Šta je novo?

Gramofon i receiver

Gledao sam po oglasima i gore pomenute mašine i nisam video nešto po meni prihvatljivoj ceni, ili u dobrom stanju. Generalno nije striktno da bude novo.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ima na KP-u onih koje sam naveo u dobrom stanju, makar tako deluju, kao i Creek 5250SE, Arcam Alpha 10 ...
 
Poslednja izmena:
Da da bravo, Arcam je takodje jos jedna od ozbiljnih opcija.
 
Krajnja odluka se svela na Onkyo 9130 i Denon PMA600NE. Prvenstveno zbog kupovine na rate. Bio sam se zagrejao i za creek 5250s, ali ne mogu trenutno uzeti na keš.

Sada razmišljam za muziku koju nemam na pločama, slušaću sa Deezer Hifi-ja na telefonu (jer je tv app užas odrađena, pogotovo pretraga) najlakše mi je da puštam preko bluetooth-a. Denon ima već ugrađen u sebi, a ako uzmem Onkyo uzeo bih neki bt receiver sa csr8675 bt čipom, što će verujem preneti ok zvuk na pojačalo (tipa ugreen sa alija, ili ne znam šta bi još moglo da valja), ako ima smisla uopšte puštati te hifi fajlove na taj način.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ima smisla, što da ne. HiRes već nema ali standardne 16/44 lossless da.
 
Poslednja izmena:
Hvala. Još jedno pitanje, kojim ću, nadam se staviti tačku na ovu temu.

Da li je bolje rešenje uzeti Denon sa integrisanim BT ili Onkyo na koji sam se nameračio + neki BT receiver?

Da li će eksterni receiver do 40-50$ tipa Ugreen raditi identičan posao, ili ima neka preporuka za neki kvalitetan?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Denon ne podržava aptX HD tako da će u toj ulozi biti inferiorniji.

Ne pratim nešto BT risivere/transivere, možda će ti neko preporučiti još neki, mada ne vidim razloga da taj Ugreen ne odradi posao odlično.
 
ako imaju bar aptX HD ili kasniji,ne bi trebalo da ima razlike zvucno.jedini problem sa aptX je sto kad domet opadne sam ubija kvalitet (jer se preferira stabilnost konekcije i manja latencija) na nivo cak gori od SBC-a.sad,ovo ti moze i ne mora biti problem,zavisi kako bi koristio fon dok slusas dizer i koliko bi bio telefon daleko itd.
 
daleko bolje rešenje od bilo kog bt je chromecast audio...ako već hoćeš nešto eksterno da dodaješ u sistem...njegov 3.5 je ujedno i optički ulaz pa i to može da se iskoristi...
 
Hvala. Još jedno pitanje, kojim ću, nadam se staviti tačku na ovu temu.

Da li je bolje rešenje uzeti Denon sa integrisanim BT ili Onkyo na koji sam se nameračio + neki BT receiver?

Da li će eksterni receiver do 40-50$ tipa Ugreen raditi identičan posao, ili ima neka preporuka za neki kvalitetan?

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Meni je upravo stigao Ugreen, ali samo do poste/carine u Bgdu. Cekam vec 2 nedelje da mi dodje na vrata :)
Hteo sam samo reci da, ako kupujes neki od tih Bluetooth adaptera, obratis paznju da obavezno bude Bluetooth Verzija 5.0.
 
Da video sam da od svih uređaja, osim PCja, telefona i Xboxa, jedino Chromecast podržava maks kvalitet za Deezer. Mada to je još jedan uređaj, daljinski verovatno. Ovako preko BTa mogu da slušam muziku bez potrebe da palim TV, a telefon bi bio max 3 metra(ni toliko) od receivera, tako da mo je to nekako fleksibilnije rešenje.

Edit: Da da, samo 5.0+, i sa QC CSR8675 čipom koji je bolji od onog što stavljaju u jeftinije isto QCov, samo QCC3008.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
pričam o chromecast audio uređaju...nema daljinski i služi samo za muziku...
 
Upravo sam izguglao o njemu, nisam ni znao da postoji, izgleda kao zanimljivo rešenje. Vidim da se teško nalazi, ima samo par oglasa, ali za 45e izgleda na prvi pogled bolje rešenje nego BT adapter.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako se ne varam, Google je prestao sa proizvodnjom Chromecast audio, pa ako planiraš kupovinu, požuri dok ih još ima.
Pozdrav
 
Da, video sam to, sada samo dolazi integrisan u nekim uređajima. A što se brzine interneta tiče, imam paket 120/10mbps, jer u supernovi nema bolja varijanta za upload speed, da li će to biti dovoljno za gore pomenuti uređaj?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
bolje resenje je svakako, ali sad je samo pitanje nabavljivosti jer se vise ne proizvodi...napolju ga jos uvek ima, ja sam ih tamo placao 35 evra, ima ih valjda i na ebay ali nisam proveravao...u svakom slucaju vredi ga pojuriti, ako nadjes za 45 uzimaj...

brzina ti je vise nego dovoljna...
 
Poslednja izmena:
Uzeo na kraju za 55e, nije bilo ispod. Neću stići ovih dana da ga probam, mada verujem da nema greške. Još Onkyo A9130 i kablovi i da završim započeto. Hvala svima na pomoći [emoji3].

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
sta da se radi, i to je jos uvek ok cena...vidim da je krenula igranka sa cenama, ocito se tope zalihe...

kad ga budes pustao u pogon ako iz nekog razloga bude problem da ga google home vidi obavezno ukljuci bluetooth na telefonu...iz nekog razloga pomaze ako imas problema sa inicijalnim povezivanjem...
 
Važi, hvala na informaciji.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Da javim samo da sam zadovoljan uređajem. Kvalitet vrh, ume da zabode nekada ili da sam vrti pesme u nedogled, nadam se da će to update srediti, pomaže samo restart, ali inače super. Dobra stvar je što ni poziv ne prekida muziku. Hvala još jednom svima na pomoći.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisu radile radnje oko praznika, tek od srede kreću i tada uzimam pojačalo. Imam samo jednu nedoumicu oko izabranog. Snaga na 8oma je "samo" 30W dok je na manjem otporu od 4oma 60W. Trenutni receiver je 100w na 8oma, što je na papiru dosta jače. Da mi ne bude nedostajalo snage u odnosu na trenutno, je po brojkama je velika razlika?

I još jedno pitanje, piše da je pojačalo preporučeno za zvučnike 4oma dok su moji 8. Da li bi to takođe pretstavljalo problem?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Kolika ti je osetljivost zvučnika (dB), ako je preko 90dB onda neće biti problema, ako je dosta niža može da se desi da nedostaje snage pri glasnijem slušanju.
Za pojačala koja su deklarisana da podržavaju zvučnike od 4oma, lakši je zadatak da poteraju zvučnike od 8oma (manje se greju i lakše rade).
 
Da, kao što reče @peja, 89dB su. Ali nekako mi baš malo zvuči tih 30-60w snage, ako se snaga meri na taj način [emoji3]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Zvučnici 89 DB + 3db za svako dupliranje snage, to je formula. Primer 1W = 3db,
2W = 6 db 4W = 9 db ...

Sent from my MI PLAY using Tapatalk
 
Poprilicno nebitna stvar za tebe da gledas i omazu i osetljivost. 89db su na 1w i 1m razdaljine. 30w je i vise nego dovoljno za normalno kucno slusanje.
 
I to dupliranje snage sto gonzo pominje ne znaci duplo glasnije.
 
Važi, a interesuje me na primer, ovaj receiver (Pioneer VSX 418) ima navodno 100w, često ga slušam na 70% snage u maloj prostoriji (12m2 od prilike). Da li to znači da će ovo biti 3x slabije?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Tako je zvuk se ponaša logaritamski, najviše praktično dobijaš u tom polju do 30 W. Primera radi do 32W dobiješ dodatnih 18 db a od 32W do 128W samo dodatnih 6db.
Muzika je živa stvar i u njoj ima puno dinamike tako da ovo ne može da se gleda kao recimo uključiš grejno telo i to je to. Kvalitetna pojačala su građena i u deklaraciji imaju kontinualnu sinusnu snagu ali i vrednosti koje mogu da daju u piku.
Jedno od najboljih pojačala koje sam koristio je Marantz SR4000 šampanj serija građena u Americi čini mi se 80-tih godina a kao izlaze je imalo Darlington integralna kola STK 50 koja po deklaraciji daju 50W sinusa na 8 oma ali je pojačalo dinamički jako dobru sliku imalo i u piku preko 80 W a na 4 oma i preko 120 W.


Sent from my MI PLAY using Tapatalk
 
supermarkomare9;5989321... ovaj receiver (Pioneer VSX 418) ima navodno 100w je napisao(la):
Kako znaš da je 70% snage, merio si nečim ili odokativno po položaju potenciometra - nema šanse da u 12m2 imaš kontinualno 70W po kanalu.
 
Nazad
Vrh Dno