Šta je novo?

Novi SSD - povremeno zamrzavanje

zrle

Poštovan
Učlanjen(a)
10.11.2013
Poruke
43
Poena
54
Htedoh da unapredim stari komp, koji inače dobro radi.
Ploča je MSI 870-C45, AMD procesor.
Win 10.

Ubacio sam SSD Kingston SA400S37. I dok sam ga ubacivao u kuciste imao sam situaciju da se komp tako zabaguje da uopste nece da podize sistem. I kad izvadim taj SSD i prikacim kako je bilo nije hteo da podize sistem dok ne prodje neko vreme, npr. 15 min, pa onda moze.

Na kraju sam uspeo sve da namestim, kloniram HDD i sve je radilo kako treba par dana.

Sada imam situaciju da komp podigne sistem, radi do 10 min, i onda se zamrzne. Nakon toga ne moze da podigne sistem, ni ne krece, bez obzira da li je SSD prikacen ili ne. Pa kad prodje neko vreme, onda krene.

Sta bi to moglo da bude? Ocigledno je SSD izvor problema, ali kako je radio par dana i kako ne radi kad ga raskacim?

Edit: i dalje imam stari HDD sa sistemom, ali kad raskacim SSD ni sa njega nece da podize sistem. Nista ne ucitava, ne mogu ni u BIOS da udjem. I u tom slucaju mora da se saceka neko vreme da bi ista moglo da se radi.
 
Poslednja izmena:
Ili ssd, ili sata kabl ili ploca/bios..
Prvo bih odradio bios update ako nema najnoviji pa zamena kabla ako vec nisi pa provera ssd-a kod nekog i ako nista od toga ne pomaze, onda je problem u ploci.
Imao sam slicnu muku sa slicnom MSI plocom... na kraju je odapela.
 
SSD je ganc nov. Sata kablove sam probao par komada.

Probacu da auziriram BIOS pa cu da javljam kako je proslo.
 
To sto je ganz nov ne garantuje nista. Idi tim redosledom tj sistem elimininacije pa ces provaliti sta je.

...riding on 720p...
 
iako eliminišeš ssd imaš problem? pitam te jel taj kingston ima problem upravo kakav opisuješ - ako je original rešava se firmware update-om iz 'Kingston SSD manager' ako je fake neće ga prepoznati ovaj manager. sad sam za ng imao dva kompa koja imaju isti ssd sa identičnim problemom. to su oni jeftinjaci bili na akciji za male pare pa ljudi kupovali.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako može SSD disk biti problem kada kaže da mu ne radi ni bez njega? Očigledni je da je ploča počela da daje znake otkaza.....
 
Nazad
Vrh Dno