno brljavi...
Gledam modele, i pretpostavljam da oni što imaju jače antene, trebali bi da imaju i najbolji domet, ali da li zavisi I od brenda?
Kakvi su oni Fritz! Box ruteri? Koje su njihove prednosti?
 
Koji biste mi Ruter preporučili za kuću, a da je dobrog dometa? Od jeftinijih modela. Posto imam neki tp link, davno kupljen, i opasno brljavi...
Gledam modele, i pretpostavljam da oni što imaju jače antene, trebali bi da imaju i najbolji domet, ali da li zavisi I od brenda?
Kakvi su oni Fritz! Box ruteri? Koje su njihove prednosti?

Netis WF-2780 AC1200

4000din u tehno*ediji, odlican ruter
 
Imas li ga mozda? Možeš li mi proveriti koje sve DNS severe nudi u podešavanjima rutera?
 
DNS servere, zar ne mozes da postavis koji god oces DNS server ili su ti ruteri sakati?
 
Na ovom starom kršu od tp linka što imam, mogu samo da odaberem 3 iz liste, ne mogu dodati koji hocu. Pa zato ne znam koji kupiti. Gledao sam i neku Tenda ac6, ali u nekoj temi govore da se tenda zaobilazi. Pa daju preporuku za ovaj tp link TL-WR841HP, mada to su već stare teme...
 
Podešavanje DNS servera; dakle da možeš da podesiš da DNS server bude google (8.8.8.8), ili cloudfare (1.1.1.1) ili neki treći koji želiš.
Ovo na slici iznad nije to.

Npr:
dns.PNG
 
Poslednja izmena:
To je verovatno pod DHCP podesavanjma .. koji će DNS biti dodeljen uređajima.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno