Šta je novo?

two-button system in Android

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Primetio sam da se promenio način navigacije kod novog Androida. Ima li neki logičan razlog, odnosno, da li se s tim nešto dobija? Koliko vidim ostala je funkcija "trouglića" i "kružića", ali nedostaje "kockica"... Pitam se kako se sada ostvaruje funkcija te "kockice" s desne strane? I da li se može podesiti stari sistem navigacije sa tri dugmeta?
 
Primetio sam da se promenio način navigacije kod novog Androida. Ima li neki logičan razlog, odnosno, da li se s tim nešto dobija? Koliko vidim ostala je funkcija "trouglića" i "kružića", ali nedostaje "kockica"... Pitam se kako se sada ostvaruje funkcija te "kockice" s desne strane? I da li se može podesiti stari sistem navigacije sa tri dugmeta?
To je opcija za recent apps u setingsu svakog android telefona ima opcija navigation pane i tome slično.Tu ima da se izabere šta će se prikazivati u navigaton paneu. Krug (home) trogao (nazad), kvadrat (recent apps), kao i to hoćeš li da ti kvadrat bude levo ili desno.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Kockice, kruzici i trouglici - a naslov teme je bas obecavao
 
Primetio sam da se promenio način navigacije kod novog Androida. Ima li neki logičan razlog, odnosno, da li se s tim nešto dobija? Koliko vidim ostala je funkcija "trouglića" i "kružića", ali nedostaje "kockica"... Pitam se kako se sada ostvaruje funkcija te "kockice" s desne strane? I da li se može podesiti stari sistem navigacije sa tri dugmeta?
Dobija se više prostora na ekranu jer navigation bar je već polako stvar prošlosti.
Gesture nav je odlično rešenje.

Možeš da menjas.

Barem što se tiče pixell i android one telefona.

675fe76d8950dcb1f48840b61fa8c5d8.jpg
 
Kockice, kruzici i trouglici - a naslov teme je bas obecavao

Možda, u brzini, nisam najsrećnije izabrao naslov teme, odnosno, formulisao pitanje, pa sam čak i umesto "kvadratić", napisao "kockica", jer sam se iznenadio i pomislio da su potpuno izbacili "3-button navigation"... Nije da sam protiv promena, pogotovu kad donose veću funkionalnost, pa sam hteo da čujem i mišljenje drugih o tome, jer mi se učinilo da se ovim, upravo, smanjuje funkcionalnost navigacije... Tako da ne mislim da se o ovoj temi ne može pokrenuti i šira rasprava, tj. da baš ni malo ne "obećava"... Kad sam već spomenuo kvadratić koji je otvarao "split screen", kako se to radi u navigaciji sa 2 dugmeta?
 
Poslednja izmena:
Kliknes na ikonicu od programa i dobiješ opcije...

bc5eae6896611d12e5553e700db03ab2.jpg
 
Nazad
Vrh Dno