Šta je novo?

HP Pavilion dv7 HDMI problem

dakula74

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.06.2007
Poruke
826
Poena
320
HP Pavilion dv7-4287cl nece da baci izlaz na HDMI , probao sve zivo , razne kablove i nece , operativni sistem je win7, HP drajveri.
Ovaj model ima integrisanu Intel grafiku+AMD 6550.
Jel ima neko ideju sta je ciniti?
 
skini streleca,imas u njemu spakovane drajvere pod "drivers" sekcijom,ili neki live linux,ali izgleda je do porta.nije narocito tezak kvar,teze je naci nekog ko pouzdano dobro radi smd lemljenje a pride ne dere (ja nisam nasao u bg-u).
 
Jedino tako da probam da vidim da nije port crkao, hvala.
 
Reinstalirao drajvere sve proradilo!
Tuzno je da jedan laptop poput ovog sa i5 480m procesorom + 5650 grafikom jedva gura HD video. Na 4k kuje kao mutav, procesor na 100% i grafika na 100% za 10fps!
 
Sa harda, ali ipak to sto kazes 10 godina, mada ocekivao sam da ce bar HD ici glatko, pa vecina televizora sa losijim hadrdverom pusta 4k!
 
Losiji hardver za sve namene ali za enkodiranje videa je bolji, ti televizori koriste cipove koji su bas za tu namenu.
Koji plejer koristis? Zavisi i od vrste kodeka, ta graficka je matora pa nema hardversku podrsku za novije kodeke.
 
Probao Vlc i MPC, instalirani Klite kodeci, sto se tice graficke ona jeste usko grlo, ali da stica na HD!Sta mislis da li bi jedan Ryzen 3200G sa nekom jeftinom plocom i 4 gb rama mogao da pusta opusteno 4K filmove?
 
najopustenije,za to ti onaj athlon GE je dovoljan,njega mozes i sa adaptera da guras.jedini problem je naci adekvatnu itx plocu (video izlazi,m.2 slot i naravno cena).ne ide mi u glavu sto asrock ili neko slican ne sklepa neki nuc sa njim i pocisti konkurenciju.
 
*mjau**mjau**mjau* meni treba neki kompic koji ce da mi bude multimedija centar i da pusta sve fajlove, kupih PS4 misleci da sam eto resio problem kad ono katastrofa!!
Pa low budget tv Hisense b7500 pusta bukvalno sve video fajlove , a sondza probirljiv , 90% fajlova koje imam nece da pusti!
Jedino sto bez PC-a ne mogu da pustim Blu Ray mts2 pakovane diskove, zato sam mislio da koristim ovaj mrtvi lap top kad ono uzas.
 
Nazad
Vrh Dno