Šta je novo?

Gramofon i receiver

Mislim da mu je početna vrednost -96, a ja ga najviše slušam na vrednostima 42, 32, 24, i zavisnosti od situacije, retko kada idem preko toga. Sada koliko je snage ne znam, od prilike sam rekao 70%. Maks vrednost je 0, a ima da se otključa i do +10 ali je kvalitet užas i praktično nikada nisam išao na tu vrednost.

Edit: Ovo je sve za mene neočekivano opiširan pojam, da sam zbunjen oko toga, zato i pitam ovo za jačinu da se sutra ne bih razočarao tim, ili sličnim pojačalom, a dao sam na primer sumu 300-400e, što u mom slučaju nije malo.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iskreno te navedene vrednosti snage su prilično varljive kad se radi o ukupnom utisku. Uzmi ih sa rezervom i kad god je to moguće testiraju uređaj u svom prostoru i na svojim zvučnicima jer ima mnogo faktora u smislu uparivanja zvučnika i pojačala u smislu subjektivnog osećaja da si postigao željeno.
Nadam se da ćeš biti zadovoljan u svakom slučaju to je uzbudljiv osećaj.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
 
Iz jedne hi-fi radnje su mi predložili da donesem kutije i povežemo tamo na taj Onkyo, pa da sam ocenim da li zadovoljava, da gore moj AV Receiver nema sigurno 100w sinusa, ali ima bar 70-80, ali da je svakako glasniji od Onkya. Najbolje je tako, probati lično. Ako mi ne bude odgovarao, najverovatnije ću uzeti A-9030 jer ima 65w na 8oma. Videću svakako danas.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
I to je sasvim dovoljno da čuješ sve što je bitno, i prostor igra ulogu ali barem ćeš imati predstavu šta kupuješ.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
 
Gde su bre ploce, sta se slusa?
Man'te tu tehnikaliju bre.[emoji16]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Uzeo sam na kraju Onkya A9130, bio sam sigurno sat ipo u radnji, probavali na raznim žanrovima muzike, na zvučnicima KEF Q150 koji su slične osetljivosti kao moji, čisto zbog glasnoće. Prostorija je ogromna, osetno veća nego moja, a čulo se i više nego dovoljno čak i na 50% snage. Uzeo sam i Qed kablove, ubedio me momak koji mi je i puštao da neće biti razlike na gore pominjanom Marantz-u i Denonu u odnosu na ovaj, prvenstveno ne u snazi a da se znatno oseti. Takođe je prednost što su mi plafoni nisku ~2.5m a dimenzije prostorije 4x3m, tako da sam siguran da će ovo biti i više nego dovoljno. Nadam se da neće biti više pitanja za ovu temu dok ne dodju zvučnici na red pa da je živnem opet [emoji3] Hvala svima na savetima.

A ploče se samo vrte @Sale83 [emoji23]
Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Srećan ti bio i lepo te služio [emoji4]

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
 
Hvala [emoji846]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Da napišem i utisak, kada se sve sleglo malo od sinoćnjeg slušanja. Utisak je vrhunski, zvuk dosta oštriji, bolji, puniji, tonski se primeti osetna razlika. E sada ono čega sam se i plašio - snaga. Bio sam i skeptičan i nakon kupovine, dok nisam sve povezao sinoć i skapirao da je po slobodnoj proceni, čak i glasniji nego prethodni receiver, ne znam kako je na deklaraciji tamo 100w na 8oma, nema veze sa vezom, Onkyo nema ni 30w a na 70% snage je neslušivo koliko je glasno, a distorzije nema uopšte u odnosu na receiver. Najviše promene sam osetio na zvuku sa gramofona, tu se baš oseti razlika. Takođe me je oduševila hladnoća pojačala, hladan kao špricer nako 2.5h slušanja. Pioneer je na palio ventilator na 60% snage i bio vreo, pogotovo gornja i donja strana, kada udari bas, e to ga je grejalo baš. U tišim delovima pesme/filma se ventilator baš čuo. Kablovi koje sam uzeo su bar 4x deblji od prethodnih koji si bili ekrstremno tanki. Overall utisak odličan. Jedina stvar koju ne mogu da prokužim je kako funkcioniše optika, jednostavno ne funkcioniše. Izvor zvuka je TV, i kada ide program čuje se normalno, ali čim uđem u HBO GO, Netflix, Amazon Prime, na ekranu pojačala krece da trepće digitalni izlaz i nema protoka zvuka. Kada vratim TV, normalno sve. Ne znam razlog, ali verujem da ima rešenje. Čak sam pokušao da gasim 5.1 u podešavanjima Netflixa, ali nema promene.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Pretpostavljam da je problem u vrsti digitalnog signala sa HBO, Netflix, Amazon Prime jer pojačalo prima samo stereo PCM (max 24/192) signal.
Proveri u podešavanjima TV-a da ti digitalni izlaz bude u PCM formatu stereo.
 
Proveri u podešavanjima TV-a da ti digitalni izlaz bude u PCM formatu stereo.

Da, baš to. Kod Sony-ja npr. ima podešenje za zvuk da bude pass trough, ili PCM stereo.
Nadam se da svi televizori imaju ovo podešenje.
 
Jeste do toga bilo, stavio PCM i radi sve. Hvala [emoji3]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno