Šta je novo?

Pomoc oko odabira...

AnF1elD

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2010
Poruke
6
Poena
154
Malo cas sam postavio pitanje u pogresnu temu, izvinjavam se zbog toga.
Imam 6 telefona u opticaju. Xiaomi Redmi Note 8 4/64, Xiaomi A3, Xiaomi Pocophone F1, Huawei Honor 8X, Huawei P smart Z i Huawei Play. Ja inace tel koristim za surf i gledanje sportskih prenosa live, zatim brdo aplikacija i tek na trecem mestu kameru. Koristio sam nekad davno android na Samsung S2, pa presao na ios sve do sad kad bih da se vratim na android zbog baterije i vecih mogucnosti na toj platformi. Stoga mi je potrebna vasa pomoc. Zanima me uzgred ako se kojim slucajem odlucim za A3, tj ako ga vecina prporuci, da li mogu preko neke teme promeniti android stock koji se meni ne svidja, to me kod njega odbija. Hvala svima u napred na pomoci.
 
Poslednja izmena:
Meni je juče stigao A3 i brutalan je. 155e, najbolji telefon za te pare. Pikseli se ne vide i ekran je dovoljno dobar. Čist Android, lepo izgleda i radi brzo. Jedino što mi je smetalo je fabrički launcher koji nema nikakvih podešavanja i to je zamenjeno sa Nova launcherom.
 
Poslednja izmena:
Ok.
Hvala na pomoći. .
Mislio sam da možda 2gb više RAM kod Redmi Note 8 Pro ima neki značaj u kombinaciji sa malo jačim CPU .. Ali očigledno to nije bitno o ukupnom dojmu.
 
Amoled ekran i bolja ergonomija (kompaktniji fon) ce se dopasti zenskoj osobi, to sto je RN8 Pro brzi i sto ima bolji chipset sumnjam da ce znaciti.
 
Pre svega, srećna nova godina i pozdrav svima.


Jeste moja prva poruka ali ako može mala pomoć u odabiru telefona.


Iskreno, voleo bih da imam vremena da natenane iščitam sve skorašnje teme i sud donesem sam, ali nemam vremena :(


Kupio bih telefon do recimo nekih 30.000 - 35.000din (može i manje :) računam na legalnu kupovinu sa garancijom, ne kocka mi se na black).


Igrice ne igram, povremeno pogledam neki klip ali ništa ozbiljno, prednja kamera nebitna, zadnja neka pravi pristojne fotografije za današnje vreme, ekran da je bar 6' i baterija da uz normalnu upotrebu izgura dan, ne pričam previše preko telefona, možda sat vremena dnevno u proseku.


Gledam sad i dao bi xiaomi-ju šansu, koliko vidim vrede za date novce.


Telefone sam do sada uzimao preko pretlate i rešavam se toga, uzmem đubre i posle pola godine korišćenja krene ono: čekam da uđe u poruke (bilo koja aplikacija), čekam da učita kontakte, čekam, čekam, seckanje tokom surfa netom, smučilo mi se više... Cenim da sad mogu da ove novce da uzmem nešto što će mi raditi za osnovne potrebe bez seckanja te neke dve godine...


Hvala unapred u svakom slučaju na odgovorima
 
Ubaciću se u temu pitanjcem:
Mi 9 Lite VS Huawei Nova 5T?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da, nisu blizu, ali pomislih ako može za manje para a da bude približno jednako, ali ne može[emoji16] biću dosadan Nova 5T VS mi 9T?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nova 5t kosta kao 9t Pro, uzmes 9T pro i miran si duze vreme, jedan od najkompletnijih telefona, a kosta 320-330e.
 
Hvala, olakšali ste mi izbor. Gledao sam jedan comparison keširanja I pozivanja aplikacija između 5T I 9t pro I tu je 5T radio lepše, brže je pozivao aplikacije iz memorije, tj. Nije reloadovoao koliko 9t pro. Prosto mi je čudno...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ti testovi su besmisleni totalno.
 
i obični mi9t to radi perfektno,to je svega milisekund sporije od top čipseta i ko nije navikao na top čipset (i to od 845 pa nadalje) ili ne koristi jedan pored drugog nema šanse da primeti.

ako možeš sebi da priuštiš 300-400e na fon gledao bi sasvim drugu spravu (oneplus pre svega,mi9/mi8,malo egzotike neke ako možeš da nekako dovučeš,ili piksel,zavisno od prioriteta).
 
Nazad
Vrh Dno