Šta je novo?

Pomoc oko odabira...

AnF1elD

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2010
Poruke
6
Poena
154
Malo cas sam postavio pitanje u pogresnu temu, izvinjavam se zbog toga.
Imam 6 telefona u opticaju. Xiaomi Redmi Note 8 4/64, Xiaomi A3, Xiaomi Pocophone F1, Huawei Honor 8X, Huawei P smart Z i Huawei Play. Ja inace tel koristim za surf i gledanje sportskih prenosa live, zatim brdo aplikacija i tek na trecem mestu kameru. Koristio sam nekad davno android na Samsung S2, pa presao na ios sve do sad kad bih da se vratim na android zbog baterije i vecih mogucnosti na toj platformi. Stoga mi je potrebna vasa pomoc. Zanima me uzgred ako se kojim slucajem odlucim za A3, tj ako ga vecina prporuci, da li mogu preko neke teme promeniti android stock koji se meni ne svidja, to me kod njega odbija. Hvala svima u napred na pomoci.
 
Poslednja izmena:
1. Pocophone
2. A3 (vredi razmotriti pored Poco-a samo zbog Amoled ekrana)

Ovi ostali su za izbegavanje. Za A3 imas Xiaomi.eu ROM.
 
Za to sto tebi treba pocophone je najgori izbor ako mene pitas. Sa dizajnerske i prakticne strane, onakav notch i klipovi/streamovi su no-no...

Za takve strvari P Smart Z sa popup kamerom je najbolji izbor iako je kao fon iza i A3 i objektivno iza Pocophone-a (kojeg ja nikad na kraju 2019, pocetku 2020 godine ne bih uzeo zbog pomenutog notcha). Jedino sto je Huawei ostao bez google podrske, tako da buduce iteracije androida na njihovim fonovima zaboravi.
Ako bi mogao dodatno da se protegnes Xiaomi Mi 9T je najbolji izbor, ali je i osetno skuplji od svih gore navedenih. Racunaj oko 30k dinara da kosta na crno.
 
Poslednja izmena:
Da sada kupujem telefon, kupio bih Pocophone F1. Na notch se brzo navikneš i slabo obracas pažnju. Baterija odlična, performanse takodje.
 
Po svemu sudeci F1 onda. Prvobitno sam hteo Samsung S7 edge polovan, ali vecina njih mi je savetovala da je to star telefon i da je bolje da uzmem neki slabiji ili iz srednjeg ranga nov. Ja ne pratim trendove i novitete. Niti imam para da uzimam non stop nove telefone niti iskreno imam neku potrebu, s obzirom za sta ga koristim. S7 mi ima super ekran, brz je i lep, zena ima obicnu sedmicu. Ali ako i vi mislite da je ipak bolje noviji tel onda cu poslusati i uzeti F1.
 
Imas i 9T za ~270e na oglasima, top.
 
Ni slucajno poco, ako mene pitas....ponovo. Za 260e imas Mi 9T 64GB nove. Nasao sam jedan 2 nedelje star na oglasima, bez tacke i sa 24 meseca (legalne) garancija za 250e, plus covek hoce da spusti cenu za ozbiljnog kupca.Plus, to je varijanta sa 128gb.

Ponavljam za ono sto tebi treba, dostaaaa bolji izbor od Poco F1. Nikakad SD 845 ne moze nadomestiti amoled i odsustvo notch-a, sto su za video sadrzaje dva najvaznija faktora. A i SD 730 tera sve bez problema.
 
Poslednja izmena:
Dajte bre ljudi, Pocophone je telefon i po za sve ostalo.

Imao sam njega do pre par nedelja, devojka ima Mi A3 (koji svima preporucujem i odlican je za te pare) ali nije za poredjenje s Pocophonom.
I kakav notch za sportske prenose live, gde gledaš sport u 18:9?

Ako možeš da uzmeš Mi9T/Pro super, ako ne, Pocophone i neces se pokajati.
 
Za mi 9t sigurno nije iz cistih, objektivnih razloga nevedenih gore. Telefon sa izrezom i lcd-om bez neke dodatne karakteristike koja ga gura napred, izuzev cipa, nikakako ne moze biti telefon i po za, u ovom slucaju mi 9t.

I da dodam, Mi 9T ima kameru sa vise mogucnosti, a gcam je odlican za oba.
 
Nisam ni rekao za Mi9T, napisao sam da uzme njega ako može da se pruži. P Smart Z, 8x i sve ostalo je smešno stavljati u istu rečenicu s Pocom, a ne da čovek koji retko menja telefone uzme to.
 
Onda ok.

P Smart Z nije smesan, ako ti je prioritet prednje strane. Plus za 160e ima da se nadje nov sa 24 meseca garancije.
Za tu cenu, odlican deal.
 
Onda ok.

P Smart Z nije smesan, ako ti je prioritet dizajn prednje strane. Plus za 160e ima da se nadje nov sa 24 meseca garancije.

Za tu cenu, odlican deal.
 
Nije los telefon ali pregazice ga vreme kao i svaki Huawei van flagship serije koji bitna azuriranja dobija godinu dana.
 
Da sada kupujem telefon, kupio bih Pocophone F1. Na notch se brzo navikneš i slabo obracas pažnju. Baterija odlična, performanse takodje.
Apsolutno!
Kupio ga pre mesec dsna i prezadovoljan.
Notch, nebitan... Novotaija, nista drugo.
170eur kao nov... Bez greške.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Narucio juce F1, ali lik zove danas i kaze da nije znao da je tel vec narucen. Radi sa drugarom a drugar mu navodno nije rekao da je rezervisan, tako da sam tu odpao. Gledam sad dalje sta ima po oglasima. Iskreno pruzio bih se ja jos za Mi9 naravno,ali vec sam se pruzio za F1, budzet mi je na zalost trenutno takav. Mogu ja da odvojim jos,ali to uzimam od poklona za cerkicu koji sam namenio za novu godinu, ali to svakako necu uraditi. Pare za njen poklon su odvojene i nju necu da uskracujem, pa poklon za sestrinu malu, pa za sina od druge sestre, sta da vam pricam, dece koliko hoces. :D Tako da je meni kad svima njima saberem poklone ostalo oko 200 sigurnih, e sad koji evro gore jos, ali jos ne znam koliko tacno. Svako ima drugaciju pricu kad pitam ovako nekog licno koga znam, jedan kaze smart z je los, jedan kaze da je odlican, drugi da je 8X odlicana jedan da ne valja, dok se za F1 svi slazu da je super tel ali kao sacekaj F2. A gde cu da cekam, bez telefona sam, hocu i ja sebe da castim za novu *mjau**mjau**mjau* :D I kao sto rekoh, tel ce mi biti na duze staze, ne pratim novitete pa da moram da predjem na nov, tacnije nisam ni finansijki sposoban da pratim nove modele, tako da osrednji neki koji ce da tera na duze staze za surf po netu tipa posecivanje foruma, igranje kladionice i pracenje rezultata i skidanje aplikacija. Ne razumem se ja u ta rutovanja za koja citam da pisete, te EU sobe koje pominjete, nista ja tu vas ne razumem. :D odoh da kopam po oglasima, i jos jednom hvala svima na pomoci i savetima. Ziveli vi meni stotinu ljeta. cheers
 
Note 8 i gledam bas. Upredjivao sam ga sa Huawei 8X. Do duse 8X sam drzao u ruci i pregledao ga lepo u Telenoru, dok Note 8 nisam, ali sudeci po komentarima bolji je Note 8, tako da cu verovatno njega.
 
Poslednja izmena:
Zavisi sta ti je bitno na telefonu.

Bitne razlike su u ekranu, chipsetu (oba bolja na 9 Lite) i u softveru (licna preferenca MiUI ili Android One).

Generalno 9 Lite je neisplativ pored dosta boljeg 9T za ~260e.
 
Da ne otvaram novu temu. Imao sam do skoro Samsung s9 koji mi je u svemu odgovarao ako izuzmemo malo slabiju bateriju i koji sam morao da prodam jer mi je hitno u tom trenutku trebao kes. Sada imam 350e na raspolaganju, jel bih mogao da nadjem nesto sa malo boljom kamerom, takvim ekranom, stereo zvukom i boljom baterijom, moze i korisceno do 5-6 meseci u garanciji ili da jurim s9+. Hvala na odgovoru. Curi sam letos predlozio redmi note 7 i osim cudnih bagova sa notifikacijama i zezanjem oko dozvola sa gcam pravio fenomenalne slike sto je meni bitno. Odlican fon za taj novac. Znaci budzet 350e, mozda nesto malo preko, ljubitelj sam samsunga ali mogao bi i xiaomi da prodje... Sta predlazete?
 
Stereo zvuk i takav ekran samo Samsung.

Moj predlog je Mi 9T Pro u tom budzetu, ali za tvoje potrebe mozda bolje da se vratis na S9(+).
 
Ne verujem da su kod drugih proizvodjaca nesto gori ekrani ili se varam, posto sam celog zivota koristio samsung telefone, imao sam i note 9, navikao sam na amoled. Ako progutam ekran jel taj mi9t pro ima bolju kameru, narocito u nocnim uslovima i bolju autonomiju baterije u realnom radu (SOT)? Sad cu da proguglam malo. Samsung je imao i OIS i extra video u 4k sa 60 frejma, mnogo sam i snimao. Vec sam u dilemi...
 
Poslednja izmena:
Sa GCam ima odlicnu kameru (ako znas sta je i znas da koristis), ali Samsung ipak ima bolji video snimak i bolju "point and shoot" kameru.

Amoled je i na Mi 9T Pro, ali nije na nivou 1440p Amoleda u Samsung flagship serijama.

Autonomija, softver, chipset, brzina, zagrevanje, dizajn, to je na strani 9T Pro.
 
Gcam koristim jos od s7, znam sva podesavanja u sitna crevca za samsung telefone, 90% slika mi je sa gcam. Vidim da i ovaj mi9t pro ima snapdragon sto je dobro zbog gcam - a ne mediatek kao redmi note 8 u kome ne radi gcam. Moracu da prelomim izmedju note 9, s9+ ili nesto kao ovo sto si mi predlozio, Mi 9T Pro. Hvala.
P.s. a sto se softvera tice meni je samsungov mnogo bolji softver nego xiaomijev - ili je to stvar navike, sta znam. MIUI nije moj miljenik, mozda sam i subjektivan.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno