Šta je novo?

Firma za izradu masina po zelji/nacrtu ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao sto rekoh, majstori su najbolji ucitelji... :)
 
Video sam i ja negde taj tip prese za "male" pare na nekom nasem sajtu, ali kao sto kaze Joker male su dimenzije ploce za rad.
Ove kompanije mi jos nisu odgovorili na upite(poslao sam u petak vece pa da kazemo da ce u ponedeljak) pa cu videti sta kazu. Ako ne odgovore idem licno.
Kad dodjem sa posla pretrazicu malo italijanske sajtove da vidim da mozda nema tamo.
Imam jedno pitanje koje je mozda glupo. Na onoj masini koju je Joker kacio i za koju sam najvise zainteresovan nema nista sto pokrece struja. Zbog cega je komplikovano napraviti je? Razumem da nije ni lako, ali da niko od kompanija koje se bave nekom izradom masina nema racunicu da to izvede.

https://youtu.be/1kT-hCpNYZY
Nasao sa i ovaj video. Pogledajte poslednji komentar gde beko pita zasto je ovaj kineski iz videa bolji od onog americkog od 4t.

Duke ti znas gde je ovo - Zeller Gewerbezentrum 8 64732 Bad König / Zell, Germany

Tu im je prodavnica.
 
Nem pojma gde je to :D

dfd3f9ec95b5fbf4bf2af0c140694bec.jpg


...riding on 720p...
 
Uh bre....daleko ti je to. Ja mislio da je negde blizu. [emoji16]

Da li ima neke veze sto se proizvodi u Kini ili to ne treba da me brine?
Razmisljam da pozajmim kola pa da se zaputim tamo samo ne znam da li cu moci da uvezem.
Sigurno ima jos negde u EU samo treba traziti sa pravim recima na guglu.
 
E sada kada znas gde ima, pitas privatne kombi prevoznike koji se vozaju ger-srb posto bi ti doneli.

...riding on 720p...
 
Nisam siguran koliko je to pametno. Treba nekako platiti, a da dajem vozacima na rec...

Za 200€ mogu da sipam goriva i jos neki troskovi ako budu..
 
@bobajakuda Poslao sam ti poruku pa pogledaj sanduče. Imaš kontakt dva različita lika koji donose stvari iz Nemačke sa mojim iskustvima sa njima. Probaj njih da pitaš da li im je prevelika presa i koliko bi te došla njihova "usluga".
 
E sad sam video. Hvala.
Mene brine samo placanje. Nije mala cifra da dajem unapred, a opet razumem i njih da moraju da se osiguraju tako da je mac sa dve ostrice.
Ja se iskreno nadam da ce mi sutra neka od ovih firmoli sto sam ih kontaktirao dati povoljan odgovor i da ce mi pomoci sa narucivanjem one masine iz USA.
Sad cu da kontaktiram ove Italijanske firme di mi pomognu ako znaju ko kod njih ima tu masinu pa da me upute na njih.

@gogo23 Hvala na pomoci. Poslao sam im mejl pa cu videti sta kazu.
 
Poslednja izmena:
Prvo i osnovno jeste da ne treba ni sa cim da zuris.
 
@Bobajakuda

Da li bi mogao da napišeš šta imaš od alata koji se koristi za izradu predmeta od kože?
 
E sad sam video. Hvala.
Mene brine samo placanje. Nije mala cifra da dajem unapred, a opet razumem i njih da moraju da se osiguraju tako da je mac sa dve ostrice.
Ja se iskreno nadam da ce mi sutra neka od ovih firmoli sto sam ih kontaktirao dati povoljan odgovor i da ce mi pomoci sa narucivanjem one masine iz USA.
Sad cu da kontaktiram ove Italijanske firme di mi pomognu ako znaju ko kod njih ima tu masinu pa da me upute na njih.

@gogo23 Hvala na pomoci. Poslao sam im mejl pa cu videti sta kazu.
Ako ces iz mog komsiluka narucivati, posaljes mi pare na pp, odem, uzmem i likovi dodju kod mene po to i ti im placas samo transport.
Tesko da ce ti i jedan prevoznik ici da kupuje po radnjama, posto uglavnom nocu krecu odavde...

...riding on 720p...
 
Prvo i osnovno jeste da ne treba ni sa cim da zuris.
Naravno. Nigde ne zurim. Mozda deluje da brzam, ali ovo dugo planiram i raspitujem se oko svega.
@Bobajakuda

Da li bi mogao da napišeš šta imaš od alata koji se koristi za izradu predmeta od kože?
Imam maltene sve sem tih nekih masina...tj te jedne - prese. Samo sto sam usled nedovoljno znanja napravio gresku i kupio amaterski alat koji ne valja nizasta pa sad moram opet da uzimam samo kvalitetniji.
Imam: podlogu za krojenje, nozevi(okrugli rotirajuci, standardni), alat za busenje rupa koje omogucavaju sivenje, tanjenje ivica, obrezivanje ivica, igle, konac, alat slican sestaru za ivice po kojima se sije, zumbe, za uglacavanje koze i jos neke sitnice. Ne znam tacne nazive alata pa sam imenovao na svoj nacin. [emoji16]
Ako ces iz mog komsiluka narucivati, posaljes mi pare na pp, odem, uzmem i likovi dodju kod mene po to i ti im placas samo transport.
Tesko da ce ti i jedan prevoznik ici da kupuje po radnjama, posto uglavnom nocu krecu odavde...

...riding on 720p...
Nisam hteo da te opterecujem. I ranije si mi nudio pomoc i hvala ti na tome. Retko ko hoce da pomogne.
Ajde videcu sta ce se izdesavati narednih par dana.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ukapirao to se uglavnom koristi za biljno stavljenu kozu koja je uglavnom kruta i debela.
Inace imam dobre vesti. Sve kompanije za transport su mi odgovrile i traze dodatne informacije, a ja ne znam sta da odgovorim jer se prvi put susrecem sa ovim.
Traze:
1. Adresu gde bi se preuzimala posiljka I vrstu robe koja se salje. -- Ja nigde ne mogu da nadjem adresu WeaverLeather-a. Gledao sam i kontakt i o nama.
2.Odakle se roba uvozi, grad
Paritet isporuke
Namena masine
3.Da li mašinu uvozite kao fizičko lice ili kao firma?
4.Kako bismo proverili mogućnosti Vašeg upita neophodno je da nam pošaljete PIB firme.-- Pretpostavljam PIB "moje" firme?


 
 
Da koristi se za biljno štavljenu kožu, ja sam mislio da ćeš sa njom raditi.
 
Bih ja, ali je nema kod nas. Barem ja nisam uspeo da nadjem. Sve sam pitao...nemaju i nisu imali.
Kod nje je zeznuto sto mora da se farba.

@Edit
Sad su me zvali iz jedne od kompanija kojima sam slao upit i cena bi (otprilike) bila nekih 500$ + 10.000din ako je posaljilac nepoznat, a ako je poznat onda 500$ + nesto sitno. To je avionski prevoz. Mora preko firme i ne mora da bude doo...moze i preduzetnik. Znaci onih 1450$ + 500$, a prodavac mi nudi nizu cenu za masinu 950$ + 650$. Znaci toliko sam zbunjen kao da gledam rijaliti sou na roze televiziji. [emoji1]
Ako je ova ponuda ovakva kakva je onda bzv da se nadam da ce druge biti bolje. Samo ne znam da li je moguce brodom da se dopremi.
 
Poslednja izmena:
Evo ti adresa

Weaver Leather Inc.
7540 County Road 201
44660 MOUNT HOPE, OHIO
United States

Po onome što si napisao pre par dana mislim da su ti cenu spustili na 950 $ nevezano od transporta. Ako iskopiraš ovde mail koji su ti poslali razjasnicemo :D, a mejlom svakako možeš da ih pitaš da li je u slučaju realizicije kupovine ovo adresa na kojoj bi se preuzela mašina.

procedura uvoza:

Preduzetnik može da bude uvoznik samo ako je u pitanju sredstvo kojim obavlja delatnost, nema zakonskih mogućnosti da uveze mašinu koja nije u vezi sa registrovanom delatnošću. (apropo ideje da uvoznik bude komšija koji ima trafiku, dakle mora neko ko ima registrovanu proizvodnju gde bi mogla da prodje ova mašina) i onda tu mašinu uvozi kao osnovno sredstvo za rad, mora sigurno neko vreme da je drži u papirima...Mnogo bezbolnije i jednostavnije je da uvoz odradi doo, onda se mašina uvozi radi dalje prodaje, nakon što se završi carinjenje nema nikakve prepreka da se sutradan proda bilo kome tj tebi.

Mislim da je 10$/kg malo preterano, sačekaj i ostale ponude. Realno ne bi trebalo da predje 5-6.
 
Sem te opcije preko kioska nemam druge... Ne znam nikog ko ima DOO. Zena iz agencije koja me je zvala juce je rekla da moze preduzetnik jedino ako ona nije pogresila. Jedino da pitam nekog random da li bi hteo da mi pomogne za neku simbolicnu nadoknadu.
Evo odgovor iz mejla:
"Hello ,
  The shipping cost for the clicker is approximately $630.00.  I  can get you  better pricing on the clicker.  $995.00
  Please let me know if you  have any questions.
  Thank you ~"

Nekako mi je njihova ponuda povoljnija samo ne znam koliki bi bili dodatni troskovi sa tim EXW.
Na kraju mi dodje da uzmem kredit koliko treba i da zavrsim.
Sacekacu odgovore danas pa da vidim sta dalje.
 
Poslednja izmena:
Ponuda od Gebruder weis-a:
*ponuda se odnosi na pravna lica

 

EXW Weaver Leather Supply, 44660 Mount Hope, OH – CPT aerodrome Beograd

 

1 cll/ 60x58x33 cm/ 52 Kg/ Masina (ne sadrzi baterije i opasne materije – ulje)

 

Transport:        467 USD

Otkup tovarnog lista:   2.600,00 RSD+PDV

Magacin:         Po ulaznom racunu aerodrome Beograd

Agentska provizija:      1.500,00 RSD+PDV



Uvozno carinjenje, carinske dazbine i dostava nisu ukljuceni u ponudu.

All risk osiguranje koje preporucujemo nije ukljuceno u ponudu.

Vanredni troskovi carinskih pregleda (ukoliko ih bude) bice prefakturisani.

U slucaju promene parametara posiljke zadrzavamo pravo na korekciju cene.

Ponuda je validna do 28.02.2020.
 
Drustvo dobio sam ponudu i od Milsped-a koja je cini mi se bolja samo ako je neko raspolozen da mi protumaci jer meni nisu jasni ovoliki troskovi pa onda na sve to carina i pdv i ko zna sta jos. Jel to do zemlje u kojoj zivimo ili je i u ostalim tako?
Screenshot_2020-02-11-17-02-30-670_cn.wps.moffice_eng.jpgScreenshot_2020-02-11-17-03-44-757_cn.wps.moffice_eng.jpg
 
Ajd da ponovimo sto je Joker vec rekao, da ne odes u zesci minus:
Bilo koji normalniji bravar ce ti napraviti rucnu stonu hidraulicnu presu.
Ja sam iz zezanja napravio slicnu koja je gurala 5 tona pritiska...


...riding on 720p...
 
Pod "zesci minus" mislis na finansije?
Sad gledam na guglu te hidraulicne prese i ako je to ovo sto mi izbacuje onda mi to bas i ne odgovara jer je bas mala povrsina na kojoj moze da se stancuje.
Ne znam sta da radim...ako uvezem ovu masinu moze da mi sluzi dosta dugo i ona je namenjena bas za to ili mogu da pravim nesto slicno za koje nemam garanciju da ce raditi kao ova gotova.
[emoji53]
Koliko je bucna ta hidraulicna presa jer za radni prostor planiram da iskoristim jednu sobu u kuci kad se uskoro oslobodi.
 
Poslednja izmena:
Ovaj video sam gledao jos prosle godine samo nisam znao da je ovo hidraulicna presa...eto koliko se razumem.
Jeftino i radi posao samo mi nije jasno sto mora ovoliko poteza da spusti polugu dole? Jel moze to brze iz 2-3 poteza?
 
Ne moze, jer onda ne moze da napravi toliki pritisak.
To ti je sistem hidraulicne dizalice za auto npr.
Mislim, budi malo realan, neces stancati 1000 komada dnevno sigurno...
Za pocetak, na osnovu sto si do sada napisao, ovo ti je savrseno.

...riding on 720p...
 
Sem te opcije preko kioska nemam druge... Ne znam nikog ko ima DOO. Zena iz agencije koja me je zvala juce je rekla da moze preduzetnik jedino ako ona nije pogresila. Jedino da pitam nekog random da li bi hteo da mi pomogne za neku simbolicnu nadoknadu.
Evo odgovor iz mejla:
"Hello ,
  The shipping cost for the clicker is approximately $630.00.  I  can get you  better pricing on the clicker.  $995.00
  Please let me know if you  have any questions.
  Thank you ~"

Nekako mi je njihova ponuda povoljnija samo ne znam koliki bi bili dodatni troskovi sa tim EXW.
Na kraju mi dodje da uzmem kredit koliko treba i da zavrsim.
Sacekacu odgovore danas pa da vidim sta dalje.
Kao što sam pretpostavljao, cena je spuštena na 995 i nije uslovljena njihovim transportom. (vrv se onesvestio kada je video cifru za transport pa se smilovao :D)

Preduzetnik može samo onako kako sam napisao u prethodnom postu.

Cena transporta se približila ka "mojih" 5-6 $ (7 za sada) ako ti niko ne da bolju ponudu od Milšpeda ti već sada sa transportom imaš bolju ukupnu cenu nego što je bila cena mašine u startu, franko Bg aerodrom za 1.380 $ i to ti je osnovica za carinjenje na koju se najpre obračunava carina a potom na sve to zbirno PDV.

Uz ove dinarske troškove koje ti je u ponudi dao Milšed ide još i špediterski trošak postupka uvoznog carinjenja, to košta od 20 do 50 eura pa kako ti se zalomi tj zavisi koga nadješ. Ne znam zašto ti to nisu ponudili, mislim da su oni tu povoljni. Od ovoga jedino možeš da izbegneš dostavu, ako si blizu aerodroma onda ti se isplati da se cimaš, svi ostali navedeni troškovi su neminovni i neizbežni.

I ostaje ti ova opcija sa ovom mašinom iz klipa, to sam sa sobom (zbog troškova i ukupne cene) treba da razjasniš i rešiš da li bi u startu kupio pravu mašinu koja bi te na kraju koštala oko 2.000 $ ili da eventualno makar za početak ideš na ovu budženu sa YT linka.
 
Ljudi opet neke zavrzlame...ne znam vise sta da radim.

Konkretno ovu masinu moze da uveze bilo preduzetnik bilo doo, ALI mora da izvadi dozvolu za uvoz. Jel to nekome poznato? I to mora onaj na koga se vodi firma ili radnik u istoj. I to se placa oko 50€.
I tu ima brdo nekih podataka da se popuni + mora profaktura i jos neke zavrzlame. Ja sam mislio da to radi firma za logistiku i transport u ovom slucaju Milsped.
 
Mozda nije azurno na sajtu, moguce da je i vise :D Salu na stranu, ne bi bilo lose da se prosetas do neke kancelarije u Ministarstvu trgovine da se raspitas.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno