Šta je novo?

Dilema izmedju trenutnog laptopa i novog

petrasko9

Poštovan
Učlanjen(a)
27.06.2015
Poruke
10
Poena
55
Imam HP G4 440 laptop (i5-7200u, 8gb DDR4, SSD 256gb, hd ekran ), planirao sam da ga prodam za nekih 350-400e i za 450e kupim laptop sa ryzen 3500u, 8gb ddr, vega 8, 256ssd i full hd ekranom. Razlog zbog cega bih menjao laptop je iskljucivo iz dva ralozga, radim u Maya programu koji je izuzetno zahtevan, a poremeno bih odigrao neku igricu tipa fifa, pes, battlefield 4, pa imam pitanje da li vredi prodaja trenutnog lapopta i doplata u rasponu od 5.000 do 10.000 dinara ?
 
Da li si siguran da mozes da prodas pomenuti laptop za 350-400 evra, ako jesi onda idi na tu kombinaciju jer je u pitanju dosta jaci procesor a pretpostavljam da ti je na prvaom laptopu slabija grafika. Racunaj na to da ce ti vega 8 pojesti 2gb memorije , ostaje ti 6gb.
 
S obzirom na to da su procene na forumu zabranjene, ne zalazimo u to koliko možeš da dobiješ za svoj laptop, ali doplata u tom rasponu za nov laptop definitivno vredi, makar samo zbog garancije. Zatim je tu bolji procesor i FULL HD ekran, što je velika prednost, a i vega 8 je def. jača od integrisane intel grafike koju imaš sada. Što se memorije tiče, lako je dokupiš i proširiš (a to je i poželjno, da imaš bar 16 GB). Ostaje samo pitanje koji bi laptop novi uzeo, jer od kvaliteta izrade mnogo toga zavisi, pa kapacitet baterije, da li se preggreva, throttle-uje i sl.
 
rajzen laptopi valjaju tek od acer a5 serije pa nadalje,a ja bih uzeo envy x360 kao preporucen bas zbog izrade,odlicnog panela u 15 fhd verziji i portova.sad,koliko je realno da prodjes samo sa 50-100e doplate je druga prica...ali da vredi - vredi.
 
Nazad
Vrh Dno