Šta je novo?

Jako čudan Office 365 problem

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,925
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
U mreži kod klijenta (200+ računara) imam jako čudan problem sa jednim računarom. Naime, korisnik je business premium licence (Office u cloudu i u lokalu) i nakon konfiguracije Outlooka u lokalu, sve radi kako treba nekih 10-15min i odjednom Outlook izgubi vezu sa serverom, više ne funkcioniše. Posle pola sata-sat profunkcioniše opet tako, nekad zakuca i po par sati da ne radi, uglavnom više ne radi nego što radi, iritirajuće danima već. Sve ostalo, internet, ostale non 365 aplikacije rade kako treba, dakle nije da net šteka nešto. Sve ovo ne bi bilo čudno da mu kod kuće ne fercera sve kako treba, preko najobičnije wifi mreže, dakle radi Outlook u lokalu bez greške.


Znam da se odgovor sam nameće da je problem u lokalnoj mreži u firmi (od firewalla se koristi UTM Cyberoam) ali jako je čudno da svim ostalim korisnicima radi sve kako treba, na istoj mreži, sa istim pravima, dakle identični mrežni parametri kao svima.

Polako mi ponestaje ideja, da li ima ko možda neki predlog ?
 
Dupla IP adresa?
 
Kako misliš dupla IP adresa? Ako misliš na konflikt sa nekom adresom u mreži ne bi ništa radilo, ovdje je problem samo 365, tačnije Outlook. Napomena da u cloudu sve radi kako treba, lokal je problem (lokalno bi se mnogo više koristio, iz tog razloga je klijent i uzeo Premium licencu)

U svakom slučaju je probano i sa novom IP adresom, nije riješilo problem. Takođe, zaboravih da napomenem, probano je par onih toolova od Microsofta za dijagnostiku, sve pokazuje da je u redu.
 
Poslednja izmena:
Da li je laptop ili desktop u pitanju? Slican problem imam sa ThinkPad L450. Kada je na bateriji i povezem se na wifi u kancelariji, outlook, viber... ne rade.

Rešenje je flushdns iz cmd, pa restart laptopa i onda radi sve bez problema.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Nope, ne pomaže flushdns. Btw, u pitanju je domensko okruženje, svi su korisnici pod statičkim IP adresama trenutno u fazi migracije na Office 365 (minimal hybrid varijanta).
 
Da nema korisnik i sopstveni MS odnosno Office nalog, pored poslovnog. Meni nekada Office poludi, pošto imam i sopstveni i business nalog pa maltene ispada da sam menja aktivni nalog (npr. nekada traži da se ulogujem sa jednim ili drugim nalogom iako nema potrebe odnosno nisam prešao limit broja računara - na privatnom)
 
U mreži kod klijenta (200+ računara) imam jako čudan problem sa jednim računarom. Naime, korisnik je business premium licence (Office u cloudu i u lokalu) i nakon konfiguracije Outlooka u lokalu, sve radi kako treba nekih 10-15min i odjednom Outlook izgubi vezu sa serverom, više ne funkcioniše. Posle pola sata-sat profunkcioniše opet tako, nekad zakuca i po par sati da ne radi, uglavnom više ne radi nego što radi, iritirajuće danima već. Sve ostalo, internet, ostale non 365 aplikacije rade kako treba, dakle nije da net šteka nešto. Sve ovo ne bi bilo čudno da mu kod kuće ne fercera sve kako treba, preko najobičnije wifi mreže, dakle radi Outlook u lokalu bez greške.


Znam da se odgovor sam nameće da je problem u lokalnoj mreži u firmi (od firewalla se koristi UTM Cyberoam) ali jako je čudno da svim ostalim korisnicima radi sve kako treba, na istoj mreži, sa istim pravima, dakle identični mrežni parametri kao svima.

Polako mi ponestaje ideja, da li ima ko možda neki predlog ?

Uloguj korisnika na drugi domenski racunar, pa vidi kako se ponasa; cisto da suzis da li je do samog AD naloga ili korisnickog profila na racunaru.
Da li webmail pristup radi sve vreme sa tog problematicnog racunara?
Obrisi cache IE, mozda cak i full reset IE (cak i ako nije default browser).
 
Da, ima privatni 365 nalog pored? Ali opet ne mora da znači bilo kakav konflikt iz razloga da njemu sve radi kući, bolje-rečeno, njemu radi svuda ok van domenske poslovne mreže.


@Ostoja

Upravo to i radimo, kolega podešava njegov akaunt na svježe instaliran laptop da vidimo kako će se ponašati...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno